Bir ilişkinin temelini güven ve sadakat oluşturur. Her iki tarafında başkaları ile hem duygusal bir bağ kurmaması hem de cinsel bir birliktelik yaşamaması gerekir. Aldatan kişi bu sözü tutmayarak, partnerine karşı olan görevlerini yerine getirmeyerek, ilişkisini derinden sarsabilir. Özellikle de aldatılan kadın böyle bir durumla karşılaştığında kendini sorgulamaya başlar. Bu sorgulamaların başında ise genellikle dış görünüşü ve cinsel performansı ilk sıralarda yer alır.

Peki aldatılan kadın psikolojisi nasıl olur? Aldatılan kadın ruhsal bir çöküntüye uğrar. İlk hissedeceği duygular ise, tarifsiz bir acı ve mutsuzluktur. Çünkü güvendiği partnerinden aldığı bu zamansız darbeyi hazmetmek elbette ki kolay olmayacaktır.

Aldatılan kadın ne yaşar? Neler hisseder? Aldatılmanın travmasını en az zararla nasıl atlatır? Tüm bu bilgileri sizler için derledik.

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı? Psikolojisi Nasıl Olur? 

Günümüzde sık sık yaşanan aldatmanın, bir çok nedeni olabilmektedir. Fakat bir çok kadın bu konuda kendini ya da karşısındaki kadını suçlamayı tercih ederek, aslında kendini aldatanın hiç düşünmeden sırtını dayadığı eşi ya da erkek arkadaşı olduğunu unutmayı tercih etmektedir. İlk olarak şartlar ne olursa olsun, cinsiyet farketmez sizin hiç kimse aldatılmayı hak etmez.

Aldatmak, tamamen aldatan kişinin, ya doyumsuz cinsel birliktelik yaşamak istemesiyle ya da kendini yetersiz bulduğu için gösterdiği bir eylemdir. Sebep her ne olursa olsun, bir kadın aldatıldığı zaman artık bu ilişkiden ona asla yarar gelmeyeceğini kabul ederek, ilişkiyi sonlandırması vereceği en doğru karar olacaktır. Çünkü partneriz her ne kadar acı bir gerçek olsa da, sizin yerinize bir başkasını tercih etmiştir. Peki aldatılan kadın ne hisseder, ne yaşar?

Kadın Ne Hisseder

Aldatıldığını öğrenen kadının ilk şoku atlatması bazen saatlerini alabilir. Çünkü güven duygusunun birden bire yok olduğunu bilmek, her kadının canını acıtmaya yeter de artar bile. Korku, panik, acı ve mutsuzluk, aldatılan her insanın yaşadığı ortak duygulardır.

Kadın Ne Yaşar

Aslında bir kadının aldatıldığını  öğrenmesi ile birlikte yaşayacağı olumsuzluklar, yeni filizlenmeye başlar. Çünkü bir çok erkek böyle bir durumda kendini değil de karşı cinsi suçlayarak, aslında aldatmasına onun neden olduğunun izlenimini bırakmaya çalışır. Böylelikle vicdanını bir nebze de olsa rahatlatmaya çalışır. Bu gibi durumlarda daha sağlam ve daha dik durarak vereceğiniz kararların sonuna kadar arkasında durarak hareket etmeniz oldukça önemlidir.

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Aldatılan Bir Kadın Acısını Nasıl Unutur?

Aldatılan kadınların bir çoğu acısını unutmak için partnerini terk etmeyi tercih eder. Bu durum aslında karşı cinse verilebilecek ilk cezadır. Fakat geri dönüş sağlamadığınız sürece. Çünkü aldatma konusunda affetmeler erkekler için şöyle bir mesajı temsil etmektedir “ Bir kez aldattım affetti, neden tekrar affetmesin ki?”

Nadir de olsa bazı kadınlar aldatıldığı öğrendiğinde  intikam almak için o da aldatmayı tercih eder.  Böylece kendisine yapılan haksızlığa, kendince bir bedel ödetmenin huzurunu yaşamaktadır. Ancak ani ve fevri davranışların önce sahibine zarar verdiğini asla  göz ardı etmemek gerekir. 

Aldatılan Kadın psikolojisi yaşanılan ruh hali nedeniyle farklı boyutlarda ve farklı duygularda yer almaktadır. Peki böyle bir durum yaşayan kadın, aldatılma acısını nasıl unutur? Şöyle sıralayabiliriz;

 • Acınızı güvendiğiniz biriyle paylaşın, 
 • Kendinizi dinleyin, 
 • İlişkinize dair ani kararlar vermeden önce, ilişkinize bir mola verin, 
 • Acınızı doyasıya yaşayın, 
 • Kabullenin, 
 • Spor ve çeşitli aktivitelere bu dönemde mutlaka hayatınızda yer verin, 
 • Hobi edinin, 
 • Kendinizi asla suçlamayın,  
 • Mümkünse bir tatil planı yapın,  
 • Yeni ortamları keşfedin,  
 • Yeni arkadaşlar edinin, 
 • Kitap okuyun, 
 • Partnerinize olan öfkenizi kusun, 
 • Yaşadıklarımızdan bir ders çıkarın,  
Aldatılan Kadın Acısını Nasıl Unutur?

Kadın Travmasını Nasıl Atlatır?

Aldatılan hiç bir kadın, böyle bir duruma asla kayıtsız kalamaz. Aldatılmak hatta çoğu zaman bir çok kadın da psikolojik sorunlara dahi neden olabilmektedir. Böyle bir durumda sakin kalmaya çalışmak kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik olacaktır. Aldatılan her kadın mutlaka şunu kabul etmelidir; “sorun kesinlikle siz değilsiniz.” Bu tamamen partnerinizin sorumsuz bir kişiliğe sahip olmasıyla alakalıdır. Aldatılan kadının bu olaydan en az zararla kurtulabilmesi için, uygulaması gereken yöntemleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Gerekirse bir psikologdan yardım almak
 • Durumu analiz etmek
 • Kendi gücünün farkına varmak
 • Duygularınızı bastırmadan, anlık yaşamaya çalışmak 
 • Kendinizi sahiplenmek
 • Öz saygınınızı yitirmemek için, bu durumu asla kabul etmemek
 • Kendini ifade etmek
 • Toparlanmanız için kendine alan oluşturmak
 • Özgüveninizi yüksek tutmaya çalışmak

Aldatılan Kadın Nasıl Bir Yol İzlemeli?

Aldatılan bir çok kadın nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmediği için ne yazık ki bu olaydan daha fazla zarar görebilmektedir. Aldatılan kadın ilk olarak öfke kontrolünü sağlayarak, partneriyle olan ilişkisini gözden geçirmelidir. Bu ilişkinin bir gidişata sahip olup olamayacağını, onu affedip affedemeyeceğini iyice düşünerek, hayatı ile ilgili doğru bir karara imza atması, ilerde pişmanlık yaşaması adına oldukça önemlidir. Aldatılan kadının izlemesi gereken yollar;

 • Pozitif olmaya çalışın 
 • İlişkinizi gözden geçirin 
 • Sağlıklı beslenmeye dikkat edin
 • Kendinize zaman tanıyın 
 • Duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin 
 • Kendinizi suçlamayın 
 • Yeni bir ilişki için acele etmeyin
 • Sevdiğiniz faaliyetleri uygulayın 

Aldatılan Kadın Affeder Mi?

Konu ne olursa olsun kendinize olan özsaygınızı yitirdiğiniz zaman, asla mutlu olamazsınız. Her insanın sınırlarının olması ve bu sınırları mutlaka koruması gerekir. Ancak kendinize saygı duyduğunuz sürece başkalarının da size saygı duymasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden aldatılmayı kabullenen her kadın mutlaka her erkeğin gözünde değersizleşir.

Şunu bilmelisiniz ki aldatılmayı hiç bir kadın asla tam anlamıyla kabullenemez. Çünkü sarsılan güven duygusu yerini endişe ve şüpheye bırakır. Aslında partnerinizi affederek farkında olmadan en büyük zararı siz kendinize vermiş olursunuz. Çok değil kısa bir süre sonra, aynı olayları yaşamanız ne yazık ki kaçınılmaz bir sondur. Aldatılan kadının, yapacağı ilk ve son hamle ona ihanet eden partnerini hayatından tamamen sonsuza kadar çıkarması vereceği en doğru karardır.

Kadın Aldatıldığında İntikam Alır Mı?

Erkekler, çoğu kadının duygusal sorunlarının başlıca sebepleri arasında yer alır. Kadın aldatıldığında intikam alır mı? Ya da almalı mı? Evet bir çok aldatılan kadın mutlaka intikam alma gereği duyar. Bu intikam kimi zaman onu yok sayarak, kimi zaman ise tıpkı onun yaptığı gibi hayatına birini sokarak gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında ise mutlu görünmek, daha bakımlı olmak, erkeğe ne kaybettiğini ispatlamak yer almaktadır. Böyle bir duruma maruz kalan erkek ise hatalarının daha çok farkına vararak, pişmanlık duygusu en derin duygularla  yaşamaya başlayacaktır .

Aldatılmak bir kadının en son yaşamak isteyeceği bir duygudur. Ancak günümüzde ne yazık ki bir çok kadın böyle bir duruma maruz kalarak, kendine olan özgüvenini kaybetmektedir. Her kadının güçlü bir erkek aradığı düşünülse de, aslında her kadın sadık ve merhametli bir erkeğe ihtiyaç duyar. Bir çok erkek kendisi için fedakarlık eden çoğu kadının ne yazık ki farkına varamayarak, onu aldatmayı tercih eder. 

Ve Sonuc

Her kadının fiziksel güçlere sahip olmasa da, ruhsal olarak büyük bir kuvvete sahip olduğunun farkında. Güven duygunuzu hiç düşünmeden yok eden, sizi saf gören hiçbir erkeğe boyun eğmeyerek,  asla geleceğinizi emanet etmemenizi temenni ediyoruz.

Bonitam