KADES uygulaması olan kadına şiddet destek nedir sizlere ondan bahsedeceğiz. Resmî bir uygulama olan KADES uygulaması, kadına ve çocuğa uygulanan şiddeti ve tavizi biraz olsun önlemek adına yapılan bir uygulama türüdür. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından özenle hazırlanmış olan bu uygulamada herhangi bir tehlike halinde imdadınıza yetişecek bir uygulamadır. Kadına şiddet destek uygulaması kullanarak herhangi bir tehlike halinde ya da tehlikeyi hissettiğinizde tek tuş ile Emniyet Genel Müdürlüğünü harekete geçirebileceğiniz bir uygulama olmaktadır. Sizlerde KADES uygulamasını indirerek şiddetten veya şiddet eğilimden kendinizi koruyabilirsiniz. Dilerseniz birlikte KADES açılımı nedir inceleyebiliriz. 

KADES Açılımı Nedir?

KADES uygulaması ne yazık ki son yıllarda kullanımı oldukça artış gösteren bir uygulamadır. Hal böyle olunca bizlerde bu uygulamayı sizlere detaylı bir şekilde anlatma kararı aldık. Kadınlara şiddeti önleyebilmek adına ve kadınlara yardım edebilmek için yapılmış bir uygulamadır. Herhangi bir şiddet görme tehlikeniz var ise tek tuş ile yardım isteyebilirsiniz. Eşinden ya da bir başkasından şiddet gören, şiddet görme ihtimali olan ya da taviz edilen kadınların telefonuna KADES uygulamasını indirmelerini ve bir nebze de olsa kendilerini güvende hissetmelerini sağlayabilecek bir uygulamadır. Peki, KADES uygulamasının yani kadına şiddet uygulamasının açılımı nedir dilerseniz inceleyelim. KADES, Kadına Acil Destek İhbar Sistemi olarak adlandırılmaktadır. 

Kadına Şiddet KADES Uygulaması Destek Nedir?

Uygulama kadına şiddet x (KADES) desteği üzerine düzenlenmiş olan bir düzenektir. Şiddet, taciz veya herhangi bir tehlike anında telefonunuzdan yardım alarak gerekli mecralara tek tuş ile ulaşabileceğiniz bir uygulama olmaktadır. Kadına şiddet destek uygulaması kadına şiddetin biraz olsun önüne geçebilmek adına düzenlenen resmî bir uygulama olmaktadır. Gönül rahatlığı ike güvenebileceğiniz bu uygulama ile kendinizi bir nebze olsun güvende hissedebilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğüne kolaylıkla sinyal ve konum gönderebileceğiniz bu uygulama sayesinde şiddetin önüne geçebilirsiniz. Sizlerde akıllı telefonlarınıza şimdi KADES uygulamasını indirebilirsiniz. Dilerseniz birlikte KADES uygulamasını kimler kullanabilir başlığımızı inceleyebiliriz. 

Kadına Şiddet KADES Uygulaması Destek Nedir

KADES Uygulamasını Kimler İndirebilir?

Bu uygulama kadına şiddet x (KADES) olarak adlandırılmaktadır. Öncelikle söylemek isteriz ki, keşke ülkemizde ve dünyamızda kadına, çocuğa veya hayvana herhangi bir şiddet uygulanmasa ve bu tür uygulamalara hiç ihtiyaç duyulmasa. Ama ne yazık ki özellikle son yıllarda sık sık duyduğumuz şiddet ve taciz olayları ülkemizi bu uygulamayı yaparak biraz olsun bu çirkin olayların önüne geçebilmek adına harekete geçirdi ve KADES uygulamasını hayatımıza sundu. Bu şekilde tehdit altında olan her insan kolaylıkla sesini duyurabiliyor ve kadına şiddet uygulanması ile şiddetin önüne geçebiliyor. Peki, Kadına şiddet destek uygulaması kimler tarafından kullanılabiliyor? Aile içi şiddet gören kadınlar ve çocuklar KADES uygulamasını gönül rahatlığı ile kullanarak şiddete dur diyebiliyor. Şiddet sessiz kalınması gereken ve kesinlikle şiddeti gören kişi tarafından utanılmazsın gereken bir durum değildir. Bırakın size şiddet uygulayanlar utansın!

Kadına Şiddet KADES Uygulaması Nasıl İndirilir?

Kadına şiddet x (KADES) uygulamasını kimler kullanabilir ve nasıl indirilir sizlere bundan bahsedeceğiz. Kadına, çocuklara ve hatta hayvanlara ne yazık ki ülkemizde şiddet uygulanmaktadır. Hal böyle olunca Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yapılan şiddet destek uygulaması şiddetin önüne bir nebze olsun geçmeyi başarmıştır. Peki bu uygulama nasıl indirilir? Akıllı telefonlarınıza çok rahat bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulama, Android telefonlarda Google Play Store’dan İOS telefonlarda ise App Store’dan indirebilirsiniz. İndirme uygulamanıza girerek arama butonuna KADES yazmanız yeterli olacaktır. 

Kadına Şiddet KADES Uygulaması

KADES Kaç Dakikada Gelir?

Kadına şiddet x (KADES) uygulaması kadına ve çocuklara yönelik uygulanan şiddette başvurulan bir uygulamadır. Uygulamayı indirdiğiniz takdirde şiddet veya taciz anında ya da bu tür bir tehlikede olduğunuzu düşünüyorsanız o anda tek tuş ile Emniyet Genel Müdürlüğünü harekete geçirebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamadaki butona bastığınızda konum bilginiz ile birlikte anında Emniyet Genel Müdürlüğüne sinyal gitmektedir. Peki, siz sinyal gönderdikten kaç dakika sonra yetkili görevliler gelir dilerseniz onu inceleyelim. Polisler siz butona bastıktan sonra anında harekete geçer ve konum bilginize en yakın polis memurlarını konumuza yönlendirir. Bu sürede yaklaşık 5 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleşir.