Kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyon olan meme estetiği operasyonlarında bazı durumlarda istenmeyen sonuçlar da ortaya çıkabiliyor. En doğal, en istenen sonuca ulaşabilmek için şimdi teknoloji devri… Estetik operasyonlara ilgi ve talebin artmasının yanı sıra yeni trendler doğallıktan yana… Teknolojik gelişmeler ise bu doğallık modasını destekliyor. Teknolojinin, estetik dünyasına sunduğu nimetlerden biri de insan vücuduna son derece uyumlu olan nano yüzeyli ve çipli silikonlar… Hastalarını güvenle ağırlayan ve onları hayal ettikleri güzelliğe kavuşturan Clinic SBB Kurucusu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, meme estetiğindeki son teknoloji olan nano yüzeyli ve çipli silikonları tüm yönleriyle açıklıyor.

Meme Estetiği

Doğallıktan ödün vermeden estetik operasyon yaptırmak hayal değil…


Küçük göğüslere sahip olma veya doğum sonrası sarkma ve küçülmeler sebebiyle tercih edilen meme estetiğinde önemli olan noktanın doğallık olduğunu vurgulayan Dr. Bayraktaroğlu, memenin beden yapısına ve kişinin yaşam tarzına uygun olarak doğal tasarlanması gerektiğini ve operasyonlarını bu doğrultuda planladıklarını belirtiyor. Ameliyat kararı verildiğinde hastanın yaşı ve vücut yapısı öncelik taşıyor. Yapılan kontroller ile memede nasıl bir deformasyon olduğunu saptanıyor ve sarkmanın ve meme yapısının tespiti ile hastaya uygun bir form tasarlanarak her hasta için farklı bir operasyon süreci planlanıyor.

Meme Estetiği

Nano yüzey ve çip sayesinde daha güvenli ve doğal meme estetiği…


Meme estetiği yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yapılan implantın yüzeyi… Meme ile silikonun temas ettiği tek yer olan implant yüzeyi, estetik dünyasındaki yeni teknolojiler sayesinde sızdırma sorunlarına sebep olmuyor. Clinic SBB’de kullanılan nano yüzeyli ve çipli silikonlar, insan vücuduna son derece uyum sağlıyor. Doktorun ya da kişinin silikon protezi ile ilgili önemli bilgilere kolayca erişmesine olanak tanıyan bir mikroçipin yer aldığı implantlar, jel dokularının elastikiyeti, insan anatomisine uygun yapıları ve dokunma ile anlaşılamayacak kadar doğal olmaları sebebiyle harikalar yaratıyor. Bununla birlikte kullanılan bu son teknoloji hastanın iyileşme süresini kısaltarak gündelik hayatına kısa sürede dönmesini sağlıyor.

Meme Estetiği

Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu Hakkında


2005 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Programı’ndan mezun olan ve plastik cerrahi eğitimini 2005-2011 yılları arasında Şişli Etfal Hastanesi Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde tamamladıktan sonra aynı klinikte ‘Mikrocerrahi ve El Cerrahisi’ eğitimini bitiren Dr. Bayraktaroğlu, 2009 yılı ocak ayında, Amerika’da California-LA’ da The Facial Paralysis Institute’de altı aylık ‘Yüz Estetiği’ eğitimini tamamladı. Mikrovasküler cerrahi alanında tezini tamamlayan Dr. Bayraktaroğlu, 2011’den bu yana Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak çalışıyor. Türk Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Derneği üyesi olan Dr. Bayraktaroğlu, çok sayıda ulusal ve uluslararası organizasyonda antiaging, medikal estetik ve estetik plastik cerrahideki güncel gelişmeleri takip ediyor ve doğallıkla estetiği buluşturarak başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Serdar Bora Bayraktaroğlu
Serdar Bora Bayraktaroğlu