Günümüzde artan çevre kirliliği, hareketsiz yaşam ve de kötü beslenme alışkanlıkları gibi olumsuz durumlar, vücudun için özel bir bakım düzeni oluşturman gerektiğini düşündürebilir. Tam da bu noktada sana en uygun olabilecek çeşitli detox yöntemleri ile kendini daha iyi hissedebilmen mümkün. Birbirinden farklı detox suyu çeşitlerinden oluşan programlar ile daha iyi bir beslenme düzeni oluşturabilir ve bu detox suyunun vücudun üzerinde yarattığı olumlu etkiler ile hayat kaliteni artırabilirsin. 

Detoks Suyu Ne İşe Yarar?

  • Detox suyu vücutta bulunan toksik maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur.
  • Kan dolaşımı üzerinde olumlu bir etki oluşturur.
  • Sindirim sisteminin çalışmasını destekler ve bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici bir etki yaratır.
  • Vücutta tokluk hissi oluşmasını sağlar, kalori yakımı sağlayarak kilo verme sürecini hızlandırır. 1 günde 2 kilo verdiren detoks suyu tarifleri ile kilo verme süreci sırasında istenilen sonuçlar kolaylıkla elde edilebilir.  
  • Detox suyu saç ve cilt üzerinde olumlu etkilerin oluşmasını sağlar. 
  • Şişkinlik, hazımsızlık ve ödem üzerinde iyileştirici bir etki oluşturur.
  • Vücudun ihtiyaç duyduğu çeşitli vitaminlerin alınmasını sağlar. 
  • Detox suyu ambalajlı gıda ve tatlı tüketimi gibi ihtiyaçları gideren bir etki oluşturur.
  • Daha zinde ve enerjik hissetmeni sağlar.
  • Strese sebep olan hormonlar üzerinde düzenleyici bir etki yaratarak, stresin kontrol edilebilmesine olanak sağlar.  

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Vücut, ter, idrar ve nefes gibi yollar ile kendi kendini arındırıcı bir işleve sahiptir. Vücudun bu arındırıcı işlevi detox yöntemi ile desteklenebilir. Tercih edilen detox suyu çeşitleri de bu sürecin en önemli parçasını oluşturur. Detox suları, tamamen taze olarak seçilen çeşitli meyve, sebze, yemiş ve baharat gibi ürünlerin, katkı maddesi kullanılmadan bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Detox suyu içerisinde kullanılan tüm bu malzemeler, besin değerlerini azaltıcı hiçbir işlem görmeden sularının sıkılması ile hazır hale getirilir. Bu tarifler, vücudunun ihtiyacına ya da elde etmek istediğin sonuca bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

Eğer vücudundaki yağ oranı fazlaysa yağ yakıcı detoks suyu tarifini deneyebilirsin. Ya da vücudunun çeşitli bölgelerinde fazlalık olduğunu düşünüyorsan buna uygun tarifler hazırlamak da mümkün. Bu tarifler arasında yer alan göbek eriten detoks suyu ile hızlı sonuçlar alabilir ve istediğin görünüme kavuşabilirsin. Ana ve ara öğünlerde tercih edebileceğin bu sıvı içerikli program ile daha sağlıklı bir beslenme tarzı oluşturabilir ve lezzetli bir içecek tüketiyor olmanın keyfini yaşayabilirsin.

Detoks Suyu Ne Zaman İçilir?

Detox suyu tarifleri, vücudunun hem hafiflemesini hem de güçlenmesini sağlar. Bu duruma bağlı olarak da tarifler, sağlıklı beslenme programları içerisine dahil edilir. Her vücut tipinin ihtiyaç duyduğu beslenme düzenine bağlı olarak bir detoks suyu tarifi hazırlanır. Hazırlanan bu tarifler de oluşturulan program dahilinde tüketilir. Bu tip sıvı beslenme programlarına başlamadan önce ise, dikkatli beslenmek oldukça önem taşır. Sıvı beslenme programına başlanmadan 1 – 2 gün öncesinde, tüketilen zararlı yiyecek ve içeceklerin kontrolünün sağlanması gerekir. Böylelikle süreç daha sağlıklı bir şekilde ilerlemiş olur. Detox suyu çeşitlerini vücudunun ihtiyacına göre hazırlanan beslenme programlarında uygun görülen zamanlar içerisinde deneyimleyebileceğin gibi ara öğünlerinde lezzetli bir alışkanlık olarak da tüketebilirsin. 

Eğer sen de daha beslenme sürecini daha sağlıklı bir şekilde yönetmek istiyorsan, Türkiye’nin ilk detox suyu markası olan Juico, her zaman senin yanında! Senin için özel olarak hazırlanan birbirinden besleyici Juico beslenme paketlerini kolayca keşfedebilir, güvenli alışveriş imkanı ile sahip olduğun ürünleri her an her yerde rahatlıkla tüketebilirsin.