Tüm zamanların en büyük ve en etkili moda ikonu kadınlarımız için ufak bilgiler vereceğimiz, moda ile ilgili tüm bilgilere erişebileceğiniz muhteşem içeriğimiz ile sizlerleyiz. Birbirinden güzel ve farklı tarzlarda tüm moda ile tanışmaya hazır olmalısınız. Dilerseniz moda ikonu ne demek birlikte inceleyebiliriz.

Moda İkonu Ne Demek? 

Kendi tarzlarını yaratan ve trende girecek olan modellere öncülük yapan insanlara moda ikonu denmektedir. Moda ikonu olarak bilinen insanlar, tarzlarının beğenilmesi ile kendilerine birçok hayran kitlesi oluşturarak kendilerinin taklit edilmesinin ardından giyim tarzları moda haline gelebilen insanlardır.

En Stil Sevenler İçin En İyi Moda İkonları

Moda 2. Dünya savaşından günümüze kadar gelen bir kavramdır. Kadınların dillerinden düşmeyen moda kıyafetler hemen hemen her yıl değişmektedir. Ve hem kadınlar hem de erkekler tarafından her yeni modaya uyulmaktadır. Dikerseniz en iyi moda ikonlarına birlikte göz atalım. 

Marilyn Monroe

Kırmızı ruj, kısa ve kıvırcık saç denildiğinde akıllara gelen ilk isim şüphesiz ki Marilyn Monroe olmaktadır. Kendisi Hollywood yıldızıdır ve geçmişten günümüze tükenmeyen bir moda ikonu olmayı başarmıştır. 

Marilyn Monroe

Grace Kelly

Grace Kelly moda ikonunun olma sebebi feminen dokunuşlar ile süslenmiş, sade, yalın ama bir o kadar da göz alıcı bir tarzdadır. Geçmişten günümüze modası geçmeyen bir diğer stil ise kesinlikle Grace Kelly’nin stili olmaktadır. 

Grace Kelly

Cher 

Cher ikonik stilini giyimden yana değil saçlardan yana kullanmıştır. En belirgin özelliği olan uzun, siyah ve dalgalı saçlar gördüğümüzde şüphesiz ki akıllara gelen tek isim o olmaktadır. Elbetteki farklı giyin tarzı ile de dikkat çekmektedir ama en bilindik özelliği saçları olmaktadır. 

Cher 

Cindy Crawford 

Cindy Crawford moda ikonluğunu “insanın kendini tanıması ve kişisel tarzını yaratmasının çok karmaşık ve uzun bir süreç” olarak tanımlamaktadır. Kendisine yakışanı seçerek ve üzerinde muhteşem bir şekilde taşıyarak moda ikonu haline gelmiş bir güzelimizdir. 

Cindy Crawford

Audrey Hepburn

İsminden yıllardır zarafetin ta kendisi diye bahsettiren Audrey Hepburn ister normal yaşantısında ister özel günlerinde zarif tarzı ile dikkat çekmektedir. Oynadığı bir filmdeki büyük boy güneş gözlükleri ve küçük siyah elbisesi tam anlamıyla ikonikleşmişti. 

Audrey Hepburn

Naomi Campbell

Bulunduğu moda sahnelerinde tam bir efsane olan kedi bakışları ve dinamik tarzı 90’ların vazgeçilmezi oldu. Naomi Campbell‘in muhteşem vücut yapısı, kabarık saçları ve seksi tarzı ile kendisinden sonra gelen nesillere ilham kaynağı olmuştur. 

Naomi Campbell

Prince 

Şarkıları ve giyim tarzı ile birçok kişiye moda ikonluğu yapmış olam Prince adından çokça bahsettirmektedir. En çokta söylediği şarkılar ile gündeme gelen Prince sahne kıyafetleri ile de her defasında sevenlerini kendisine hayran bırakmayı başaran bir isimdir. 

Prince 

Jackie O

En çok pembe döpyesi ile gündeme gelen Jackie O, klasik trençkotları ile de bilinmektedir. Kendine has giyim tarzı ile sevenlerini kendisine hayran bırakan tarzı her zaman şaşırtıcı ve şık bir şekilde olmuştur. 

Jackie O

Princess Diana

Başlarda kırmızı yanağı ve utangaç tavırları ile gündeme gelen Princess Diana, o hallerini kısa sürede akıllardan silerek giyim tarzı ile gündeme gelmeyi başarmıştır. Günlük spor kıyafetlerinin bile çok dazla gündem olması ile taşıdığı her kıyafetin hakkını vererek moda ikonu olmayı başarmıştır. 

Princess Diana

Josephine Baker

1926 yılında Paris’in ünlenen giyimi tabiki Josephine Baker’dan gelmektedir. Giymiş olduğu muzlardan oluşan mini etekli sahne kostümü belkide bu önemli akımın ilk tohumu olmuştur. 

Josephine Baker

Diana Ross

Muhteşem fiziği, ilginç saç şekilleri ve kostümleri ile büyük beğeni toplamayı başarmıştır. Hatta birçok tasarımcıda o dönem Diana Ross’un tarzından oldukça etkilenmiştir. 

Diana Ross

Twiggy

1960’lı yıllar denildiğinde akıllara gelen isimler arasında şüphesiz ki Twiggy’de listenin başlarında gelmektedir. Cesur bir tarza sahip olan ünlü güzelimiz günümüzde hala dolabımızda olan birçok kıyafetin giyilmesinde öncü olmuştur. 

Twiggy

Madonna 

Korkusuz lakabı ile bilenen Madonna özellikle Material La Isla Bonita şarkısı ile gerçek anlamda bir ikona dönüşerek, ne giyerse giysin kendisine yakıştırmayı ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir moda ikonudur. 

Madonna 

Coco Chanel

İsminin geçtiği heryerde moda ile eş anlama sahip olan Coco Chanel lüks moda ikonu olarakta bilinmektedir. Dünyanın en lüks markalarından biri olan Chanel markasını yaratarak modaya bomba gibi bir adım atmıştır. 

Coco Chanel

David Bowie

Cinsiyete dayalı moda normlarına meydan okuyan bir rock tanrısı olarak kazımıştır akıllarımıza ismini. Vahşi tutumları, renkli sahne kıyafetleri ve ışıl ışıl parlayan saçları ile moda ikonu haline gelen bir isimdir. 

David Bowie