Her kadın, kendine uygun saç kesimi modelleri tercih ederek, hiç çaba sarf etmeden ön plana kolaylıkla çıkabilir. Ancak buradaki en önemli faktör kesinlikle hangi yüz tipine hangi saç kesimi modellerinin yakıştığıdır. Doğru bir seçim yapamayan bir çok kadın ne yazık ki yanlış saç kesimi modelleri sayesinde, iyi bir sonuç elde edemez. Bunu engellemek için mutlaka yüz şekline uyum sağlayabilecek bir saç kesimi modelini tercih etmek oldukça önemlidir.

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri Kadın

Yüze uyumlu bir çok saç kesimi, kadınların birçok kusurunu kapatmaya yeter de artar bile. Yüz şekline göre saç kesimi modelleri, beğenilmeyen özellikleri en aza indirmeye ve birçok kadının da daha çekici ve alımlı görünmesini  sağlamaktadır. Siz de yüzünüze uygun saç modelini sitemiz aracılığı ile keşfederek daha güzel ve daha asil görünebilirsiniz.

Kalp Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modelleri

Kadınlar arasında kalp yüz şekline sahip olmak büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü  bir çok kadın güzelliğini kalp yüz şekli sayesinde kolaylıkla ortaya çıkarabilir. Bu yüz hatlarına sahip olan kadınlar, bir çok saç kesimi modellerini en mükemmel bir şekilde etrafa yansıtabilirler. Üstelik dalgalı, kıvırcık, kısa ya da uzun saç kesimleri farketmezsizin, hemen hemen her saç modeli, kalp yüz şekline hitap edebilmektedir.

Yandan Ayrılmış Düz Saç Modeli

Bu model sayesinde moda dünyasında hızlı çıkışlar yakalayabilirsiniz. Yandan ayrılmış saç modeli kalp yüz şekli ile taçlandırarak, siz istemeseniz dahi, tüm gözleri üzerinizde toplayacaksınız. 

Yandan Ayrılmış Düz Saç Modeli

Merkez Parçalı Dışa Dönük Model

Eğer siz de kalp yüz şekline sahipseniz, saç stillerinin favorisi olan merkez parçalı dışa dönük saç modeli ile zarafeti saçlarınızda yansıtabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu harika saç modeline, saçlarınızda bir şans vermek olacaktır.

Merkez Parçalı Dışa Dönük Model

Yan Patlama İle Kıvırcık

Yan patlama ile kıvırcık saç modeli modası hep gündemde kalmayı başarmış, nadir saç modellerinden bir tanesidir. Kalp yüz şekline sahip olan kadınlar için bu saç modeli bulunmaz bir nimet gibidir. Çekici ve alımlı görünmeyi bir de yan patlama ile kıvırcık saç modeli ile deneyin.

Yan Patlama İle Kıvırcık

Kısa Ve Dalgalı Saç Kesimi Modelleri

Bu saç modeli kalp yüz şekli için denemeye değer bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bir çok kadın da  bu saç modeliyle, saçları ve yüz hatlarının uyumu sayesinde enfes bir görüntü sergileyebilir.

Kısa Ve Dalgalı Saç Kesimi Modelleri

Oval Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Modelleri

Oval yüz şekline, çok farklı saç kesimi modelleri dahi uyum sağlayabilmektedir. Özellikle de herkese yakışmayan bob saç  kesimleri dahi, oval yüz şekline inanılmaz derecede uyum gösterebilmektedir. Oval yüze en çok yakışan saç kesimi modellerini şöyle sıralayabiliriz; 

Omuz Uzunluğunda Dalgalı Saç Modeli

Omuz uzunluğunda dalgalı saç modeli, oval yüz şekline sahip olan kadınları âdeta tamamlar. Ayrıca bu saç modelini tercih ederek, etrafa karşıda  modadan hiç kopmayan bir kadın izlenimi  bırakabilirsiniz. 

Omuz Uzunluğunda Dalgalı Saç Modeli

Uzun Ve Dalgalı Saç Modeli

Uzun ve dalgalı saç modeli bir çok kadının saç tasarımları arasında ilk sırada yer almaya devam ediyor. Kullanım kolaylığı sayesinde özellikle de oval yüz şekline sahip olan kadınlar, bu saç modellerini tercih ederek dalgalı saç modelleri eşsiz bir görüntü sergileye biliyorlar.

Uzun Ve Dalgalı Saç Modeli

Kör Fransız Bob

Hayatımıza girdiği günden beri Kör Fransız Bob Saç Modeli birçok kadına farklı bir hava katarak, olağanüstü görünmelerini sağlıyor. Elbette ki bunu yine en güzel şekilde, oval yüz şekline sahip olan kadınlar yansıtıyor.

Kör Fransız Bob

Perde Patlamaları Saç Modeli

Oval yüz şekli için en uygun saç kesimi kesinlikle perde patlamaları saç modelidir. Çünkü bu model her yüz tipine uyum sağlayamadığı için, yanlış seçimler sonrasında itici görünerek, klasik ve sıradan bir görüntü elde etmenizi sağlamaktadır. Kısacası her ortamda dikkat çekmek için, oval yüz şekline sahip kadınların, mutlaka perde patlamaları saç modelini tercih etmesini öneriyoruz.

Perde Patlamaları Saç Modeli

Dokulu Peri Saç Modeli

Belki de zarifliği en güzel yansıtmanıntek yolu, dokulu peri saç modeli. Üstelik bir de oval yüz şekline sahipseniz, siz değil artık ihtişamınız konuşacak. 

Dokulu Peri Saç Modeli

Kare Şeklinde Yüz İçin Saç Kesimi Modelleri

Kare yüz şekli, bir çok kadındakeskin bakışlarını en etkili bir şekilde etrafa  yansıtarak, daha çekici ve daha etkileyici  görünmelerini sağlamaktadır. Ancak tabi ki bunu doğru bir saç kesimi modeli ile destekledikleri sürece. 

Dramatik Yan Kısım Saç Modeli

açlarına hava katmak isteyen bir çok kadın hiç tereddüt etmeden dramatik yan kısım saç modeli her geçen gün biraz daha fazla tercih ederek, gözleri doldurmaya devam ediyor. Tabi ki yine bu saç modeli de kare yüz şekline uyum sağlayabilen en iyi saç modellerinden bir tanesidir.

Dramatik Yan Kısım Saç Modeli

Dokulu Omuz Boyu Saç Kesimi Modeli

Kare yüz şekline sahip olan kadınlar, genellikle doğru saç modeli tercihi yapamazlar. Bu yüz tipi için en ideal saç modelini seçerken dikkat edilmesi gereken püf nokta kesinlikle, çene kısmını yumuşatmaya çalışmaktır. Bunu yine en güzel bir şekilde yansıtan model ise dokulu omuz boyu saç modelidir.

Dokulu Omuz Boyu Saç Kesimi Modeli

Kâküllü Orta Boy Saç Modeli

Kare yüzün görünümünü düzenleyen yine en etkili saç modellerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki Kâküllü orta boy saç modelidir. Eğer ki siz de kare bir yüze sahipseniz, bunu Kâkül ile inanılmaz bir hale getirerek, daha seksi görünebilirsiniz.

Kâküllü Orta Boy Saç Modeli

Tüylü Omuz Boyu

Kare yüz şeklinin yine muhteşem göründüğü bir saç modeli ile karşınızdayız. Tüylü omuz boyu saç modelini siz de bu sezon tercih ederek, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Tüylü Omuz Boyu

Yuvarlak Yüze Şeklinde Saç Kesimi Modelleri

Küt saçları en iyi temsil eden yüz tipi kesinlikle yuvarlak yüz şeklidir. Kulak hizasında ya da omuzlara dökülen saç modelleri ile ihtişama sebep olurken tüm gözleri de üzerinizde toplayabilirsiniz. Yuvarlak yüze hitap eden en güzel saç modelleri şöyle sıralayabiliriz;

Kısa Tüylü Katmanlar

Yuvarlak yüze sahip olan bir çok kadın, yüzlerini daha uzun gösterme çabasını yıllardır gösteriyor. Ancak bunun en formülü kesinlikle kısa tüylü katmanlar saçlarınızda yansıtmak olacaktır.

Kısa Tüylü Katmanlar

Dağınık Dalgalı Bob Saç Modeli

Bu dağınık dalgalı bob saç modeli birçok kadının favori saç modeli olmaya devam ediyor. Ancak itiraf etmeliyiz ki yuvarlak yüze sahip olan kadınlar da bu saç modeliyle, hayranlık uyandırabilecek şekilde etrafa, farklı bir hava katabiliyorlar. 

Dağınık Dalgalı Bob Saç Modeli

Dalgalı Dokulu Lob Saç Kesimi Modelleri

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar, dalgalı dokulu lob saç kesimine mutlaka saç trendleri aralarında yer vermeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Dalgalı Dokulu Lob

Perde Patlamaları İle Küt Kesim Lob

Yuvarlak yüz hatlarına uzunluk katmak için  bir çok kadın topuzları ve küt kesimleri tercih ederek doğru bir yol izliyor. Fakat siz sadece doğru bir yol izlemekle kalmak istemiyorsanız, perde patlamaları ile küt kesim lob saç modelini tercih ederek, eşsiz görüne bilirsiniz.

Perde Patlamaları İle Küt Kesim Lob

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Modelleri

Uzun yüzler bir çok saç kesimi modelini havalı bir şekilde gösterebilir. Bob kesimden dalgalı saç modellerine kadar her saç kesimini uzun yüze sahip olan kadınlar harika bir şekilde yansıtarak tüm dikkatleri üzerlerinde toplaya bilirler.

Çene Boyu Bob Saç Kesimi

Uzun yüzler, bir çok kadını daha çekici kılar. Ancak yine de siz yüzünüzü etrafa en güzel yansıtacak saç modellerini tercih etmelisiniz. Uzun yüz şeklini en mükemmel bir şekilde, çene boyu bob saç kesimi modeli ile şekillendirmeye ne dersiniz? 

Çene Boyu Bob Saç Kesimi

Swoopy Yan Patlamalı Kısa Saç

Kısa saçlar bir çok kadının hayali olsa da, bunu ne yazık ki uzun yüz hatlarına sahip olan kadınlar daha güzel bir şekilde ortaya koyuyorlar. Eğer siz de uzun bir yüze sahipseniz, Swoopy yan patlamalı kısa saç modeli ile farkınızı bu sezon ortaya koyabilirsiniz.

Swoopy Yan Patlamalı Kısa Saç

Asimetrik Sarışın Lob Saç Modeli

Eğersiz de güzel saçlara sahipseniz, bunu asimetrik sarışın lob saç modeli ile daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz. Uzun yüze sahip bir çok kadın, bu saç modelini harika bir şekilde etrafa  yansıtmanın mutluluğunu yaşıyor.

Asimetrik Sarışın Lob Saç Modeli

Zarif Dalgalı Saç Modeli

 Zarif dalgalı saç modeli, tarzınız her ne olursa olsun sizi mutlaka etkileyici gösterecektir. Bu saç stili ile uzun yüz hatlarınızın size verdiği avantajları sonuna kadar kullanabileceksiniz. Eşsiz bir görüntü için bu saç modelinden asla vazgeçmemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Zarif Dalgalı Saç Modeli

Şık Derin Taraflı Bob Saç Modeli

Hangi kadın kusursuz görünmek istemez ki? Özellikle de uzun yüz şekline sahipseniz, şık derin taraflı bob saç modeli tercih ederek hayran kitlenizi çoğalta bilirsiniz.

Şık Derin Taraflı Bob Saç Modeli