Kimi kadın tarz yakalamak için kimi kadın ise uzun saçlardan sıkıldığı için kısa saç modellerini tercih etmektedir. Ancak kısa saç modelleri cesaret isteyen bir saç modelidir. Çünkü her ne kadar bu model basit ve sıradan bir saç modeli gibi görünse de aslında özgürlüğü ve çılgınlığı temsil etmektedir. 

Kısa saç modelleri ilk olarak kadınlar tarafından 80’ li yıllarda oldukça önemli bir derecede popüler olmaya başlamıştı. Yani bir çok insan için o yıllardan 2022 yılına kadar kısa saç trendi hiç bitmedi ve eskimedi diyebiliriz.

Her kadın kısa saçlara mutlaka ilgi duyar. Fakat onları bundan alıkoyan, “acaba kısa saç bana ne kadar yakışır?” Sorusunun cevabını tam olarak bilmemekten kaynaklanır. Ancak kısa saç modelleri çok fazla seçeneğe sahip olduğu için mutlaka sizin de yüz tipinize hitap edebilecek bir kısa saç modelini bulmak mümkün. Yeter ki doğru bir tercih ile saçlarınıza hayat verin.

Bir kadın için dikkat çekmenin en kolay ve basit yolu hiç şüphesiz ki saçlarıdır. Ön plana çıkabilen bir saç modelini makyaj ve giysi ile kombinleyerek enfes bir görüntü yakalaya bilirsiniz. Neden  2022 kısa saç modellerini tercih ederek daha güzel ve çekici görünmeyesiniz ki? Günümüzde birçok ünlüde daha farklı ve çekici görünmek için kısa saç modellerini tercih etmektedir. Siz de ünlülerin kısa saç modellerini tercih ederek, tarzınıza tarz katabilirsiniz.

2022’nin En Trend Kısa Saç Modelleri

Her kadın farklı bir görüntü yakalamaktan hoşlanır. Zaman zaman bunu en iyi ve sıradan bir şekilde yansıtmak için saçlarımızda uygulamaya kalkarız. Son yıllarda ise trend kısa saçlar yetişir, imdadımıza. Bir çok ünlüde farklı görünmek ve stil sahibi mesajı vermek için hayranlarına , kısa saç modellerini tercih etmektedir. Öyleyse kısa saçın en çok yakıştığı ünlülerin kısa saç modellerine hadi bakalım bir göz atalım; 

Priyanka Chopra: Hacimli Kısa Saç Modeli

Priyanka Chopra’nın tercih ettiği hacimli kısa saç modeli pek çok kadının da favori saç modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu saç modeline sahip olarak daha çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.

Hacimli Kısa Saç Modeli

Prachi Desai: Dalgalı Kısa Saç Modeli  

Dalgalı kısa saç modeli bir çok kadın tarafından tıpkı Prachi Desai gibi hiç tereddüt etmeden tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise  dalgalı saç modelinin her yüz tipine uyum sağlayabilmesidir. Bu dalgalı saç modeli muhteşem bir görüntü sergilemenizi yüzde yüz destekler.

Dalgalı Kısa Saç Modeli  

Sayani Gupta: Eski Kesim Kısa Saç Modeli 

Bu saç modeli ince telli saçlara sahip kadınlar için asla tercih edilmemesi gereken bir modeldir. Çünkü ince telli saçlar çok daha fazla kabarır ve bir uyum içerisine kolay kolay giremez. Sayani Gupta’nin eski kesim kısa saç modelini kalın telli ve yüzü uzun olan bir çok kadın hiç tedirgin olmadan tercih edebilir.

Eski Kesim Kısa Saç Modeli 

Sanya Malhotra: Yoğun Kısa Kıvırcık Saç Modeli 

Sanya Malhotra’nın yoğun kısa kıvırcık saç modeli son yıllarda gençler arasında hızla yayılarak, gençlerin en çok tercih ettiği bir kıvırcık saç modeli olarak çıkmakta, karşımıza. 

Yoğun Kısa Kıvırcık Saç Modeli 

Kalki Koechlin: Günlük Kısa Saç Modeli 

Kalki Koechlin de kısa saç trendine ayak uyduran ve farklılığa her daim açık olan ünlülerden bir tanesi. Günlük kısa saç modeli ile boyun bölgenizi çok daha uzun göstermenin avantajını yakalaya bilirsiniz.

 Günlük Kısa Saç Modeli 

Jennifer Lawrence: Künt Dalgalı Kıs Saç Modeli 

Künt dalgalı kısa saç modeli kalın telli saça sahip olan kadınlarda daha iyi yansıyacak bir saç modelidir. İdeal bir makyaj ile bu tarz saç modeli ile daha doğal ve estetik bir görüntü yakalaya bilirsiniz.

Künt Dalgalı Kıs Saç Modeli 

Emma Watson: Sevimli Peri Kısa Saç Modeli 

Sevimli peri kısa saç modelini en iyi taşıyan ünlülerden biri de Emma Watson. Bu kısa saç modeli sayesinde herkes ister istemez yüzünüzün güzelliğine şahit olmak zorunda kalacak. Çünkü bu saç modeli doğru yapılan bir makyaj ile sizi çok daha güzel ve çekici göstermeye yeter de artar bile.

Sevimli Peri Kısa Saç Modeli 

Selena Gomez: Düz Künt Bob Kısa Saç Modeli 

Bob saç modelinin trendi başladığı ilk günden beri hiç bitmedi ve sanırım da hiç bitmeyecek gibi. Düz künt bob kısa saç modeli sizi güzel ve bir o kadar da doğal göstermeye yetecek te artacak bile. Selena Gomez’ de Bob modelden asla vazgeçemeyen ünlüler arasında yer almaktadır. 

Düz Künt Bob Kısa Saç Modeli 

Rihanna: Kaprisli Peri Kısa Saç Modeli 

Kaprisli peri kısa saç modeli makyajda doğal olmayı seven herkesin tercih edebileceği tarz bir modeldir. Asaletinden ve zarifliğin den taviz vermek istemeyen kadınlar bu saç modeli ile tarzlarına tarz katabilirler.

Kaprisli Peri Kısa Saç Modeli

Beyonce: Patlama İle Tousled Kısa Saç Modeli 

Çekici ve asil görünmek her kadının hakkı. Bu saç stili sayesinde harika görünmeniz artık mümkün. Genellikle küçük yüz hatlarına sahip olan kadınların daha güzel görünmesini desteklemek amacıyla bu saç modeli tercih edilebilir.

Patlama İle Tousled Kısa Saç Modeli