90’lı yılların saç modeli en çok dikkat çeken saç modelleri o dönem âdeta ortalığı kasıp kavuşmuştu. Birbirinden ilginç ve gösterişli tasarımlar, kadınları şıklık yarısına o sıralarda bir hayli teşvik etmişti. Fakat 90’lı yılların trend saç modelleri günümüzdeki saç stillerini dahi zorlayacak kadar büyük bir ihtişama sahipti. Peki 90’ların sadece saç modelleri mi, akıllarda kaldı? 90’lı yılların kıyafetleri, saç aksesuarları ve ayakkabı modelleri de bir çoğumuzun hâlâ geçen yıllara rağmen aklında kalmayı başardı. 

Yeni yeni saç modasında yer almaya başlayan 90’ların saç stilleri havalı ve nostaljiyi arzulayan bütün kadınların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Ünlülerin saç modelleri o dönem herkesin onlara gıbdeyle bakmasına olanak sağlayarak, çok daha fazla gündemde yer almalarını büyük oranda desteklemişti. 90’ların vazgeçilmez saç modellerini sizler için araştırdık. Siz de kendi tarzınızı 90’larla yansıtmak için yazımızın devamını dikkatlice okuyabilirsiniz.

90’lı Yılların Saç Modelleri

Bazı saç kesimi modelleri yerini yıllara rağmen korudu. 90’lı yılların saç modelleri günümüzde dahi bir çok kişiye ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Bu modellere saçlarında yer veren her kadın da geçmişe olan hasretini bir nebze de olsa gidermeye çalışıyor. 90’ ların trend olan saç modellerini sizler için listeledik ve bu doyumsuz zaman yolculuğuna  hep birlikte çıkıyoruz.

Winona Ryder; Peri Saç Modeli

Ünlü oyuncu ve yapımcılardan olan Winona Ryder,  90’ lı yılların o dönem en çok tercih edilen saç modellerinden birini tercih etmişti. Bu da onun yüz tipine hitap ettiği için çok daha çekici görünmesini sağlamıştı. Değişikliği arzu eden tüm kadınlar bu modeli tıpkı Winona Ryder gibi tercih edebilir.

Winona Ryder Peri Saç Modeli

Tiffani Thiessen; Tüylü Saç Modeli 

Amerikalı oyuncu Tiffani Thiessen tüylü saç modeli ile akılları o dönem baştan almayı başarmıştı. Zaten güzel olan yüzünü bu saç modeli daha da öne çıkararak, farklı bir stile sahip olduğunu ortaya koymuştu.

Tiffani Thiessen Tüylü Saç Modeli 

Sarah Jessica Parker; Scrunchies Saç Modeli

Sarah Jessica, Amerikalı oyuncu, yapımcı ve tasarımcı olarak büyük bir hayran kitlesi ile birlikte yoluna sağlam adımlarla, uzun yıllar devam etti. Üstelik söz dinlemeyen gösterişli saçları ile herkesi büyüleyerek.

Sarah Jessica Parker Scrunchies Saç Modeli

Angelina Jolie; Bob Saç Modeli

Hayırseverliği ile akıllarda kalan güzel oyuncu Angelina Jolie bob saç modeli ile o dönem en güzel taşıyan ünlülerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Angelina Jolie Bob Saç Modeli

Mariah Carey; İkili Örgü

Mariah Carey, Grammyödülüne layık görülmüştür. Amerikalı şarkıcının on parmağında on marifet varken, bu ödüle sahip olması da hiç kimseyi tabi ki şaşırtmadı o dönem. 

Mariah Carey İkili Örgü

Gwyneth Paltrow; Çift Hollanda Pigtailler

Çift Hollanda pigtailler örgü tutkunu bir çok kadını cezbetmeye yetti de arttı bile. Amerikalı oyuncu Gwyneth Kate Paltrow, Çift Hollanda pigtailler örgüleri ile o dönemde âdeta tüm gözleri üzerinde toplamayı başarmıştı.

Gwyneth Paltrow Çift Hollanda Pigtailler

Janet Jackson; Jumbo Kutusu Örgüler

Yine 90’lı yılların en güzel saçlarını simgeleyen ünlülerden biri olan Janet Jackson, hiç eskimeyen jumbo kutusu örgüler ile karşımızda.

 Janet Jackson Jumbo Kutusu Örgüler

Jada Koren Smith; Kısa Platin Peri

Sayılamayacak kadar yeteneği bulunan Jada Koren Smith, kısa platin peri saç modeli ile hâlâ ilk günkü gibi hafızalarda yer etmekten hiç çekinmiyor.

Jada Koren Smith Kısa Platin Peri

Tyra Banks; Yüksek Midilli Saç Modeli

Süper bir model olan Tyra Banks, yüksek midilli saç modelini tercih etmişti, o dönem. Oldukça sevimli göründüğü bu model ile Tyra Banks, kendini âdeta tamamlayarak zirvede yer almayı başarmıştı.  

Tyra Banks Yüksek Midilli Saç Modeli

Her kadın dönem dönem  saç stiline yenilikler katmak ister. Fakat siz de eski saç stillerine olan  hayranlığınızı gizlemekten çekinmiyorsanız 90’larin saç modelleri ile  saçlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. 

İlgili Yazılarımıza Göz Atın: