Kahverengi ve sarı saç renkleri, kadınların favori saç rengi seçimleri arasında önemli bir yere sahiptir. Kahverengi ve sarının birleşimi ile oluşan kumral renk, bir çok renk tonuna sahiptir. Kumral saç rengi görünüm olarak oldukça doğal bir görüntü elde etmenizi sağlar. Dolayısıyla da bir çok kadın kumral rengini tercih etmektedir. Çünkü bu iki rengin birleşimi ile mükemmel bir renk yansıması ortaya çıkmaktadır.

Artık günümüzde herkes her konuda doğallığı tercih ediyor. Buna saç renkleri de dahil. Yapay ve abartılı saç renkleri basit bir görüntü sergiliyor, âdeta. Özellikle de son yıllarda kumral saç rengi ve tonları kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmeye başlandı. Oldukça popüler olan kumral saç rengini sarı ve kahve saç tonlarını çok seven bütün kadınlar hiç tereddüt etmeden deneyebilirler.

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır? 

Kumral saç rengi, geniş bir ton içeriğine sahiptir. Bir çok kadın kumral saç rengi hangi tende kadına yakışır? Sorusunun cevabını merak etmektedir. Aslında kumral saç rengi kimlere yakışır? Sorusunun cevabı oldukça basittir. Hemen hemen her tene uyum sağlayabilen kumral saç renginin, buğday tenli kadınlar da çok daha mükemmel göründüğünü de itiraf etmeliyiz. Bu saç rengi ile buğday tenli kadınlar, apayrı bir güzelliğe sahip olacaklardır.

Eğer sizde buğday ten rengine sahip değilseniz fakat kumral renginin büyüsünden de yararlanmak istiyorsanız, bir kaç tane size özel olarak vereceğimiz bilgiler dahilinde dikkat çekici bir güzelliğe sahip olacaksınız.

Bir çok kadın sarı kumral saç rengini hiç düşünmeden tercih eder. Fakat sarı kumral saç rengi  özellikle koyu bir tene sahipseniz sizde hiç de hoş bir görüntü sergilemeyecektir. Oysa ki koyu kumral saç rengi ten renginiz ne olursa olsun sizi mutlaka sıra dışı gösterecektir. Doğru bir kumral saç rengi seçimi ile sizler de bulunduğunuz ortama artık imzanızı atmadan çıkamayacaksınız.

En gözde olan kumral saç rengi tonlarını ve hangi tene uyum sağlayacağını en güvenilir bilgiler eşliğinde sizlerle paylaşıyoruz.

 • Açık Kumral Saç Rengi; Trendini hiç bir zaman kaybetmeyen açık kumral saç rengi, en çok açık tenli kadınlara yakışmaktadır. Eğer sizde açık bir tene sahipseniz, bu muhteşem renk tonu ile hiç tereddüt etmeden tanışabilirsiniz.
 • Altın Kumral Saç Rengi; Altın kumral saç rengi, ışıltılı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Ayrıca daha genç ve dinamik bir görüntü yakalamak isteyen tüm açık tenli kadınların bu saç renk tonuna bir şans vermelerini öneririz.
 • Karamel Kumral Saç Rengi; Havalı ve sıcak yansımaları sayesinde eşsiz bir görsellik sunan karamel kumral saç rengi, her tene uyum sağlayabilen harika bir renktir. Teniniz ister buğday ister esmer isterse de açık olsun hiç fark etmez. Her halükarda muhteşem görüneceksiniz.
 • Kahve Kumral Saç Rengi; Kahve kumral saç rengi çarpıcı bir güzelliğe sahip olmak isteyen bütün kadınların hayallerini süslemeye devam ediyor. Bu saç rengi kadınların en çok tercih ettiği saç renkleri arasındadır. Bu renk esmer, kumral ve sarışın olan bütün kadınlara hitap edebilecek bir renktir.
 • Bal Kumral Saç Rengi; Saçları ile dikkat çekmek isteyen bir çok kadın bal kumral saç rengini tercih ediyor. Bu  kumral saç rengi tonu da yine açık tene sahip olan kadınların çok çekici görünmesine yetiyor da artıyor bile.
 • Koyu Kumral Saç Rengi; Koyu kumral saç rengi, bir kızıl saç rengi ya da bir sarı renk saç rengi kadar iddialı olmasa da en az onlar kadar çarpıcı ve mükemmel görünmektedir. Üstelik hangi cilt rengine sahip olursanız olun, koyu kumral saç rengi ile tüm dikkatleri üzerinizde toplaya bilirsiniz.
 • Küllü Kumral Saç Rengi; Küllü kumral saç rengini, kumral saç renk tonları arasında en çekici renk olarak tarif edebiliriz. Böyle güzel bir rengi de yine en çok açık tenli kadınların taşıyabileceği belirtmek isteriz.
 • Dore Kumsal Saç Rengi; Bu saç renginin en büyük özelliği altın yansımalar ile parlak ve canlı saç görüntüsü elde etmektir. Böylesine güzel yansımaları tabi ki yine en iyi buğday tenli kadınların taşıyacağı tartışılmaz bile.
 • Doğal Bebek Kumralı Saç Rengi; Oldukça iddialı olan Doğal bebek kumralı saç rengini, her kadın denemek ister. Fakat bu renk her tende farklı bir görüntü elde eder. Yine bu rengi en iyi taşıyacak olan iki ten rengi hiç kuşkusuz ki  buğday ten rengi ile açık ten rengidir.
 • Fındık Kabuğu Kumralı Saç Rengi; Yine bu tonda kumralın en çok sevilen tonlarından bir tanesi. Fındık kabuğu kumralı saç rengi, bütün cilt tonlarına uyum sağlayabilen zarif bir saç rengidir.

Kumral Rengi Nasıl Elde Edilir? 

Her renkte olduğu gibi kumral saç rengi de koyu saç renkleri için uğraştırıcı olabilir ya da istediğiniz kumral saç rengi tonuna sahip olmayabilirsiniz. Açık renk saçlara sahip olan kadınlar istedikleri her renge çok kolay bir şekilde sahip olabilirler. Fakat koyu saç rengine sahip olan kadınların saçlarına çok daha fazla kimyasallarla (açıcılarla) işlem yapmak gerekir. Bu da saç yanmalarına, saç kırılmalarına ve de saç cansızlığına neden olmaktadır.

Boya kutusu ambalajları ya da saç boya katalogları gördüğünde her kadın, evde yapılacak boyama işlemi sonrasında aynı rengi elde edeceğini sanarak, büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Sonuç olarak ise heves kırılmaları ile birlikte üzüntü yaşamak da kaçınılmaz bir son olur. Her işte olduğu gibi saç boyama işlemlerini de yine uzman bir kuaföre bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bilinçsizce yapılan evde boyama işlemleri sonrası saçlarınıza inanılmaz derecede farkında olmadan zararlar verebilirsiniz. Bir de saçınız da boya bekleme süresini eğer ayarlayamazsınız açık renk beklerken koyu bir renk ile karşılaşma ihtimalinizin yüksek olduğunu da önemle vurgulayarak, hatırlatmak isteriz.

Fakat her şeyi göze alarak ben yine de saçlarımı evde kendim boyamak istiyorum diyorsanız, size muhteşem ipuçları sunmak istiyoruz. Yazımızın devamında evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz kumral saç rengi tonlarına yer verdik.

 • Açık kumral saç rengi; İlk olarak saçlarınız koyu renk ise saçlarınızı açmanız (bir oral yardımı ile) gerekir. Bu işlem açık saç rengi için uygulanmaz. Saçın kısa olması ile bir paket boya yeterken uzun olması nedeni ile iki paket boya kullanabilirsiniz. Saç boyasını komple boyayarak kutu üzerindeki talimatlara uymanız yeterli olacaktır.
 • Altın Kumral Saç Rengi; Bu renk genellikle saç uçlarına ya da aralarına pırıltı katmak için kullanılır. Sadece bekletme süresi uzadıkça rengin daha açık bir renk olacağını unutmamanızı öneririz.
 • Karamel Kumral Saç Rengi; Bu saç rengine sahip olmak için mutlaka saç renginizi bir açıcı ile açmanız gerekir. Saç renginiz her ne olursa olsun.
 • Kahve Kumral Saç Rengi;  Kahve kumral saç rengi yine en çok açık saç rengine, herhangi bir işlem gerektirmeden oturabilen bir renktir. Fakat koyu bir renk saç rengine sahipseniz eğer, mutlaka bir açıcı ile önceden saçlarınızı açmanızı öneririz. Bu sayede istediğiniz saç tonuna kavuşacaksınız.
 • Bal Kumral Saç Rengi; Bu renge de yine boya öncesi bir işlem yapmadan da sahip olabilirsiniz. Ancak bilindik bir marka tercih ettiğiniz sürece.
 • Koyu Kumral Saç Rengi; Koyu kumral saç rengi bir kez tercih edildiğinde bağımlılık yapan, bir saç rengidir. Bu renkte yine herhangi bir işlem gerektirmeden özellikle de açık renkli kadınlarda kendini çok daha iyi yansıyacaktır.
 • Küllü Kumral Saç Rengi; Hangi saç rengine sahip olursanız olun küllü kumral saç rengine sahip olmak istiyorsanız eğer boya öncesi mutlaka açıcı kullanmalısınız.
 • Dore Kumral Saç Rengi; En trend renklerden biri olan dore kumral  saç rengini yine açıcısız elde edemeyeceğinizi belirtmek isteriz.
 • Doğal Bebek Kumralı Saç Rengi; Görenleri âdeta büyüleyen renklerden biri olan doğal bebek kumralı saç rengi, yine kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu renge sahip olmak için mutlaka bir açıcıdan destek almalısınız.
 • Fındık Kabuğu Kumral Saç Rengi; Bu renk bir çok kadın için vazgeçilmez renkler arasında yine ilk sıralarda yer alıyor. Bu renge sahip olmak için herhangi bir kimyasal madde kullanmanıza gerek yok. Yeter ki aldığınız boya kaliteli bir markaya ait olsun.

Kumral Saç Modelleri: Kumral Saç Rengi

Açık kumral saç rengi

Açık kumral saç rengi

Altın Kumral Saç Rengi

Altın Kumral Saç Rengi

Karamel Kumral Saç Rengi

Karamel Kumral Saç Rengi

Kahve Kumral Saç Rengi

Kahve Kumral Saç Rengi;

Bal Kumral Saç Rengi

Bal Kumral Saç Rengi

Koyu Kumral Saç Rengi

Koyu Kumral Saç Rengi

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü Kumral Saç Rengi

Dore Kumral Saç Rengi

Dore Kumral Saç Rengi

Doğal Bebek Kumralı Saç Rengi

Doğal Bebek Kumralı Saç Rengi

Fındık Kabuğu Kumral Saç Rengi

Fındık Kabuğu Kumral Saç Rengi

Sarı Kumral Saç Rengi

Sarı Kumral Saç Rengi