Kızıl saç rengi birçok tene uyum sağlayabilen en trend renklerden bir tanedir. Dikkat çekici görünümü ile kızıl saç rengi uzun yıllardır ve günümüzde de zirvede olmayı başaran nadir saç renklerinden bir tanesidir. Çoğu insan kızıl tonların sadece beyaz tenli kadınlara yakıştığını zannetse de aslında esmer tenli bayanlara da kahve kızıllar çok yakışarak farklı bir hava katmaktadır. Yeter ki hangi kızıl tonunun hangi ten ile daha çok uyum sağlayabileceğini bilelim.

Kızıl Saç Kimlere Yakışır

Kızıl saç renkleri diğer saç renkleri ile kıyaslandığında yüz hatlarını ortaya çıkarmakta daha etkilidir. Kızıl saç rengi yüz hatlarını ortaya çıkarmak isteyen herkes için akıllıca bir seçimdir. Güzelliğinize güzellik katmak için bu rengi mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Kadınlar, doğru bir saç rengi seçimi yaparak bütün dikkatleri üzerlerine kolaylıkla çekebilirler.

Birçok kadın kendine çok yakışacağını da bilse kızıl renk tonlarına saçını boyatmakta kararsız kalır. Bunun en önemli nedeni ise kızıl tonların çok fazla dikkat çekici bir renk olduğudur. Genellikle özgüvenli ve iddialı bayanlar hiç düşünmeden saçlarını kızıl saç renklerine boyatırlar. Kızıl renk isminin hakkını veren, saçlarda harika duran etkileyici bir renktir. Bizler de sizler için kızıl saç rengi kimlere yakışır? Sorusunun cevabını en ince ayrıntısına kadar bulabilirsiniz.

Kızıl Saçlar için En Güzel Saç Tonları

Birçok kadının hayali olan kızıl saç, diğer saç renklerine göre daha gösterişli bir renktir. Fakat kızıl saç renkleri her kadını daha seksi ve trend bir görüntüye ne ya yazık ki sokmaz. Kızıl saçlara sahip olabilmek için bazı özelliklere sahip olmaları gerekir. Ten rengi, yüz tipi hatta kaş rengi bile kızıl saç renklerini etkilemektedir. Size uygun bir kızıl tonu ile etkileyici görünebilirsiniz. Kızıl saç rengi birçok tona sahiptir. Size yakışacak bir kızıl saç rengi mutlaka mevcuttur. Önemli olan doğru tonu yakalayabilmektir. Doğru bir seçim ile kızıl saç rengi seçildiğinde, hayallerinize bir adım daha kendinizi yakın hissedeceksiniz.

Kızıl saç rengi ve tonlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Yoğun Kızıl: Bu renk açık tenli bayanların tercih etmesi gereken bir renktir. Özellikle uzun ve dalgalı bir saça sahipseniz favori saç renginiz kesinlikle bu olacaktır. Ayrıca bu renk perçem ile daha iddialı bir görüntü sunmaktadır.
 • Bakır Kızıl: Birçok ünlünün de trend saç rengi olan bakır kızıl, beyaz tenli ve buğday tenli kadınların tercih edebileceği bir renktir. Bu renk ile daha enerjik görünebilirsiniz.
 • Sultan Bakırı: Kızıl rengin en sıcak ve parlak tonu olan sultan bakırı rengi, saçta adeta ışıltılı bir şekilde görünür. Bu renk hem uzun hem de kısa saçlar ile bütünleşince muhteşem bir görüntü sunar. Özellikle açık tenli bayanları tamamlayan bu renk kızıl tonları arasında en çok tercih edilen renktir.
 • Böğürtlen Kızılı: Gençlerarasında en çok sevilen kızıl tonu hiç şüphesiz ki böğürtlen kızılıdır. En çekici renk olan böğürtlen kızılı özellikle esmer tenli bayanlara çok daha fazla yakışmaktadır.
 • Ateş Kızılı: Bu renk mat ve bakımsız görünen saçlar için adeta şifa kaynağıdır. Etrafa saçtığı pozitif enerji ile bu renk sayesinde göz alıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu renk daha çok beyaz tenli kadınlara hitap etmektedir.
 • Yakut Kızılı: Yakut kızılı rengi ton olarak oldukça canlı bir renktir. Bu renk güneş ışınları arasında inanılmaz bir görselliğe imza atar. Bu renk daha çok buğday tenle uyum sağlamaktadır.
 • Kestane Kızılı: Özellikleaçık tene sahip kadınlarda kestane kızılı rengi çok güzel durmaktadır. Bu renk sayesinde açık tenli kadınlar oldukça çekici ve inanılmaz bir güzelliğe bürünürler.
 • Gelincik Kırmızısı: Oldukça havalı bir renk olan gelincik kırmızısı son zamanlarda birçok kadının en büyük hayalidir. Bu rengi beyaz tenli ve buğday tenli kadınlar tercih edebilir. Ancak beyaz tenli kadınlarda çok daha güzel duracağını belirtmek isteriz.
 • Vişne Kızılı: Eğer ki beyaz bir tene sahipseniz bu rengin sizde daha çok kendini göstereceğini bilmelisiniz. Oldukça büyük bir gösterişe sahip olan bu saç rengi sayesinde her ne giyerseniz giyin ortamın en dikkat çekici kadını olmanızı garanti ediyoruz.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Rengi Nasıl Korunur?

Oldukça iddialı bir renk olan kızıl saç rengi herkes için görkemli bir renktir. Genellikle kızıl saç tonlarını deneyen insanlar başka bir renk tercihi yapmak istemezler. Bunun en önemli nedeni ise kızıl renginin oldukça keskin bir renk olmasıdır. Bu ihtişamı yakalayan birçok kişi bir daha sıradan bir görüntü elde etmek istemez, elbette. Birçok farklı tona sahip olan en güzel kızıl saç tonları bir çok bakıma da tabi tutulduğu sürece, rengini uzun zaman koruyabilmektedir. Bunun için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz;

Bakım Nasıl Yapılır Ve Rengi Nasıl Korunur?

 • Saçlarınızı ısı ile şekillendirmek yerine saç spreyi ile şekillendirin.
 • En az haftada bir gün saç maskesi kullanarak saçlarınızı nemlendirin.
 • Saç bakım yağları kullanmayı adet haline getirin.
 • Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi yerine doğal yollarla kurumasını bekleyin.
 • Kullandığınız şampuan ve saç kreminin boyalı saçlara özel olduğundan emin olun.
 • Renginizi zamanla yeniletmeniz gerektiğini unutmayın.
 • Çok fazla güneş ışınlarına maruz kalmayın. Çünkü güneş saç renginizi değiştirmede önemli bir faktördür.
 • Haftada dört kez yıkanmaya özen gösterin.

Ünlülerin Kızıl Saç Modelleri

Önemli bir renk olan kızıl saç rengi birçok ünlünün de vazgeçemediği renkler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kızıl saç modelleri birçok ünlüye çok yakıştığını da itiraf etmeliyiz. Ünlülerin kızıl saç modelleri sizler için yazımızın devamında derledik.

Amy Adams: Amerikalı bir şarkıcı ve oyuncu olan Amy Adams’ da kızıl saç renginden vazgeçemeyen ünlüler arasında. Saçlarında kızıl saç rengi bir hayli iyi duran Amy Adams, bu rengi çok sevdiğini her fırsatta dile getiriyor.

Kızıl Saç Amy Adams
Amy Adams

Elçin Sangu: Güzel oyuncu Elçin Sangu doğal kızıl saç rengi ile birçok hayran kitlesine sahip olan ünlü bir aktördür. Hayranları genellikle saç renginin ona çok yakıştığını kanaatinde. Elçin Sangu’nun kızıl tonu ise bakır kızıl olarak geçmektedir.

Kızıl Saç Elçin Sangu
Elçin Sangu

Bella Thorne: Adeta kızıl saç hastası olarak bilinen Bella Thorne, yıllardır kızıl saç rengi ile hafızalara kazınmıştır. Kendisi kızıl saç rengini en güzel taşıyan ünlülerden bir tanesi.

Kızıl Saç Bella Thorne
Bella Thorne

Lilu Cole: Kırmızısaçları ile tanınan ve oldukça da sevilen bir ünlü hiç şüphesiz ki Lilu Cole’ dir. Saçları ile adeta fanteziyi temsil edecek kadar hoş görünen Lilu Cole tam bir kızıl saç rengi fanatiğidir.

Kızıl Saç Lilu Cole
Lilu Cole

Mine Tugay: Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Mine Tugay, ünlü bir oyuncudur. Farklı bir stili ile her daim gözleri kamaştırmayı başaran ünlü oyuncu saçlarında kızının tonlarını taşımayı seviyor. Özellikle de bakır kızıl rengi onun favori kızıl renk tonudur.

Kızıl Saç Mine Tugay
Mine Tugay