Günümüzde kadınların en çok tercih ettiği kısa saç modelleri arasında hiç şüphesiz ki ilk sıralarda kıvırcık kısa saç modelleri yer almaktadır. Hem bakımı hem de kolay taranması ve ayrıca zarif durması bakımından da kısa saç modelleri  her geçen gün kadınlar tarafından biraz daha fazla ilgi görmeye başladı.

Saçlarına farklı bir tarz ve farklı bir stil katmak isteyen kadınlara hitap eden saç kesimi modelleri bir çok saç tasarımcısı tarafından her geçen gün biraz daha farklı bir tarzda yansıtılmaya çalışılıyor. Bunun en önemli nedeni ise artık uzun saçlara değil, kısa saçlara büyük rağbet görülmesidir. Çünkü kısa saçlar ile çok daha az uğraşarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın

Kıvırcık kısa saç modelleri kurtarıcı ve çekici bir saç modeli gibi görünse de aslında sizin için hiç uygun olmayabilir. İlk olarak  kıvırcık saçlar düz saçlara nazaran çok daha çabuk kabarır ve elektriklenir. Bu detayı bilmeniz oldukça önemlidir. Daha sonra ise  kısa saçın size ne kadar yakışacağını araştırmanız gerekmektedir. Çünkü herkesin yüz hatları aynı değildir ve herkes aynı saç modelini taşıyamaz. Tıpkı kâküllün herkesin yüzüne uyum sağlayamadığı gibi.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Her 3 kadından birinin saç tarzı

Saç modelleri arasında kolaylığı ile ilgi odağı olmayı başaran kısa kıvırcık saç modelleri her geçen gün neredeyse her 3 kadından birinin saç tarzını yansıtmaya devam ediyor. Hal böyle olunca kısa kıvırcık saç modelleri son günlerde kadınlar için kaçınılmaz bir araştırma konusu olmaktadır.

Bizler de sizler için en iyi ve en çok tercih edilen kısa saç modellerini, sizler için araştırdık. Saç modasına en iyi örnekleri sizler için derledik. Sadece sitemizin farkı ile en yeni ve güncel kısa saç modellerine ulaşabileceğinizi unutmamanızı öneririz.

Keyifli seçimler dileriz…

Kısa Saç Modelleri: Kısa Kıvırcık Bukleler Saç Modeli

Kısa kıvırcık bukleler saç modeli oldukça ilgi çekici bir saç modelidir. Bu saç modeli ile istemsizce de olsa etrafa şirin ve tatlı bir görüntü bırakırsınız. Bir çok kadının tercihi olan bu saç modelinin tek eksi yanı ise kullanımının birazcık zor ve uğraştırıcı olmasıdır. Çünkü bu saç modeli sayesinde  kabaran kıvırcık saçlara stil vermeniz zamanınızdan çalabilir. Sizler de saçlarını seven ve saçlarına zaman ayıran bir kişiliğe sahipseniz bu saç modeli için uygunsunuz demektir. Bu saç modelinin artı yönü ise hiç şüphesiz ki doğal ve çekici bir görünüme sahip olmanız, olacaktır.

Kısa Kıvırcık Bukleler Saç Modeli
Kısa Kıvırcık Bukleler Saç Modeli

Kısa Saç Modelleri: Sevimli Peri Dalgalı Saç Kesimleri

Son yıllarda büyük ilgi gören kısa kıvırcık dalgalı peri saç modeli farklılığı sevenler için vazgeçilmez bir saç stilidir. Özellikle her ortamda dikkatleri üzerine toplamak isteyen, cesaretli ve özgüvenli kadınların vazgeçemedikleri saç stili kesinlikle kısa kıvırcık dalgalı peri saç modelidir. Ayrıca bu saç stili ünlüler arasında da popüler bir saç modelidir. Bir çok ünlü de bu saç modeli ile kendini daha çekici ve zarif hissetmektedir. Modaya ve tarza önem veren bir kişiliğe sahipseniz eğer favori saç stiliniz bu olabilir.

Kısa Kıvırcık Dalgalı Peri Saç Modeli
Kısa Kıvırcık Dalgalı Peri Saç Modeli

Kısa Saç Modelleri: Balyajlı Dalgalı Kısa Saç Katmanlar   

Kısa kıvırcık balyajlı dalgalı katmanlar saç modelini taşımak oldukça zordur. Bu saç modeli sürekli bakım ister ve maalesef sürekli kabarır. Bol bol zamana ve saç kremine ihtiyaç duyacağınız bir döneme bu saç stili ile girebilirsiniz. Kendinizi ne zaman bakımlı olmaya hazır hissederseniz işte o zaman bu tasarım ile tanışmanızı tavsiye ederiz.  Bu saç modelinin tek artı yönü ise hiç şüphesiz ki fresh bir görünüme sahip olmanız olacaktır. Böylelikle insanlar arasında çaba sarf etmeden kolaylıkla fark edilebileceksiniz.

Kısa Kıvırcık Balyajlı Dalgalı Katmanlar   
Kısa Kıvırcık Balyajlı Dalgalı Katmanlar   

Kalın Telli Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Bütün kıyafetlere uyum sağlaması ile ön plana çıkan kısa kıvırcık kalın telli saç modeli oldukça zarif bir görüntü elde etmenizi sağlar. Bu saç modeli ister abiye ile ister bir spor kıyafet ile her ne ile kombinelerinse kombinensin herkesin size karşı hayranlıkla bakışları arasında, gözlere hitap etmenizi sağlayacak tek saç modeli budur.

Kısa Kıvırcık Kalın Telli Saç Modeli
Kısa Kıvırcık Kalın Telli Saç Modeli

Kısa Kıvırcık Çene Boyu Saç Modeli

Bu çene boyu saç modeli özellikle yoğun iş hayatı olan, bebekli annelere ya da saçlarına vakit ayırmak istemeyen kadınlar için kurtarıcı bir saç modelidir. Ayrıca kıvırcık saç modeli her dönemde gündemde kalmayı başaran bir saç stili olmayı yıllarca sürdürmüştür. Sade ve şık bir görüntü elde etmek için kısa kıvırcık çene boyu saç modelini tercih edebilirsiniz.

Kısa Kıvırcık Çene Boyu Saç Modeli
Kısa Kıvırcık Çene Boyu Saç Modeli

Patlama ile Kısa Kıvırcık Saç Kesimi

Son yıllarda özellikle gençlerin trendi haline gelen patlama ile kısa kıvırcık saç modeli büyük ilgi görmeye devam ediyor. Hacime ve muhteşem bir görüntüye sahip olan bu saç modeli ile hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Patlama ile Kısa Kıvırcık Saç Modeli
Patlama ile Kısa Kıvırcık Saç Modeli

Yüksek Kabarık Saç Modeli

Herkesin saç yapısı birbirinden farklıdır. Bu yüzden herkesin saç tarzı kendini yansıtan ve saç hacmine göre seçilirse eğer kullanım açısından da kolaylık sağlanmış olur. En zor saçlardan bir tanesi de kısa kıvırcık saçlardır. Eğer ki bir de çok fazla elektriklenen bir saça sahipseniz  bu tarz saç seçimi sizin için kabus olabilir. Ancak kısa kabarık saçlar için, yüksek kabarık saç modeli imdadınıza yetişebilir. Bu saç modeli şekil almakta zorlanan, elektriklenen ve kabarık olan saçlara farklı bir tarz katmak amacı ile tercih edilmektedir.

Yüksek Kabarık Saç Modeli
Kısa Kıvırcık Saçlar İçin Yüksek Kabarık Saç Modeli

Kısa Kıvırcık Katmanlı Kâhküllü Bob Saç Modeli

Bu saç modelini seçmeden önce ilk olarak kâh küllün herkese yakışmayacağını bilmenizi isteriz. Yüz tipiniz kare ya da dikdörtgen ise kısa kıvırcık katmanlı kâhküllü bob saç modelini tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz. Aksi halde yanlış bir seçim yaparak kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz.

Ayrıca kâh küllün gözlerinizi ön plana çıkardığını biliyor musunuz? Eğer ki renkli gözlere sahipseniz kâh külle hayatınızda yer vermenizi öneririz. Kısa kıvırcık katmanlı kâh küllü bob saç modeli zor bir saç modeli gibi görünse de aslında saçlarınıza her zamankinden biraz zaman ayırmanız yeterli olacaktır. Bu sayede hangi yaşta olursanız olun genç ve güzel bir görünüme sahip olacaksınız.

Katmanlı Kâküllü Bob Saç Modeli
Katmanlı Kâküllü Bob Saç Modeli

Gri Kıvırcık Kısa Ters Bob Saç Modeli

Modanın kadınlar üzerinde etkisi oldukça fazladır. Mesela eskiden saçlarında bir tek beyaza ya da griye rastlayan bir kadın hemen bir özgüven eksikliği yaşamaya başlardı. Çareyi de daha doğal beslenmekte ve saç boylarında bulurdu. Şimdilerde ise gri ve beyaz saçlar büyük bir popülerliğe sahip oldu.

Oldukça farklı ve trend bir renk olan gri, saçlar ile bütünleşince muhteşem bir görüntü elde etti. Şimdilerde hoş ve bakımlı her genç kızın hemen hemen ilk tercihi gri saç rengi. Zaten inanılmaz bir renk olan gri saç bir de kıvırcık ters gri bob saç modeli ile birleşince son yıllarda herkes tarafından beğenilmemesi neredeyse imkansız oldu. Sizler de kısa kıvırcık ters gri saç modeli ile asil bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kısa Kıvırcık Ters Gri Bob Saç Modeli
Ters Gri Bob Saç Modeli

Kısa Kıvırcık Şeftali Rengi Bukleli Saç Modeli

İster makyajda ister saç renginde şeftali renginin sizi daha güzel ve alımlı gösterdiğini biliyor muydunuz? Artık biliyorsunuz. Bir çok kadın saçlarını özellikle şeftali rengine boyatmakta kararsız kalır. Her ne kadar bu renge ilgisi büyük olsada. Bunun en önemli nedeni ise insanların bakış açıları, yani olumsuz eleştirileridir.

Kısacası saçlarınızı şeftali rengine boyatmak büyük bir cesaret ister. İşte bu yüzden bu cesareti göze alanlar ancak bu kadar güzel bir görüntüye sahip olabilirler. Parlak tonları ile kısa kıvırcık şeftali rengini bukleler ile buluşturarak sizler de mükemmel bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

Kısa Kıvırcık Şeftali Rengi Bukleli Saç Modeli
Şeftali Rengi Bukleli Saç Modeli

Kısa Kıvırcık Bob Saç Modeli

Bob saç modeli geniş bir içeriğe sahiptir. Uzun ya da kısa saç farketmezsizin her saça bop kesim farklı bir hava katmayı başarır. Bu yüzden hangi tarz olursa olsun bop saç kesimi günümüzde asla vazgeçilmeyen bir saç kesimi arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Yaz aylarında oldukça fazla tercih edilen bob saç kesim ile özellikle küçük bir yüze sahipseniz mükemmel görüneceğinizi tüm samimiyetimizle iddia ediyoruz. Özellikle de kısa bob modeli en çok tercih edilen bir kesimdir. Belki de kıvırcık saçları en iyi temsil eden ve destekleyen saç stili  bop modeldir. Bu model ile saçınıza her türlü maşa ve fon gibi uygulamaları kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Kısa Kıvırcık Bob Saç Modeli
Kısa Kıvırcık Bob Saç Modeli

Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Kıvırcık Saç Modeli

Her kadın güzel görünmek ister. Bunun için öncelikle saçlar büyük rol oynar. Doğru bir saç modeli tercih ederek, bambaşka biri olarak görünebilirsiniz. Saç seçimlerinde yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de maalesef başkalarında gördüğümüz saç modellerinin bizde de aynı görüntüyü sergileyeceği gibi yanlış bir düşünceye kapılmaktır.

Örneğin kıvırcık saç modellerinin yuvarlak yüzlü insanlarda daha çekici durduğunu biliyor muydunuz? Kıvırcık saçlar yuvarlak yüzlü insanları daha çekici yapar. Ayrıca kıvırcık saç modeli doğru şekillendirme ile her kıyafete uyum sağlamaktadır.

Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Kıvırcık Saç Modeli
Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Kıvırcık Saç Modeli

Siyah Kadınlar İçin Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Siyah renk ister kıyafetlerde olsun ister saç renklerinde olsun farketmezsizin asilliği simgeler. Özellikle koyu tene sahip olan kadınları siyah saç adeta tamamlar. Kısa kıvırcık saçlar bir çok kadını kusursuz gösterir.

Siyah Kadınlar İçin Kısa Kıvırcık Saç Modelleri
Siyah Kadınlar İçin Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Kısa Doğal Kıvırcık Saç Modeli

Bir çok kadın doğuştan kıvırcık saçlara sahip olarak doğar ve hayatları boyunca da düz saçlı bayanlara bir özenti duyarlar. Bunun  tek nedeni olarak da kıvırcık saç bakımının şekil alma açısından uğraştırıcı ve zahmetli olduğu gerçeğidir. Kıvırcık saçlar uzun olduğu sürece hayatınızda bir problem teşkil edebilir. Fakat kısa doğal kıvırcık saç modelinin büyük bir avantajı vardır.

Bu saç modeli sayesinde hayatınız boyunca maşaya ihtiyaç duymazsınız. Saçlarınızın zaten masalı gibi görünmesi size büyük bir avantaj sağlayarak her daim bakımlı görünmenize olanak sağlar. Unutmamanız gereken en önemli şey ise maşalı saçların fönlü saçlardan daha güzel göründüğüdür.

Kısa Doğal Kıvırcık Saç Modeli
Kısa Doğal Kıvırcık Saç Modeli

Kısa Dalgalı Saçlar İçin Saç Modeli

Kısa dalgalı saçlar uzun yıllardır ön planda olmayı başaran nadir saç trendlerinden bir tanesidir. Özellikle de çene hizasına kadar uzanan kısa dalgalı saç modeli ile uğraş gerektirmeden doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Gençlerin ve kendini genç gibi hissedenler için büyük bir alternatif olan bu saç modeli  yıllarca zirve de kalmayı başarmış, bir saç modelidir.

Kısa Dalgalı Saçlar İçin Saç Modeli
Kısa Dalgalı Saçlar İçin Saç Modeli

Kadınlar İçin Çarpıcı Kıvırcık Kısa Saç Modelleri