Son yılların en vazgeçilmez saç modeli olan ıslak görünümlü saç modeli yapımını ve yapımında kullanılan ürünler nelerdir gibi birçok sorunuzu yanıtlayacağız. Görünüşü ve saç şekli bakımından hem cool hem trend olan bu model ıslak görünüm saç severlerin vazgeçilmezi olmuştur. Islak görünüm için size göre saç stili uygun ise denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bahsetmiş olduğumuz saç stili size ve özel günlerinize ayrı bir hava katar. Günümüzde ıslak saç modası bir hayli rağbet görmektedir. İsterseniz davetlerde günlük hayata uyarlayarak da çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Severek kullanacağınız bu modelin birçok detayını aşağı kısımda bulabilirsiniz. 

Islak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Keşfettiğinizde bir daha asla vazgeçemeyeceğiniz ıslak görünümlü saç modeli yapımı özel günleriniz için kullanılır. Günlük hayat içinde tasarlayabileceğiniz ıslak saç modeli yapımı oldukça kolaydır. Saç spreyi ya da wax yardımı ile rahatlıkla yapabileceğiniz bir modeldir. Eğer yüz tipinize de yakıştırıyorsanız bu saç stili vazgeçilmeziniz olacaktır. Dilerseniz birlikte ıslak görünümlü saç modeli hakkında vereceğimiz ufak tüyolara birlikte göz atalım. 

Geriye Doğru Taranmış Islak Saç Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle saçlarınızın temiz olduğundan emin olun.
  • Ardından saçlarınızı karışıklıklarından ötürü tarayarak açın.
  • Bu modelde saçlar genellikle düz kullanılmaktadır. Bu yüzden saçlarınız düz değil ise düzleştirin veya fön çekin.
  • Ardından saçlarınızı ıslatın. Bu işlemi yaparken bir sprey şişesinden yardım alabilirsiniz. 
  • Islanan saçlarınızı geriye doğru tarayın. 
  • Ardından sabitlemek adına sprey kullanabilirsiniz. 
  • Saçlarınızın yan kısımları düşebilir. Bu yüzden eğer sprey yardımcı olmuyorsa sprey yerine wax da kullanabilirsiniz. 
  • Seçmiş olduğunuz ürün her ne ise saçınıza uyguladığınızda ıslak görünmesini sağlayacak yapıyı verecektir. 

Islak Görünümlü Saç Modelleri

Eğer ıslak görünümlü saç modeli uygulamak istiyorsanız saçınıza sizin için seçtiğimiz modellere bayılacağınızdan emin olabilirsiniz. Birbirinden farklı modeller ile şıklığınıza şıklık katacaksınız. Seçmiş olduğumuz modellerimizden herhangi bir tanesini seçerek bizi hayatınıza dâhil etmiş olmanız işimizi en iyi şekilde yapmış olduğumuzun ve aslında kocaman bir aile olduğumuzun en iyi göstergelerinden bir tanesidir. İşimizi severek yapmamızdaki en büyük etken siz değerli okurlarımızın hayatlarına dokunabilmektir. Sizin için özellikle seçtiğimiz ıslak görünümlü saç modelleri birlikte inceleyelim. 

Islak Görünümlü Bob Saç Modeli

Saçlarınız kısa ise ıslak görünümlü bob saç modeli tam size göre. Kısa saçları değişik modeller ile tasarlamak oldukça zor bir işlemdir. Ama bu saç modeli tam olarak kısa saçların en tercih etmesi gereken bir modeldir diyebiliriz. Eğer saçlarınız kısa ise en az bir kere kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.  

Islak Görünümlü Bob Saç Modeli

Siyah Uzun Saçlar için Islak Saç Modeli

Eğer siyah ve uzun saçlarınız var ise saçlarınızın sürekli yüzünüze düşmesinden rahatsız olabilirsiniz. Bu nedenle siyah uzun saçlar için ıslak saç modeli denemenizi tavsiye ederiz. Hem özel günlerinizde hem de günlük hayatınızda farklı tarzlarda tasarlayarak çok rahat bir şekilde uzun saçlarınıza ıslak görünümünü vererek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. 

Siyah Uzun Saçlar için Islak Saç Modeli

Islak Saçlar İçin Fransız Örgüler

Hem örgüden vazgeçmem hem de ıslak saç görünümünden vazgeçmem diyorsanız ıslak saçlar için fransız örgüler tam size göre. Örgülerinizi tamamıyla öne çıkarak olan bu model hem saçınızın önünüze düşmesine engel olacak hem de küçük can sıkıcı saçları ortadan kaldıracaktır. Gün içerisinde fransız örgüsü tercih ediyorsanız, öncesinde mutlaka saçlarınızı ıslak görünümünde geriye doğru taramalısınız. 

Islak Saçlar İçin Fransız Örgüler

Islak Görünümde Yüksek Topuz Saç Modelleri

Topuzların vazgeçilmezi olan ıslak görünümlü şekli yüksek topuz saç modeli vazgeçilmezi olmuştur.  Topuzlarınızı daha düzenli bir şekilde görmek için saçlarınıza ıslaklık görünümünü verebilirsiniz. Hem kenarlarda çıkan tiftik saçlarda yok olacak ve bu şekilde çok daha şık topuz elde etmiş olacaksınız. Özel günlerinizin vazgeçilmezi olacağına eminiz. 

 Yüksek Topuz Saç Modelleri

Islak Görünümlü At Kuyruğu Saç Modeli

Saçlarınızı topladığınızda ıslak görünümlü olduğu takdirde çok daha düzenli olmaktadır. At kuyruğu saç modeli ıslak görünümlü iken çok daha düzenli ve şık durmaktadır. Özel günlerinizin vazgeçilmezi olan atkuyruğu saç modeli yapıldıktan sonra saçlarınızın aşağısında ya da yanlarında olan küçük saçların yok olmasına yardımcı olacaktır. 

Islak Görünümlü At Kuyruğu Saç Modeli

Islak Görünümlü Kıvırcık Saç Modeli

Kıvırcık saça sahip olan kadınlar saçlarını şekillendirmekte epey zorlanmaktadırlar. Islak görünümlü saçlar ile kıvırcık saç modelleri çok daha rahat şekil alarak gününüzü hatta özel günlerinizi bile kolaylaştıracaktır. Sprey yardımı ile geriye doğru taradığınız saçlarınız hem sizi rahat ettirirken hem de yüzünüze düşmediği için kendinizi şanslı hissedeceksiniz. 

Islak Görünümlü Kıvırcık Saç Modeli

Geriye Taranmış Diva Görünümü Saç Modeli

Havuzdan çıkarken ve saçlarınız ıslakken hiç geriye doğru taradınız mı? Eğer kendinize bu modeli yakıştırıyorsanız neden günlük hayatınızda da bu saç modeline yer vermiyorsunuz ki? Sprey veya wax yardımı ile çok kolay bir şekilde geriye doğru taranmış diva görünümlü saç modeli yapabilirsiniz. Üstelik gün boyu ıslak görüntüsü ile göz kamaştıracağınızdan eminiz. 

Geriye Taranmış Diva Görünümü Saç Modeli

Islak Görünümlü Dalgalı Saç Modeli

Eğer yüz tipinize ıslak görünümlü saçları yakıştırıyorsanız bu modeli denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Dalgalı saç modeli ne yazık ki kullanılışı epey zor modeller arasında yer almaktadır. Bizlerde araştırarak hem gününüzü kurtarmak adına hem de rahat edebileceğiniz bir model olan ıslak görünümlü dalgalı saç modelini sizlere sunma kararı aldık.

Islak Görünümlü Dalgalı Saç Modeli