Kadınların sık sık günlük en çok tercih ettiği saç modelleri arasında topuz saç modelleri önemli bir yere sahiptir. Topuz modellerinin kolay yapılışının yanında şık görünmesi de büyük bir avantajdır. Saç modelleri arasında önemli bir yere sahip olan topuz modellerini, özel günlerde, davetlerde ve iş hayatında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bizler de kullanımı oldukça rahat ve pratik olan günlük en çok tercih edilen topuz modelleri sizler için sitemizde yer verdik. 2016 yılından beri trendini asla kaybetmeden günümüze kadar ulaşan en yeni topuz modellerine sadece sitemiz aracılığı ile ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.

Evde Yapabileceğiniz Topuz Saç Modelleri

Evde kendinizin yapabileceği, yapımı basit fakat gösterişi büyük olan topuz saç modelleri daha doğal ve daha çekici görünmenizi sağlamaktadır. Ancak bir çok kadın topuz modellerinin yapım aşamasında oldukça zorlanmaktadır. Bunun önüne geçmek adına evde yapabileceğiniz topuz saç modeli ile zorlamadan ve kuaförlere onca para ödemeden harika görünebilirsiniz.

Topuzlar saçlarımızda  bir aksesuar görevi sergiler. Bu sayede ne giyerseniz giyin aksesuardan tasarruf etmiş olursunuz. Daha mükemmel ve daha aktif görünmek için sitemizde yer alan evde yapabileceğiniz topuz saç modelini  hemen deneyebilirsiniz.

Topuz Saç Modelleri 2022: Yüksek Topuz

Burada görünen yüksek topuz saç modeli, uzun ve orta uzunluktaki saçları mükemmel göstermek için tasarlanmış adeta. Burada ilk olarak saçlar bir sprey yardımı ile iyice nemlendirildikten sonra, taranmış ve saç kulak hizasında toplanarak, kendi etrafında çevrilmiş.

Yüksek Topuz Saç Modeli 
Yüksek Topuz Saç Modeli 

Topuz Saç Modelleri: Düşük Topuz

Düşük topuz saç modeli, en çok tercih edilen topuz modelleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Yapımı oldukça kolay olan bu modeli özellikle de günlük hayatta gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Düşük topuz saç modeli için saçlar taranarak ensede toplanmış ve klasik örgü yapılmış. Örgü sonunda ise ensede saçlar çevrilerek topuz şekline dengelenmiş. Bu kolay model ile sizde artık kusursuz görünebilirsiniz.

Düşük Topuz Saç Modeli 
Düşük Topuz Saç Modeli 

Topuz Saç Modelleri: Örgülü Düğüm

Burada gördüğümüz gibi örgülü düğüm topuz saç modeli şık bir model. Burada saçlar ilk olarak düzleştirilmiş ve saçın tek tarafından ince bir klasik saç örgüsü yapılmış. Daha sonra ise ensede toplanan saçlar birbirinin içinden geçirilerek, düğüm topuz modeli elde edilmiş. Yapımı oldukça kolay olan  bu saç modelini vakit kaybetmeden hemen deneyebilirsiniz.

Örgülü Düğüm Topuz Saç Modeli 
Örgülü Düğüm Topuz Saç Modeli 

Topuz Saç Modelleri: Pigtali Çörekler

İlk olarak resimde gördüğünüz gibi bu topuz modeline sahip olmak için saçlar ortadan ikiye ayrılarak iyice taranır. Ayrılan saçın bir tarafı çevrilerek aşağıya doğru getirilir ve ense kökünde kendi etrafında çevrilerek topuz şekli elde edilir. Aynı işlem saçın diğer kısmı içinde uygulanır. Oldukça zarif görünen bu model ile saçınızın çok daha çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

Pigtali Çörekler Topuz Modeli 
Pigtali Çörekler Topuz Modeli 

Kıvırcık Dağınık Topuz Saç Modeli 

Kıvırcık dağınık saç topuz modeli, belki de yapımı en kolay fakat gösterişli olan topuz saç modelidir. Bu modeli yapmak için saçlarınızı bir maşa yardımı ile dalgalandırın. Daha sonra ise saçlarınızı gelişi güzel toplayın. Bu arada önemli olan saçların hepsini toplamadan arada saç telleri bırakmaktır. Daha sonra ise kulak hizasında saçlar kendi etrafında çevrilerek topuz yapılır. Hareketli olan bu topuz kıvırcık saç modeli çok daha pozitif görünmenizi sağlayacaktır.

Kıvırcık Dağınık Topuz Saç Modeli 
Kıvırcık Dağınık Topuz Saç Modeli 

Uzay Çörekleri Topuz Saç Modeli 

Resimde de gördüğünüz gibi uzay çörekleri topuz saç modeli oldukça havalı görünmekte. Bu modeli elde etmek için saçlar ortadan ikiye ayrılmış ve iyice taranmış. Daha sonra ise tepede ayrılan saç toplanmış ve etrafında çevrilerek topuz modeli verilip, tel tokalar ile tutturulmuş. Aynı işlem diğer saç içinde uygulanmış. Bu model pratik ve gösterişli bir topuz modeli olarak çıkıyor, karşımıza.

Uzay Çörekleri Topuz Saç Modeli 

Topuz Örgülü Mısır Tarlaları Saç Modeli 

Bu modeli elde etmek için ilk olarak saçlar parça parça alınarak üstten aşağıya doğru mısır tarlaları saç örgüsü yapılmış. Daha sonra ise tepede bu örgüler toplanmış ve kendi etrafında çevrilerek topuz modeli verilmiş ve tel tokalar ile tutturulmuş. Bu model farklı topuz görüntüsü elde etmek isteyen herkesin ilk tercihi yönünde ilerlemeye devam ediyor.

Mısır Tarlaları Saç Örgüsü
Mısır Tarlaları Saç Örgüsü

Örgülü Dağınık Topuz Saç Modeli

Bu modeli sadece evde değil özel günlerde de tercih edebilirsiniz. Oldukça iddialı görünen örgülü dağınık topuz saç modeli, göründü gibi ilk olarak saç yanlarından iki tane kalın klasik örgü yapılarak başlanmış. Daha sonra ise bu örgüler kulak hizasında birleştirilerek, topuz elde etmek için çevrilmiş. 

Örgülü Dağınık Topuz Saç Modeli
Örgülü Dağınık Topuz Saç Modeli

Yarı Yukarı, Yarı Aşağı Topuz Modeli 

Burada ilk olarak saçlar kulak hizasına kadar ikiye ayrılmış  ve Mısır püskülü örgüsü ile örülmüş. Tepede bu iki örgü birleştirilerek, topuz modeli elde etmek için çevrilmiş ve tel toka ile tutturulmuş. Altta kalan saçlar ise dağınık bırakılarak, saçlara farklı bir hava katılmış. İster günlük hayatta isterseniz özel günlerde yarı yukarı yarı aşağı topuz modelini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Yarı Yukarı, Yarı Aşağı Topuz Modeli 
Yarı Yukarı, Yarı Aşağı Topuz Modeli 

İki Çörek Topuz Saç Modeli

İki çörek topuz saç modeli ile tüm gözleri âdeta üzerinizde toplaya bilirsiniz. Oldukça çekici olan bu saç  modeli elde etmek için saçlar ortadan ikiye ayrılmış ve ense kökünden başlayarak Fransız örgüsü tepeye kadar örülmüş. Daha sonra ise topuz modeli verilmiş. Aynı işlem diğer saç içinde uygulandıktan sonra sprey yardımı ile saçlar iyice sabitleştirilmiş.

İki Çörek Topuz Saç Modeli
İki Çörek Topuz Saç Modeli

Fransız Örgü Topuz Modeli 

Harika bir görüntüye sahip olan  bu modeli elde etmek için ilk olarak saçlar iyice taranmış ve ( isteğe bağlı olarak ister tek taraftan isterseniz iki taraftan fark etmeksizin) Fransız saç örgü yapılmış. Ense kökünde saç toplanmış ve topuz modeli elde etmek için, saç kendi etrafında çevrilmiş ve bir tel toka yardımı ile sabitlenmiş.

Fransız Örgü Topuz Modeli 
Fransız Örgü Topuz Modeli 

Sevimli Topuz Saç Modeli

Sevimli topuz saç modeli, gezide, piknikte, özel günlerde hatta günlük hayatta bile hiç kimsenin asla saçınızı sorgulayamayacağı kadar özel bir saç modelidir. Bu model için ilk olarak saçlara iyice fön çekilmiş. Daha sonra da ensede saçlar toplanmış ve bir  şeffaf lastik toka ile topuz yapılmış.

Sevimli Topuz Saç Modeli
Sevimli Topuz Saç Modeli

Yan Topuz Saç Modeli 

Sizler de yan topuz saç modeli ile şirin mi şirin bir görüntü yakalaya bilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken fönlü saçlarınızı ister sağ isterseniz sol tarafta, kulak hizasında toplayarak, topuz modeli yapmak olacaktır. Bu kadar basit ama gösterişli saç modelini özellikle de özel günlerde tercih edebilirsiniz.

Yan Topuz Saç Modeli 
Yan Topuz Saç Modeli