Geçmişe duyulan özlem zaman zaman içimi sarsa da, bunu çoğu zaman  günümüzde dahi yaşamak ve yaşatmak aslında mümkün. Nasıl mı? Tabi ki 60’ların saç modeli ile bir kaç küçük ipucu ile siz de saç kesimi modasını geriye sararak, herkesten farklı görünerek, kendinizi o yıllara aitmiş gibi hissedebilirsiniz. Yeter ki 60’ların saç kesimi modellerini bizim aracılığımızla keşfedin. 

Geçen yıllara inat saç modası kesimleri farklı boyutlara taşısa da, hâlen bazı modeller zihnimizi meşgul edebilecek kadar geçmişte popülerdi. Kaçıncı yüzyılda olursak olalım bu modelleri denemekten asla çekinmeyen kadınları hemen hemen her yerde görebilirsiniz. 60’li yılların saç kesimi modasını yerle bir eden modelleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.  

60’ların Saç Modeli İçin 10 Fikir

Saç modasında zaman yolculuğuna çıkılabilseydi eğer, kesinlikle yoğun talep 60’ların saç modelleri üzerine yol katlederdi. Çünkü 60’ların saç modelleri oldukça zarif ve güzeldi. Kadrajlara sığmayan o muhteşem saç modelleri, günümüzde bile bir çok kadına kendini hayran bırakabiliyor. Hep birlikte saç kesimi yolculuğu yapalım ve 60’ların saç modellerine bir göz atalım.

Diano Ross Afro Saç Modeli

Diano Ross Afro, Amerikalı şarkıcı, oyuncu ve müzik yapımcısıdır. 60’ların saç modelini belki de en güzel taşıyan siyahi kadın olarak hafızalarda yer alan Diano Ross Afro, o dönem büyük bir görsel şölen sunarak, muhteşem saçları sayesinde büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

Diano Ross Afro Saç Modeli

Aretha Louise Franklin’in Bob Saç Modeli

Aretha Louise Franklin, o dönemde bob saç modeli ile efsaneler yaratmıştı. Ünlü şarkıcı bu saç modeli sayesinde o dönem hayranlarını ikiye katlamıştır. Günümüzde dahi 60’lı yıllara ait saç kesimi denilince bir çoğumuzun aklına Aretha Louise Franklin’in bob saç kesimi gelmektedir.

Aretha Louise Franklin’in Bob Saç Modeli

Diona Ross Kısa Bob Saç Kesimi

Cesaret isteyen kısa saç bob kesimi, 60’ların da bu günkü gibi favori saç kesimleri arasında yer almaktaydı. Yine bu saç modelini de en güzel taşıyan isimlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki Diona Ross’du. 

Diona Ross Kısa Bob Saç Kesimi

Hollywood Yıldızı Jane Fonda Bob Saç Modeli 

60’lı yıllarda efsane estiren Hollywood Yıldızı Jane Fonda, sinema ve dizi oyuncusu olarak uzun dönem gündemden hiç düşmedi. Buna bir de ahenkli saçları eşlik edince bob saç modeli bir çok hayranı tarafından da tercih edildi.

Hollywood Yıldızı Jane Fonda Bob Saç Modeli

Ünlü Sarışın Sharon Tate Bomba Saç Modeli

Sharon Tate, bomba saç modeli ile 60’ların gözde Amerikalı oyuncusuydu. Hem güzelliği ile hem de muhteşem saç kesimi ile herkesi kendine büyülemeyi başarmıştı.

Ünlü Sarışın Sharon Tate Bomba Saç Modeli

Raquel Welch Arı Kovan Saç Modeli

Raquel Welch sayesinde 60 yıllarda kumral kızıl saç rengi ve arı kovan saç modeli neredeyseher 3 kadından birinin hayaliydi. Ünlü Amerikalı oyuncu, hiç bir zaman saç bakımından taviz vermeyerek, gündemde uzun yıllar yer aldı.

Raquel Welch Arı Kovan Saç Modeli

Rita Moreno’nun Kısa Bukleli Kıvırcık Saç Modeli

Kısa bukleli kıvırcık saç modelini en güzel taşıyan isimlerden olan Rita Moreno, şarkıcılık alanındaki başarısıyla yetinmeyip, aktris ve şarkıcılığa da imza atarak, gündemi uzun süre meşgul etmeyi başarmıştır.

Kısa Bukleli Kıvırcık Saç Modeli

Diahann Carroll Yan Süpürülmüş Patlamalarla Saç Kesimi

Yan süpürülmüş patlamalarla saç kesimi,  Diahann Carroll’ da  bir o kadar eşsiz görünürken aynı zamanda da dolgun hacimleri sayesinde o dönemin gözde saç modelleri arasında önemli bir yerde yer almıştır. Siyahi Amerikalı şarkıcı, manken ve oyunculuk sektöründe yine 60’ların saç kesimi modelini en iyi yansıtan ünlüler arasında.

Yan Süpürülmüş Patlamalarla Saç Kesimi

Nichelle Nichols Pompadour Saç Modeli

Nichelle Nichols, Amerikalı şarkıcı, dublaj sanatçısı ve oyuncusu olarak uzun yıllar büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. 60’ların saç modasına hayat katan Nichelle Nichols, hâlâ gündemde o konuşulan saç modeli ile kalmaya devam ediyor.

Pompadour Saç Modeli

The Crystals Grubu Bebek Patlamaları

60’lı yıllarda New York’ta ortaya çıkan bir Amerikan Vokal grubu olan, The Crystals grubu bebek patlamaları saç modelleri ile ortamı derinden sarmıştı. Günümüzde de bir çok kişinin tarzını yansıtan bebek patlamaları saç modeli, hâlâ bir çok kişinin favori saç modeli olma yolunda hızla ilerliyor.

Bebek Patlamaları

60’lı yıllarda dahi kendinden ve güzelliğinden asla taviz vermeyen kadınları görmek, kadınların her dönemde iktidar olduklarını bir kez daha tüm çıplaklığı ile göz önüne seriyor. Günümüzde teknoloji her ne kadar gelişse de kadınların güzelliklerine pek bir şey kalmamış gibi. Çünkü kadınlar doğuştan güzel ve asil olarak dünyaya gözlerini açarlar. 

İlgili Yazılarımıza Göz Atın:

60’ların Saç Modeli (Galleri)