Biz kadınlar olarak saçımız söz konusu olduğunda akan sular duruyor malum. Hal böyle olunca bizde oturup düşündük ve sizler için en iyi kısa saç modelleri araştırmaya karar verdik. Kadınlarımızın saçları konu olduğunda, ne kadar hassas ve takıntılı olduğunu bildiğimiz için Bonitam ailesi, kuaförlerini değiştirmeye korkan kadınlarımız için bu makaleyi hazırladı.

Yalnızca sizlerin mutluluğunu düşündüğümüz bu yolda, hangi saç modeli hangi yüz tipine uygun? Kısa saç kestirmek istiyorum ama kaç model bulabilirim? Gibi sorularınızın tamamını sizin için yazdığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Kısa saç trendleri en güncel hali ile sayfamızda bulabilirsiniz. Biz kadınlar olarak saçımız söz konusu olduğunda akan sular duruyor malum. Hal böyle olunca bizde oturup düşündük ve sizler için en iyi kısa saç modelleri araştırmaya karar verdik. Yıllardır sizin için çalışıp çabalayıp araştırmaktayız. Sizlere verdiğimiz değeri, sizlerden aldığımız olumlu yorumlar ile geri dönüşleri çok olumlu yönde almaktayız.

Pixie Kısa Saç Kesim Modeli

İlk modelimiz pixie kısa saç kesim modeli. Bu saç kesim tarzı genel olacak tanıtacak olursak, tepesi uzun ortası ve kenarları çok kısa olan bir modelimizdir. Genellikle yaz aylarında tercih edilen bu modelimiz kısa saç modelleri arasında şık ve alternatifliği yüksel bir modelimizdir.

Haydi, gelelim pixie kısa saç kesim modeli hangi yüz tipine daha uygun olduğunu birlikte inceleyelim. Oval yüz tipi öylesine avantajlı ki, bu yüz tipine sahip kadınlarımız bir adım önde. Her saç modeli oval yüz tipine sahip olan kadınlarımıza yakışmakta. Ama üçgen ve kara yüz tipine uygun kadınlarımızda üzülmesinler çünkü pixie kısa saç modeli sizlere de çok yakışmakta.

Kısa Saç Modelleri Pixie Saç Kesim Modeli
Pixie Saç Kesim Modeli

Kısa Saç Modelleri: Punk Saç Kesim Modeli

Dağınık, çılgın, asi, kural tanımaz, havalı ve rahat bir yapıya sahip iseniz ve saç modelinizin ne olması gerektiğine bir türlü karar veremiyor iseniz aradığınız saç modelini bonitam sitesinde şuan buldunuz. Punk saç kesim modeli, üst tarafının uzun, yan tarafların ise tabiri caiz ise erkek tıraşı kısalığında olan bu kısa saç modeli küçük yüzlü kadınlarımızın vazgeçilmezi.

Kısa saç modeli trend diye arama yaptığınızda Türkiye’nin en trend ve en güncel sayfası olan sitemizden dileğiniz kısa saç modeliniz bulabilirsiniz. Her yüz tipinde olduğu gibi punk kısa saç modelimizde de yine ilk sırayı oval yüz almaktadır. Bunula birlikte üçgen ve yuvarlak yüz tipleri de bu kısa saç modeli olan punk saç modelini çok rahatlıkla kullanabilirler.

Punk Saç Kesim Modeli
Punk Saç Kesim Modeli

Küt Kısa Saç Modeli

Bu saç modelimiz son yılların oldukça popülaritesi yüksek olan bir modern kısa saç modelidir. Hatta listemizin tercih edilen saç kesim modeli olarak en başında yer almaktadır. Küt kısa saç modeli oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Öncelikle yüz şeklinize uygun olup olmadığına gelin hep birlikte göz atlım.

Küt saç modelini küçük yüzlü, oval yüz şekline sahip ve yuvarlak yüz şekline sahip kadınlarımızda daha hoş durmaktadır. Eğer bu saç modeli sizin yüz şeklinize uygun değil ise diğer kısa saç modelleri makalelerimizi de okuya bilirsiniz. Böylelikle kendinize en uygun kısa saçı seçebilirsiniz. Bu yılın en trend kısa saç modelleri olan saç kesimlerini Bonitam sitemizde sizler için derledik.

Küt Kısa Saç Modeli
Küt Kısa Saç Modeli

Önü Uzun Arkası Kısa Küt Bob Saç Modeli

90’lı yıllardan bu yana popülerliğini hiç kaybetmeyen önü uzun arkası kısa küt saç modeli ya da bir diğer adı ile asimetrik bob saç modeli makalemizi sizler için özenle derledik. Adı ile de müsemma olan bu modelimiz arkadan öne doğru asimetrik bir şekilde uzayarak gelmektedir. Kısa saç denildiğinde belki de birçoğumuzun gözü önüne gelen bu modelimizi sizlere çok yakıştırdığımızı bilmenizi isteriz.

Elbette ki bu saçın popülerliği hakkını veriyor ve neredeyse tüm yüz tiplerine uygun oluyor. Özellikle yüzünü daha ince göstermek isteyen, yüz hatlarını şekillendirmek isteyen ve yanaklarını biraz gizlemek isteyen tüm kadınlarımız bu kısa saç şeklini muhakkak denemelidirler. Yüz hatlarınız üçgen, kalp veya dikdörtgen hatlara sahip ise ve köşe kısımlarını kamufle etmek istiyorum diyorsanız en trend kısa saç modeli olmaktadır.

Önü Uzun Arkası Kısa Küt Saç Modeli
Önü Uzun Arkası Kısa Küt Saç Modeli

Kısa Bob Saç Modeli

Oldukça tercih edilen kısa bob saç modeli hemen her yüz tipine uygun olmaktadır. Son yılların en trend kısa saç kesim modeli haline gelmiştir. Ense kısmındaki saçlar kısa, alın kısmındaki saçlar daha uzun kesilerek duruşu ile en tarz kısa saç modelleri arasında yerini almıştır. Kısa bob saç model kesimimizi tercih ederek sizde günlük hayatınızda rahat, kaidesiz yaşayabilirsiniz.

Taraması, kurutması ve şekil verilmesi oldukça kolay olan bu kısa saç modeli tercih ederek saçım bozuldu mu? diye düşünmekten sizlerde vazgeçebilirsiniz. Yapılışı olsun şekil verilmesi olsun oldukça kolay olan kısa bob saç kesim modelimizi tercih ederek kendinize beş dakika daha fazla zaman ayırmanız oldukça mümkün.

Kısa Bob Saç Modeli
Kısa Bob Saç Modeli

Kısa Saç Modelleri

Bayanlar için En Trend Kısa Saç Modelleri


Saç Kazıtma Modelleri

Son yılarda oldukça rövanşta olan kısa saç modeli trend listesinde saç kazıtma modeli yerini aldı. En güncel en trend bilgilerden haberdar olabilmek için Türkiye’nin en çok aranan kadın sitesi olan Bonitam sitemize güvendiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz. Modelimizi birçok şekilde kullanmak kolay. Genellikle kendine güvenen, çılgın ruha sahip kadınlarımızın sık sık tercih ettiği bir model haline gelmiştir. Ense kısmınızı kazıtarak da kullanabilirsiniz, kulak arkası kısmını kazıtarak da yine kullana bilirsiniz.

Uzun yüz tipine uygun olan kısa saç modeli, oval yüzler içinde uygunluğunu korumaktadır. Gün içerisinde bu saç stil oldukça rahat kullanılan bir modeldir. Değerli kadınlarımız biz kadınlar kendimizin en iyi dostu olduğumuz için kendimize güvenmeyi, en iyi motiveyi kendimize yine en iyi kendimizin verebileceğini unutmayalım. Yoğun bir tempo ile çalışıyor ve saçınıza şekil vermek için zaman ayıramıyorsanız saçınız ve kendiniz için en doğru saç kesim modelini inceliyorsunuz demektir.

Saç Kazıtma Modelleri
Saç Kazıtma Modelleri

Katlı Kısa Sevimli Saç Modelleri

Saçınıza çok daha kolay şekil verebileceğiniz bir modeldir. Kısa saç modeli olarak tercih edilen ama saçınızın üst kısımlarını kat verdirdiğiniz bu model oldukça kullanışlı bir modeldir. Dilerseniz dalgalı, dilerseniz de düz bir model olarak kullanmanız mümkün. Kolay kuruyan, kolay taranan, bakımı oldukça kolay olan katlı Kullanışlı kısa saç modeli listemizde ilk sıralarda yerini almış bulunmaktadır.

En trend kısa saç modelleri, yüzünüze en uygun modelleri sayfamızda bulabilirsiniz. Oldukça popüler olan bu modelimizi yan tarafa tarayarak, ince kâküller bırakarak ya da saçınızın üst kısmını dikerek de kullana bilirsiniz. Bu saç modelimiz ile tüm dikkatleri üzerinize çekeceğinizden emin olabilirsiniz. Unutmayalım ki siz kendiniz için en değerli olansınız.

Katlı Kısa Saç Modelleri
Katlı Kısa Saç Modelleri

Bob Katlı En Kısa Saç Modeli

Kullanışlı saçlar denildiğinde akla ilk gelen saç modellerinden olan kısa saçlar, günümüzün oldukça tercih edilen saç kesim modellerinden olmayı başarıyor. Kısa saçlar genellikle kolay taranan ve kolay kuruyan saçlar olarak biliniyor. Birde üzerine kat eklendiğinde bakım açısından oldukça rahat ediyoruz. Bu nedendir ki kısa saç modeli trend olarak son yılların vazgeçilmezi haline geldi.

Bob katlı kısa saç modeli ense kısmı oldukça kısa öne doğru gelindiğinde uzayan saçlar ve üst kısımlarda kat görünüşü ile gözlerinizi kamaştıracak bir kısa saç modeli olmuştur. Çok fazla zamanınızı harcamayan bu modeli boyundan ötürü kısa süre içerisinde düzleştirebilir veya dalgalar verebilirsiniz. Çok tarz bulunana bu saç modelimizde kıyafetinize göre şekiller vererek dilediğiniz ortamın en şık ve göz alıcı kadını siz olabilirsiniz.

Bob Katlı Kısa Saç Modeli
Bob Katlı Kısa Saç Modeli

Küt Katlı Saç Kesim Modelleri

Görünüş bakımından oldukça ilgi çeken bir modelimizdir. Çoğu kadın kısa saça cesaret edemezken diğer bir çoğunlukta kısa saç müptelası haline gelmiştir. Kısa saçtan asla vaz geçemeyen kadınlarımız, kısa saç kesimi rahatlığına alışmış olacaklar ki saçlarını uzatmakta bir hayli zorlanmaktadır. Küt katlı saç kesimi modelleri bu yılın en çok tercih edilen modelleri arasındadır.

Hem küt oluşunun vermiş olduğu rahatlık hem de katlı görüntüsü ile havanıza hava katacağından hiç şüphemiz yok. Genellikle yuvarlak yüz tipine uygun olan arkası katlı küt saç modellerinde yapılacak ufak işlemler ile diğer yüz tiplerine de uygun hale getirilebilir. Bu yılın en trend kısa saç modelleri olan saç kesimlerini Bonitam sitemizde sizler için derledik. Sizin için araştırıp en iyi, en güncel ve en trendde olan yaşamdan eğlenceye, modadan sağlığa aklınıza ne gelirse sayfamızda bulabilirsiniz.

Küt Katlı Saç Kesim Modelleri
Küt Katlı Saç Kesim Modelleri

Kâhküllü Kısa Saç Modeli

Köşeli yüz hatlarına sahip kadınlarımız saçlarını kâhküllü kısa saç modeli isterken yüzlerine yakışmayacağını da düşünerek vazgeçmektedirler. Bu vazgeçişlerinize bir son verseniz iyi edersiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra artık kısa saçtan korkmayacaksınız. Kısa saç modelleri artık sizi korkutmasın çünkü ufak dokunuşlar ile aradığınız tüm modelleri yaptırabilirsiniz. Kâhkül kestirdiğiniz takdirde yüzünüzdeki köşe kısımları kapatarak kısa saç kesimi yaptırabilirsiniz. Kahkül kısa saç kesimi trend saç kesimlerinde kurtarıcı bir fikir.

Kâhküllü Kısa Saç Modeli
Kâhküllü Kısa Saç Modeli

Sıkça Sorulan Sorular

2022 Hangi Saç Kesimi Modelleri Moda?

2022’nin en trend saç kesimi modelleri sizin için en ince ayrıntısına kadar araştırmasını yapmaktayız. Saç kesimi denildiğinde akıllara bu yıl Bob saç kesim modeli gelmektedir.  

Kısa Saç Modelleri Kendinize Yakışmadığı Nasıl Anlaşılır?

Kısa saç modelleri herkese yakışmayan bir model türüdür. Bu yüzden saçınızı kestirmeden önce muhakkak saç tasarımcınıza istemiş olduğunuz kısa saç modelleri göstererek danışmalısınız.

2022 Yılında Kuaförde Saç Kesimi Ortalama Ne Kadar? 

Fiyat bilgisi ne yazık ki her kuaföre göre değişmektedir. Hatta hangi ilde oturduğunuza bağlı olarak bile saç kesim ücretleri değişkenlik göstermektedir. 

Sence Hangi Saç Rengi Daha Genç Gösterir?

Kişiden kişiye değişiklik gösterecek olan saç rengi ten renginize bağlı olarak değişmektedir. Fakat genel olarak siyah saç rengi genç ve olgun göstermektedir. 

Bob Saç Kısa Saç Modelleri Kime Yakışır?

Bu yıl trendlerden adını indirmeyen Bob saç modelleri en çok oval ve üçgen yüz hatları olan kadınlara en çok yakışmaktadır. 

Kabarık Ve Dalgalı Kısa Saç Modelleri İçin Ne Yapmalı?

Kabarık ve dalgalı kısa saçlar İçin saçınızın kabarıklığını alacak saç spreylerini denemenizde fayda var. Bunun için en uygun spreyi kuaförünüze danışarak temin edebilirsiniz. 

Kat Kat Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Kat kat saç kesimi bakımı saç tipine göre değişkenlik gösteren bir modeldir. Oval yüz hatlarınız var ise kat kat saç kesim modeli size kesinlikle yakışacaktır. 

3 Numara Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

3 numara saç modelleri oval yüz tipine ve üçgen yüz tipine sahip insanlara yakışmaktadır. Ever oval ve üçgen yüz tipiniz var ise 3 numara saç modeli kesimi yaptırabilirsiniz. 

Küt Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Küt saç modelleri yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahip kadınlara yakışmaktadır. Eğer bu hatlara sahipseniz saçlarınızı hemen küt saç modeli olarak kestirebilirsiniz. 

Seksi ünlü Isabella Khair Hadid Filistin asıllı Amerikan model ortalığı adeta yakıyor. Kısa bob saç modeli ile güzelligine güzellik katan Khair Hadid’nin saç modeline bakalım.

Kısa Bob Saç Modeli
Isabella Khair Hadid

Şimdi gelelim siradakı ünlü Amerikalı aktris ve yapımcı Kate Noelle Holmes kısa şık bob saç modeli ile herkesi mest ediyor.

 Kısa Şık Bob Saç Modeli
Kate Noelle Holmes

Olmasa olmaz Rihanna Fenty yılların kadını ünlü şarkıcı, yazar ve oyuncu. Kumsal, dokulu dalgalari ile kısa saçlari gerçek bir Bonita taş gibi hatun.

 Rihanna Fenty
Rihanna Fenty

Ünlülerin kısa saç modellerini merakmi ediyorsunuz? Sizler için hazırladığımız ünlülerin en şık kısa saç modelleri adlı makalemizi haydi gelin birlikte bakalım.

Modern Kısa Saç Modelleri

Türkiye’nin en çok aranan sitesi Bonitam, siz değerli okurlarımızı sitemizden mutlu ve güler yüz ile uğurlamak yıllardan beri süre gelen tek temennimiz olmuştur. Kadınlarımızın saçları konu olduğunda, ne kadar hassas ve takıntılı olduğunu bildiğimiz için Bonitam ailesi, kuaförlerini değiştirmeye korkan kadınlarımız için 2022 yıla damga vuran saç trendleri  yazımızı hazırladık.

Saç Modelleri Kadın 2022

Çok Kısa Saç Modeli

Çok Kısa Saç Modeli

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalı Kısa Saç Modeli

Kısa Kıvırcık Saç

Kısa Kıvırcık Saç

Küt Kısa Saç Modeli

Küt Kısa Saç Modeli

Örgülü Kısa Saç Modeli

Örgülü Kısa Saç Modeli

Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modeller

Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modeller
Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modeller 2
Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modeller 2