2023 yılının en tarz kısa saç modelleri şimdiden araştırılmaya başlandı. Yeni yılda en çok bakır saç rengi tercih edilirken; saç kesim modellerinde ise kısa saç modelleri dikkat çekiyor. 2023 yılı için yeni bir tarz isteyenlere kısa saç modellerini derledik.

Top 10 Kısa Saç modelleri

Kadın kısa saç modelleri her yıl olduğu gibi 2023 yılında da iddialı olmayı seven kadınların ilk tercihleri arasında olacak. Yüz tipinize uygun kesim seçildiği takdirde kısa saç modelleri herkese yakışmaktadır. Sizin için hazırlamış olduğumuz en trend kısa saç modellerini dilerseniz inceleyelim.

Dokulu Katmanlar

İnce saç teline sahip kadınlar için ideal bir modeldir. Katmanların doğal geçişi yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. İlave dokular sayesinde saçlarınız oldukça hacimli görünecektir. Özellikle ombreli saçlarda kendini daha çok belli eden bir saç modelidir.

Dokulu Katmanlar

Buklelerle Klasik Kısa Saç Modeli

Bu kısa saç modelinde saçlarınızı yüzünüzü çevreleyecek şekilde kestirmeniz yeterli. Bukleli saçlarınız varsa bu tarz saç kesimi tam size göre. Buklelerin hareketliliği stilinizi yansıtmaya yetecek.

Buklelerle Klasik Kısa Saç Modeli

Künt Köprücük Kemiği Kesimi

Saçların boy uzunluğu köprücük kemiğine kadar olan modellerdir. Saçınıza katlar verdirerek de harika bir hava yaratmanız mümkün. Devamlı kullanmak için oldukça ideal bir saç kesim modelidir.

Künt Köprücük Kemiği Kesimi

Yumuşak Kavisli Bob Hollywood Tarzı

Geçmişte sık sık kullanılan bu saç modelinin modernize edilmiş hali 2023 yılı trend kısa saç modelleri arasında da yerini almış durumda. Bob Hollywoord tarzı saç modelinde saç boyu çene hizasına kadar Geçmişte sık sık kullanılan bu saç modelinin modernize edilmiş hali 2023 yılı trend kısa saç modelleri arasında da yerini almış durumda. Bob saç modelinde saç boyu çene hizasına kadar inmektedir. Hollywood ünlüleri arasında oldukça tercih edilen bu kesim neredeyse herkesin yüzüne yakışıyor. Siz de bob saç kesim tarzınıza yumuşak kavisler vererek yüzünüze faklı bir hava katabilirsiniz.

Yumuşak Kavisli Bob Hollywood Tarzı

90’lar Bob Kısa Saç Modeli

Hem giyimde hem de saç modelinde 90’lar kısa saç modeli modası geri dönmüş durumda. 90’ların Retro havasını elde ermek için saçlarını kâküllü ve omuz hizasında küt kestirmeyi deneyebilirsin. 90’larin havasını yakalamak için kâküllerini içe doğru kıvırmayı unutma.

90'lar Bob Kısa Saç Modeli

Ünlü Mia Wallace Tarzı İkonik Bob

Mia Wallace tarzı ikonik bob saç modeli, Pulp Fiction filminde Uma Thurman tarafından canlandırılan karakterin saç stillerinden biridir. Bu saç stilleri genellikle düz, keskin hatlı ve orta boyda bir bob kesimine benzer.

Ünlü Mia Wallace Tarzı İkonik Bob

Patlamalar ile Kıvırcık Saç Modeli

Bukleli saçlarınıza farklılık katmak ve koyu renkli saçlarınızı aydınlatmak için harika bir saç modeli. Kıvırcık kısa saç modeli balyajı olarak da bilinen bu modelde buklelerde patlamalar yaratarak kontrast ya da çok tonlu bir görünüm elde etmeniz mümkün. Buklelerin yoğunluğuna göre aydınlatma yapılması gerekmektedir. Yoğun bukleleri olan saçınızda hafif aydınlatmalar muhteşem görünecektir.

Patlamalar ile Kıvırcık Saç Modeli

Küt Bob Kısa Saç Kesimi

Küt bob kısa saç kesiminde saçlar çene hizasına kadar gelen arkadan bombeli saç kesimidir. Hem dalgalı hem de düz saçta kullanılabilen bir model olması nedeniyle oldukça tercih edilmektedir. Saçın kesim şeklinden dolay boynu daha uzun göstermektedir. Hemen hemen her yüz tipine yakışan bu model saçı olduğundan gür ve hacimli gösteriyor. 

Küt Bob Kısa Saç Kesimi

Dalgalı Katmanlar Kısa Saç Kesimi

Bu saç modelinde arka tarafta daha uzun katmanlarla saça hacim kazandırılır. Başın üst kısmında daha dalgalı katmanlar kısa saç kesimi bulunmaktadır. İnce saçlı kadınlar için güzel bir seçimdir. Saçların uç kısımları olabildiğince inceltilerek daha havalı bir görünüm elde edilir.

Dalgalı Katmanlar Kısa Saç Kesimi

Künt Çene Bob Kısa Saç Modeli

Bob saç kesimi güçlü görünmek isteyen kadınların en çok tercih ettiği modellerdendir. Künt çene bob saç modeli oval yüz tiplerine mükemmel uyum sağlar. 2023 yılının en popüler saç modellerinden biridir. Her saç yapısına uygundur. Bu saç modeli saç renginiz ne olursa olsun her zaman şık ve modern bir görünüme sahiptir.

Künt Çene Bob Kısa Saç Modeli