2022’nin en moda bob saç modelleri görselleri ile birlikte burada bulabilirsiniz. Bulunduğumuz yılın saç kesim trendi olan bu modelleri sizler için derledik. Moda 2022 de bob saç kesim modelleri ile sizlerle. En fazla tercih edilen bob saç modelleri denediğiniz zaman bir daha vazgeçemeyeceğiniz bir model olacak. Dilerseniz model ve açıklamalar için aşağı kısıma göz atabilirsiniz. 

Bob Saç Kesimi Açılımı

Bob saç kesimi açılımı İngilizcede “long of bob” olarak yani omuz hizasında lob saç kesimi bir kez denediğiniz takdirde bir daha vazgeçemeyeceğiniz, hem kolaylığı hem görünüşü ile sizleri mest edecek bir modeldir. Üstelik her yüz tipine gidiyor oluşu da ayrıca bir artı yönüdür. Acaba benim yüzüme gider mi düşüncesinden sizleri kurtaran bir modeldir. 

Bob Saç Kesimleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Bu modelin birçok bob saç modelleri olarak ayrıştığı kesim tipi vardır. Bu kesimleri sizlere görselleri ile birlikte teker teker açıklayacağız. Özellikle uzun yüz tipine ve köşeli yüze sahipseniz şiddetle tavsiye edeceğimiz model Bob saç kesim modelleri olmaktadır. Dilerseniz birlikte bu saç kesim modellerini en ince ayrıntısına kadar inceleyebiliriz. 

Lob Ve Bob Kesim Arasındaki Fark Nelerdir? 

  • Bob Kesimi: Bob saç kesimi ense kısmında kesilir ve her yeri eşit bir şekilde kesilir. Dümdüz kesilen bu model Bob saç modeli olarak adlandırılmaktadır.
  • Lob Kesimi: Bu model ise lob saç kesimi uzun Bob saç kesimidir. Yani bob kesime göre enseden daha uzun kesilir ve saçın ön kısımları arka kısımlarından daha uzun olur.

2022’nin Modası Bob Saç Modelleri

Bulunduğumuz yılın trendi yani 2022 Bob saç modelleri en ince detayına kadar burada burada bulabilirsiniz. Üstelik sizlere 15 farklı modelimiz ve bu modellerimiz ile birlikte sunacağımız görsellerimiz ile buradayız. 

Orta Boy Bob Saç Modeli

Bu modelimiz shaggy orta boy bob saç modeli olarakta adlandırılmaktadır. Görünüşü oldukça cool ve üstelik her yüz tipine de uygun bir modeldir.

Orta Boy Bob Saç Modeli

Patlamalarla Dalgalı Bob

Bu modelimiz ise hafif katlı bir model olduğu için patlamalarla dalgalı bob saç modeli olarak adlandırılmaktadır. Dilerseniz ön kısmını da kâkül veya perçem olarak değerlendirebilirsiniz.

Patlamalarla Dalgalı Bob

Yan Parçalı Kısa Bob Saç Modeli

Bir diğer modelimiz yan parçalı bob kısa saç modeli olmaktadır. Saçınızı belirli bir yerden ayırıp diğer kasımlara nazaran ön kızımları uzun bırakabileceğiniz bir modeldir.

Yan Parçalı Kısa Bob Saç Modeli

Asimetrik Bob Saç Kesimi

İsmi ile de müsemma olduğu gibi asimetrik bob saç kesimi iki tarafında eşit kesilmediği ve bir tarafın diğer taraf ile eşit olmadığı bir modeldir.

Asimetrik Bob Saç Kesimi

Katmanlı Omuz Hizasında Bob

Saçlarımı ensede kestirmeye cesaret edemem derseniz katmanlı omuz hizasında bob saç kesimi tam size göre bir modeldir. Tüm yüz tipine uygundur.

Katmanlı Omuz Hizasında Bob

Çene Hizasında Dağınık Asimetrik Bob

Kısa saç tercihimdir diyorsanız çene hizasında dağınık asimetrik bob saç kesim modeli tam size göre. Üstelik bakımı da oldukça kolay bir modeldir.

Çene Hizasında Dağınık Asimetrik Bob

Kısa Bob Saç Modeli (Shaggy)

Kulak hizasına yakın olan bu modelimiz kısa Bob saç modeli (Shaggy) olarak adlandırılmaktadır. Kullanış bakımından da oldukça görünüş bakımından da oldukça rahat ve şık bir modele sahiptir.

Kısa Bob Saç Modeli (Shaggy)

Kısa Katmanlı Bob Saç Modeli

Ense kısmı oldukça kısa ön kısımlar ise çene hizasına kadar uzun olan bu modelimiz kısa katmanlı bob saç kesim modeli olarak geçmektedir.

Kısa Katmanlı Bob Saç Modeli

Dağınık Bob Saç Kesimi

Dağınık severlerin dikkatini çekecek olan bu modelimiz dağınık bob saç kesimi olarak geçmektedir. İster dalgalı ister düz dilediğiniz şekli kolaylıkla verebileceğiniz bir modeldir.

Dağınık Bob Saç Kesimi

Kalın Saçlar İçin Bob Saç Kesim Modeli

Saçlarınız kalın telli ve nasıl baş edeceğinizi bilmiyor iseniz kalın saçlar için Bob saç kesim modeli tam size göre demektir.

Kalın Saçlar İçin Bob Saç Kesim Modeli

Kısa Küllü Bob Saç Kesim

Bu modelimiz kısa küllü Bob saç kesim modelidir. Rengi ile de sizleri kendisine hayran bırakacak olan bu modelimizi denemediyseniz şiddetle tavsiye ederiz.

Kısa Küllü Bob Saç Kesim

Çene Hizasında Katmanlı Bob

Kısa saç kesimi bana yakışıyor diyorsanız birde bu modelimizi mutlaka denemelisiniz. Çene hizasında katmanlı bob saç kesim modeli listenizde ilk sırada yer alacaktır.

Çene Hizasında Katmanlı Bob

Klasik Bob Saç Modeli

Bu modelimiz bon saç kesim modelleri arasında en klasik olan modeldir. Klasik bob saç modeli en tercih edilen modellerimiz arasında ilk sırada yer almaktadır.

Klasik Bob Saç Modeli

Peri Bob Saç Modeli

Kulağın tam altında eşit bir şekilde kesilen bu model peri bob saç modeli olarak adlandırılmaktadır. Görselini aşağı kısmında bulabilirsiniz.

Peri Bob Saç Modeli

Fransız Bob Saç Modeli

Halk arasında küt saç modeli olarak bilinen bu modelimiz Fransız bob saç modeli olarak adlandırılan modelimizdir. En sık tercih edilen modellerimizden biridir.

Fransız Bob Saç Modeli