Son yılların trendlerden adını indirmeyen Afrika saç örgü modeli rahat kullanımı ile de adını sık sık duyurmaktadır. Afro Amerikan saç modeli diye de bilinen bu model yaptıranların her gün saç yapmaya ayırmış olduğu zamanı sıfıra indirmiştir. Afrika saç örgü modelleri kendi içerisinde de birçok modele ayrışmaktadır. Saç örgüsü denildiğinde akıllara neredeyse ilk sırada gelen zenci kadınlar bu örgüleri profesyonel bir şekilde yapmaktadırlar.

Afrika Saç Örgülerine Göz Atalım

Makalemizin bu kısmında sizlere Afrika örgülerinden saç örgü modelleri göstereceğiz. Afrika’da yaygın olan bu modelleri zenci kadınlar günlük hayatlarında sıklıkla tercih ederler. Onlarda bir gelenek haline gelen bir saç modeli olduğu için elleri de oldukça yatkındır. Kendinizi emin eklere bırakmak istiyorsanız Afrika kökenli insanları bu model için tercih edebilirsiniz. Dikerseniz birlikte Afrika saç örgülerine göz atalım. 

Cornrow Saç Örgü Modeli

İlk modelimiz olarak yılan ve kalp tasarım cornrow saç örgü modeli gelmektedir. Tasarımı ile göz kamaştıran bu modelin görselini aşağıda da görebilirsiniz. Kulak hizanızda yılan şekli ele alınırken hemen yan kısmı ise kalp şeklinde örülerek görsel bir şölen düzenlenmektedir. Sık tercih edilen modeller arasında erini almış bulunmaktadır. 

Cornrow Saç Örgü Modeli

Mikro Örgüleri

Mikro örgüleri arkaya doğru örülmektedir. Alışık olduğumuz balıksırtı modeline benzemektedir görüntüsü. Oval yüz tipi için uygun olan bu model sevenleri tarafından sık sık tercih edilen bir modeldir. Özellikle yaz aylarında vazgeçemeyeceğiniz mikro örgüleri görselini makalemizin aşağı kısmında bulabilirsiniz. Saçlarınızda değişiklik istiyor iseniz mikro örgüler tam size göre.

Mikro Örgüleri

Yarım Cornrow Saç Örgü Modeli

Görselinde de görmüş olduğunuz gibi kulak hizasına kadar balıksırtı modeli şeklinde gelen kalan kısmı ise Afrika saç örgü modeli gelen saç tasarımıdır. Bu şekilde hem yüzünüze saç gelmez hem de saçlarınız çok daha sık ve gür bir görünüm elde eder. Halk arasında yarım cornrow saç örgü modeli olarak da adlandırılmaktadır. 

Yarım Cornrow Saç Örgü Modeli

İnce Kara Kutu Örgü Saç Modeli

Bir diğer modelimiz ise bordo öne çıkan ince kara kutu örgü saç modeli renkli tasarımı ile gönülleri fetih etmiştir. İki renk olarak örülen bu model renkli kişiliğinize oldukça ayak uyduracaktır. Eğer denemedi iseniz iki renkli saç örgü modelini hemen denemelisiniz. Hemen aşağıdan da görseline ulaşabilmeniz mümkündür.

İnce Kara Kutu Örgü Saç Modeli

Jumbo Fransız Saç Örgü Modeli

Diğer Fransız örgülerin aksine oldukça bombeli bir model olan jumbo Fransız saç örgü modeli bombe severlerin vazgeçilmezi olmuştur. Saç renginizin ne olduğunun bir önemi bulunmamaktadır. Her renkle kendini gösteren Jumbo Fransız saç örgü modeli görünüşü ile sizleri mest edecektir. Görselini makalemizin devamında bulabilirsiniz. 

Jumbo Fransız Saç Örgü Modeli

At Kuyruğu Saç Örgü Modeli 

Saçlarınızı bağlamak artık eskisi kadar zor olmayacak. At kuyruğu saç örgü modeli ile önce saçlarınızı yarım cornow şeklinde ördükten sonra ardından at kuyruğuna dönüştürerek muhteşem bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Aşağı kısma eklemiş olduğumuz görselde at kuyruğu saç örgü modelini görebilirsiniz. Şık görünümü ile özel günlerinizin vazgeçilmezi olacağından eminiz. 

At Kuyruğu Saç Örgü Modeli 

Boksör Saç Örgüsü

En sık gördüğünüz hatta evde kendinizin bile yapabileceği bu örgü modeli ismini boks sporundan almıştır. En çok boksörlerin kullandıkları bu örgü spor şık görünümü ile akıllarda kalmıştır. Boksör saç örgüsü kullanımı açısından da oldukça rahat bir örgü modelidir. Yandan da örülümü sayesinde her açıdan kendisini gösteren harika bir örgü modelidir. 

Boksör Saç Örgüsü

Box Braids Vs Cornrows Mohawk

Görünüşü ile oldukça dikkat çeken bu modelimiz box braids vs cornrows mohawk ismi ile bilinmektedir. Bakanların bir daha bakacağı bu model profesyonel insanların yapabileceği bir modeldir. Yapım aşaması elbette ki zahmetlidir. Ama sonuç elbette ki bu zahmete değecek türdendir. En değişik saç örgü modeli arasında belki de ilk sırada yerini almıştır. Görseline aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Box Braids Vs Cornrows Mohawk

Tanrıça Saç Örgüsü

Diğer örgülere göre saç çok daha kalın olarak örülmektedir. Saçınız gür değil ise asla üzülmenizi gerektirmeyen bir modeldir. Tanrıça saç örgüsü yapımında yapay saçlar kullanılarak gür bir saç elde edilmektedir. Üst kısmı çapraz gelen bu örgü tarzınıza farklılık katacaktır. Görselimi makalemizin alt kısmında görebilirsiniz. 

Tanrıça Saç Örgüsü

Gana Topuz Örgüsü 

Hem örgü hem de topuzunuz bir arada olsun istiyor iseniz aradığınız model tam olarak Gana topuz örgüsü olmaktadır. Topuzunuz gür ve kendini göstersin isterseniz bu model tam size göre diyebiliriz. Birden fazla örgü ile başınızın her yerinde örgü modeli ön planda iken kendisini gösteren topuzunuz ile bulunduğunuz ortamın yıldızı siz olabilirsiniz. Görseline aşağı kısımdan ulaşabilirsiniz.

 

Gana Topuz Örgüsü 

Yüksek Topuz Saç Örgü Modeli

Bombe severlerin vazgeçemeyeceği bir saç örgü modelidir. İsmi ile de müsemma olduğu gibi yüksek topuz saç örgü modeli oldukça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Kabarık bir modele sahiptir. Üstelik dilediğiniz yerden örgü çıkararak tarzınıza farklı boyut kazandırabilirsiniz. Tüm modellerde olduğu gibi yüksek topuz saç örgü modelinin de görselini makalemizin aşağı kısmından ulaşabilirsiniz.

Yüksek Topuz Saç Örgü Modeli

Yılan Saç Örgüsü 

Dalgalı bir şekilde örülen bu model yılan kıvrımlarına sahip olduğu için yılan saç örgüsü modeli ismini almıştır. Farklı bir görünüme sahip olan bu model en sık tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Kullanımı rahat olan bu modeli görmek isterseniz aşağı kısımda bulabilmeniz mümkündür.

Yılan Saç Örgüsü 

Topuzlu Cornrows Saç Örgüsü

Bu saç modeli örgü yapımı esnasında dolanarak örülüp topuz şekli verilen bir modeldir. Yüksek bükümlü saç örgüsü olarak da bilinmektedir. Topuzlu cornrows saç örgüsü hayatınızın kolaylığını sizlere sunacak bir örgü modelidir. Özel günlerinizde de rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir modeldir. Görünüşü için sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz. 

Topuzlu Cornrows Saç Örgüsü

Asimetrik Besleme Saç Örgüsü

Diğer örgülere göre farkı kalın ve ince bir şekilde örülmesidir. Yani bir kalın örgü birde ince örgü olarak örülmektedir. Asimetrik besleme saç örgüsü güzel bir görünüm ile sizleri kendisine bağlayacağından emin olabilirsiniz. Bu saç modeline alıştığınızda artık saçınızı normal hali ile kullanmak istemeyeceksiniz. Görseli için makalenin devamına göz atmanız yeterli olacaktır. 

Asimetrik Besleme Saç Örgüsü

Üçgen Kutu Saç Örgü Modeli

Saç diplerinden üçgen bir şekilde tutam alınarak farklı bir görsel şölen ile karşı karşıya olduğunuz bir modeldir. İsmi ile de müsemma olan üçgen kutu saç örgü modeli görünüşü ile kalbinize adını yazdırmayı başaracağından eminiz. 

Üçgen Kutu Saç Örgü Modeli

Daha fazla Afrika Örgüsü Modelleri

Bizler Bonitam ailesi olarak sizlere en iyi hizmeti vererek aklınızdaki tüm soruları giderebilmek ve yeni saç modeliniz ile hayatınıza dâhil olabilmek için çabalamaktayız. Afrika Örgüsü modelleri hakkında yazımızı okuyarak bizlere güvendiğiniz için teşekkür ederiz.