Gelinlik modelleri seçiminde en önemli detay, sezona hitap eden, en yeni ve en trend bir gelinlik seçmektir. Bu durumu asla göz ardı etmemenizi öneririz. Aksi halde ne kadar şık olursanız olun mutlaka, modaya uymadığınız için sıradan bir görüntü sergilersiniz. Peki 2022 gelinlik modelleri nasıl olacak? Sorunuzu duyar gibiyiz. Yazımızın devamında en yeni gelinlik trendleri modellerine yer verdik.

Düğünler gelinlik hayatımıza anlam katan önemli anlardan bir tanesidir. Kadın ve erkek için çok önemli olan bu günü herkes muhteşem bir şekilde yaşamak ve yaşatmak ister. Gelenek ve göreneklerimizi temsil eden düğünler, aileleri, akrabaları bir araya getirerek kaynaşmaları için önemli adetlerden bir tanesidir. Özellikle kadınlar bu mutlu günde bir prenses kadar asil ve zarif görünmek isterler.

2022 Gelinlik Modelleri Nasıl Olacak?

Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da evlenecek olan çiftleri tatlı bir heyecan sarmaya başladı. Peki 2022’de Gelinlik Modelleri Nasıl Olacak? Bütün gelinler bir manken ölçülerine sahip olduklarında ancak kusursuz bir gelin olacaklarına inanırlar. Fakat bu düşünce oldukça yanlıştır. Sadece vücut tipine en uygun gelinlik seçimi yaparak, kusursuz bir gelin olabilirsiniz. Herkesin vücut tipi farklıdır.

Örneğin; kum saati vücut tipi, elma vücut tipi, armut vücut tipi, ters üçgen vücut tipi ve dikdörtgen vücut tipidir. Bir başka detay ise gelinlik seçiminde hazır gelinlik mi yoksa size özel bir gelinlik modelimi daha uygun olacağıdır. Şunu bilmenizi isteriz ki sizin için özel olarak tasarlanan bir gelinlik mutlaka nefis bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. Bu günün sizin gününüz olduğunu ve herkesin zevkinin farklı olduğunu hatırlatmak isteriz. İşte en güzel ve en trend 2022 yılı gelinlik modelleri; 

Sıradışı Gelinler için Renkli Gelinlik Modelleri

Elbette ki beyaz renk saflığı ve temizliği sergiler. Düğünlere de en çok beyaz renkli gelinliğin yakışacağı tartışılmaz bile. Fakat moda akımı insanların zaman zaman duygu ve düşüncelerini büyük ölçüde etkileye bilmektedir. Bunlardan bir tanesi de son dönemlerde en çok moda olan renkli gelinlik modeli. 2022 gelinlik modelleri arasında renkli gelinlikler yine bir numara olarak karşımıza çıkmaktadır. Düğüne farklı bir hava katmak isteyen ve stil sahibi bir çok gelin adayımızın renkli gelinlik seçiminde en çok tercih edilen renler arasında pudra rengi ilk sıralarda yer almaktadır.

Zayıf Kadınlar İçin Balık Gelinlik Modelleri

Özellikle zayıf kadınlara asalet katan balık gelinlik modellerinin modası bu yılda geçmeyecek gibi. Şık bir model olarak tasarlanan balık gelinlik modeli en çok tercih edilen kumaş türü ise dantelle kombinenmiş bir balık gelinlik modelidir. Âdeta etrafa bir kuğu kadar zarif ve güzelim mesajını ancak bu model ile verebileceğinizi unutmamanızı öneririz.

Zayıf Kadınlar İçin Balık Gelinlik Modeli 

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Kayık yaka gelinlik modeli bütün gelinlik modellerine nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise kayık yaka gelinlik modelininher vücut tipine uygun olan gelin adaylarına çok yakışmaktadır. Sizler de kusurlarınızı göze alamayacak kadar mükemmel bir gelin olmak istiyorsanız bu sezonda, gelinlik tercihinizi kayık yaka gelinlik modelinden yana kullanabilirsiniz.

Kayık Yaka Gelinlik Modeli

Derin Yırtmaçlı Gelinlik Modeli 

Dekolte bir kadının olmazsa olmazıdır. Ben gelinlikte bile dekolteli bir şeylerden vazgeçemem diyenlerin imdadına adeta derin yırtmaçlı gelinlik modeli yetişir. Özellikle zayıf ve güzel bacaklara sahip olan bütün kadınlar  bu sezonda  derin yırtmaçlı gelinlik modeli giyme taraftarı. Görüntünüz ile herkesi bu gelinlik modeli ile büyüleye bilirsiniz.

Derin Yırtmaçlı Gelinlik Modeli 

Prenses Gelinlik Modeli

Hangi kadın her koşulda ve şartta kendini bir prenses gibi hissetmiyor ki! Kadınlar bu özel günde şıklığın yanında bir de kendilerini simgeleyen bir gelinlik modeline sahip olmak isterler. Tabi ki bu model prenses gelinlik modeli. Özellikle basen problemi yaşayan geniş kalçalara sahip olan kadınların daha zayıf ve zarif görünmek adına seçtiği gelinlik modeli hiç şüphesiz ki  prenses model gelinliktir. Yıllardır modasını hiç kaybetmeyen prenses gelinlik modeli 2022 de de popülerliğinden hiç bir şey kaybetmemiş olarak çıkıyor karşımıza.

Prenses Gelinlik Modeli

Helenistik Gelinlik Modeli 

Herkes farklı bir zevke sahiptir. İşte bu yüzden tamda her kabarık gelinlik modelleri bir çok kadının tarzını yansıtmaz. Kabarık gelinlikleri tercih etmeyen fakat şıklığından da taviz vermek istemeyen bir çok kadın helenistik gelinlik modelleri arasından bir  tercih yapıyor. Üstelik Helenistik gelinlik modeli ile rahat bir düğün geçirmeniz de mümkün bir hale geliyor. Bu gelinlik modeli ile akıllarda uzun süre kalacak gibisiniz.

Helenistik Gelinlik Modeli 

A Kesim Gelinlik Modeli

İster salon isterse kır düğünü olsun A beden gelinlik modeli hemen hemen her ortama uyum sağlayabilen, nadir gelinlik modellerinden bir tanesi dir. Beden problemi yaşayan gelin adayları veya kısa boyları yüzünden gelinliğin yakışmayacağını düşünen gelin adaylarının imdadına yetişen muhteşem bir gelinlik modeli kesinlikle A kesim gelinlik modelidir. Sizi olduğunuzdan çok daha fazla uzun  gösteren, uyumlu bir çift olarak etrafa görünmenize yardımcı olan bir gelinlik modeli olan A kesim gelinlik modeli, günü kurtarmanıza yardımcı olmaktadır. Üstelik muhteşem bir görüntü ile.

A Kesim Gelinlik Modeli

Statement Kollar Gelinlik Modeli 

Bazen farklı ve güzel gelinlik modelleri âdeta hafızamıza kazanıyor, sanki. Herkesin aklında bir gelinlik modeli vardır, elbette ki! Sizler de 2022 de de farklı ve stil sahibi bir görüntü yakalamak için statement kollar gelinlik modeli ile buluşabilirsiniz. Davetlilerin kol detayların dan asla gözlerini alamayacakları bir model olan statement kollar gelinlik modeli ile ortamın havasını değiştirebileceksiniz. Ayrıca uzun zamanda gündemden kalacağınız garantisi sadece bu gelinlik modeli ile veriyoruz.

Statement Kollar Gelinlik Modeli 

Asimetrik Etekler Gelinlik Modeli

Asimetrik etekler gelinlik modelini beğenmeyen yoktur her halde. Önü kısa arkası uzun eteklerin modası ve seksi görüntüsü yıllar geçse de asla gündemden düşmeyecek gibi. Özellikle şık ve seksi olan bütün gelinleri bu gelinlikten başkası asla tamamlayamaz. 2022 de de Asimetrik etekli gelinlik modellerin gündeme bomba gibi düştü. Yine bu sezon bu gelinlik modeli en çok tercih edilecek gelinlik modeli gibi görünüyor.

Asimetrik Etekler Gelinlik Modeli

3 Boyutlu Çiçekli Gelinlik Modeli 

Çiçeklerin kadınlar için önemi oldukça büyüktür. Hangi kadın çiçek almaktan hoşlanmaz ki! Bunu bir de gelinlik ile düşününce hangi kadın düğününde masal prensesi olmak istemez ki! 3 boyutlu çiçekli gelinlik modelleri ile romantizmin dozunu kaçırmaya hazır olan herkesi temsil eden bu model, 2022 yılında da en çok gözde olan gelinlik modelleri arasında ilk sırada yer alıyor. Bu özel gününüzde kendinizi ödüllendirmek amacı ile 3 boyutlu çiçekler gelinlik modelini tercih ederek farkınıza fark katabilirsiniz.

3 Boyutlu Çiçekli Gelinlik Modeli