Prenses model gelinlik çeşitleri, belden aşağı kısımları A formda olan ve kabarık bir şekilde uzayan gelinliklerdir. Bu gelinlik modelleri beli ortaya çıkararak basen ve kalça gibi kısımları gizler. Bu nedenle zarif bir görünüm yakalanmasını kolaylaştırır. En özel gününüzde bir kuğu gibi zarif görünmenizi sağlar. Prenses modeli gelinlikler yüzyıllardan beri gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olmuştur. Siz de düğününüzde zarafetinizi konuşturmak istiyorsanız; prenses gelinlik modellerini detaylıca incelediğimiz yazımızda tüm detayları bulabilirsiniz. 

Prenses Model Gelinlikleri Nasıl Bir Düğünde Giyebilirsiniz?

Kabarık gelinlik modellerinden biri olan prenses gelinlikler, gösterişli modellerdir. Düğününüz bir salonda, tarihi mekanda ya da otelde gerçekleşecek ise prenses model gelinlik tercih edebilirsiniz. Beğeninize ve vücut tipinize uygun bir model seçerek kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Örneğin Helen model bir prenses gelinlik ile Yunan kraliçelerine, uzun bir duvak ile Victoria dönemi gelinlerine dönüşebilirsiniz. Prenses model gelinlikler kabarıktır ancak bu onların konforlu olmadığı anlamına gelmez. İçinde rahat edebileceğiniz bir gelinlik modellerini sadece salonda değil, açık alan düğününde de tercih edebilirsiniz. 

Bu gelinlik modelleri prenses ismini taşısa da hepsi fazla kabarık değildir. Örneğin, Prenses Diana gelinlik modelleri dökümlü etekleri ile prenses gibi görünürken sadeliğinizi konuşturmanızı sağlar. Gelinliğinizin üzerinde taşlar, drapeler, tüller, parıltılı aksesuarlar ya da tüyler yoğun bir biçimde kullanılmamış ise sade bir tercih yapmışsınız demektir. Pürüzsüz bir biçimde akan kumaşı ile sade ama iddialı bir tarza sahip olmak istiyorsanız saten bir prenses gelinlik tercih edebilirsiniz. 

Detayları ile Büyüleyen En Güzel Gelinlikler

Kabarık prenses model gelinlikler etekleri ile sizi bir masal prensesine dönüştürür. Bu gelinlik modellerinin tasarımları ihtişamlı, sade ya da modern çizgide olabilir. İhtişamlı prenses model kabarık gelinlikler genel olarak çeşitleri taşlar ile süslenmektedir. Bu taşlar swarovski parlak ya da inci gibi klasik taşlardan seçilebilir.  

Prenses model gelinlik seçiminde bulunurken bazı kriterleri göz önüne almanız size en yakışacak gelinlik modelini bulmanızı sağlayacaktır. Gelinlik kabarık olacaksa ilk olarak boy uzunluğunuzu göz önüne almalısınız. Eteğin bel ve kalça kısımlarının başlangıç noktasını bacak boyunuzu göz önüne alarak belirlemelisiniz. Eğer etek kısmı yukarıda bir gelinlik tercih edecekseniz bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir. Bu nedenle tam belinize oturacak ve bel başlangıcından itibaren form alacak bir gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Gelinliğinizin kollarını, takma ya da truvakar kollar ile kendiniz belirleyebilirsiniz. Gelinliğin kol kısımlarında ince Fransız danteli ve tül detayları bulunması kollarınızın olduğundan ince görünmesini sağlar. Seçeceğiniz tesettür prenses model gelinlikler ise kol kısımları kapalı olacaktır. Prenses modeli gelinlik tesettür seçeneklerinde bu kollara kendi beğeninize uygun dantel ya da aksesuar çeşitleri ekleyebilirsiniz. 

Her Beğeni ve Stile Uygun Prenses Model Gelinlikler Alisse NuerA’da!

Prenses en güzel gelinlikler, farklı beğeni ve stile uygun seçenekleri ile dikkat çeker. Prenses model gelinlikler; sırt dekolteli, göğüs dekolteli ya da yırtmaçlı olabilir. Bu tamamen size bağlı… Ancak dekolteli bir gelinlik tercihinde bulunacaksanız gelinliğin vücudunuza tam oturmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü içinde rahat olmadığınız bir gelinlik ile rahat hareket etmeniz zorlaşır. Bu nedenle seçeceğiniz gelinliğin iyi bir şekilde dikilip tasarlanması gerekir. Kumaş türü, tasarım detayları, renk tonu ve daha birçok farklı özellikleri ile kendinize en uygun gelinliği bulabilir ya da özel dikim bir gelinlik ile hayallerinizdeki gelinliğe sahip olabilirsiniz. Hayatınızın en anlamlı gününde unutulmaz bir gelinlik ile unutulmaz bir gelin olabilirsiniz. İster modern ister klasik, bohem bir tarz ya da klasik bir stil… Tarzınızı öne çıkaracak Alisse NuerA’nın tam kalıp özel dikim seçenekleri ile hayatınızın en güzel gününü taçlandırabilirsiniz. 

Alisse NuerA
Alisse NuerA Haute Couture