Modanın ortaya çıktığı şehir veya semtlerde yaşamıyorsanız, modayı, onu takip eden giyim mağazaları üzerinden takip edebilmeniz sizin için en kolayı olacaktır. Bu bakımdan hangi mağazaların modayı yakından takip ederek ona göre ürün piyasaya sürdüğünü bilmek çok önemlidir.

Tüketicilerin %82‘si internet üzerinden kıyafet satın alırken marka e-ticaretini tercih ediyor. Pazaryerleri olarak adlandırılan farklı markaları bir araya getiren e-ticareti tercih edenlerin oranı %68‘dir. Fiziksel mağaza web siteleri de %67‘sini memnun ediyor. Araştırmaya göre, markalı e-ticareti diğerlerinden ayıran başlıca unsurlar şunlardır: gezinme kolaylığı (%29); aynı gün teslimat (%29); ve modern parçalar (%24). Çevrimiçi alışverişlere en çok harcama yapan tüketiciler, 45 ila 54 yaşları arasındadır. Sosyal ağlarla ilgili olarak, %59‘u mağaza profillerini beğeniyor veya takip ediyor. Ancak buna erişmek için kullanılan cihaz, tüketici profiline göre farklılık gösteriyor. Akıllı telefon, 18 ile 24 yaş arasındaki katılımcıların %78‘i, bilgisayarı tercih eden 45 ile 54 yaş arasındaki kullanıcıların %73‘ü tarafından kullanılıyor.

En Pahalıdan En Ucuza Giyim Mağazaları

En pahalı markadan en ucuza alışveriş yapabileceğiniz giyim mağazalarını sizler için sıraladık. Ekibimiz bu yazıda yanı sıra iade politikalarına ve müşteri hizmetleri kalitesine dayanarak en popüler ve güvenilir giyim mağazalarını pahalıdan en ucuzunu özenle seçti.

Ekibimiz giyim mağazalarını pahalıdan en ucuzunu özenle seçti.

Giyim mağazaları

BEYMEN Giyim Mağazaları

Beymen mağaza zinciri, yüksek fiyatları ve üst segmentteki kalitesi ile modayı oldukça yakından takip eden ve en ünlü tasarımcıların tasarımlarını satan bir markadır. Modanın çıkış noktasından itibaren onu takip ederek, söz konusu akımın en ünlü, kaliteli, klas ve pahalı ürününü piyasaya süren Beymen’in modayı takip ediyor oluşu asla su götürmez bir gerçektir. Moda, Beymen’deki her bir üründe hissedilen bir unsurdur.

Beymen Giyim Mağazaları

Zara Giyim Mağazaları

Zara, butik modundaki mağazalar zinciri ile modayı yakinen takip eden mağazalar arasındadır. Bu özelliği ile başka mağazalarda bulamayacağınız birçok moda akımının sembolik parçalarını dönemsel olarak mağazalarına getirir ve tüketicinin beğenisine sunar. Etnik giyimden bohem şıklığa, spor şıktan klasiğe her türden ürün bulabileceğiniz geniş hizmet yelpazesi ile son dönemlerde satış oranını arttırdığı parfümleri ile Zara, modayı takip eden giyim mağazaları arasında yerini almıştır.

Zara Giyim Mağazaları

Mango Mağazaları

Daha orta sınıfa uygun fiyatları ve kaliteli ürünleri ile klas bir giyimin adresi olan Mango, modayı yakından takip eden ve sürekli ürünlerini revize ederek aktif kampanya dönemleri oluşturan markalardan bir tanesidir. Mango, bir giyim mağazası olarak hem kadın hem erkek hem de genç grubuna sunduğu geniş ürün skalası ve sofistike tarzda bile bulunabilen ürünleriyle karlı bir alışveriş olanağı sunan, karizmatik olarak nitelendirilebilecek bir mağaza olup, son dönemlerde satışını arttıran mağazalar arasındadır.

Mango Giyim Mağazaları

Bershka Mağazaları

Zara ve Mango’ya kıyasla, spor şık tarzdaki ürünleri daha yoğunluklu olarak bünyesinde bulunduran ve fiyat aralığı olarak Mango giyim mağazasının fiyatlarına yakındır. Yine kampanya dönemlerinde tercih edilebilecek, modayı oldukça yakından takip ederek hazırlanmış ürünleri ile Bershka, modayı mağazalardan takip edenler için çok uygun bir seçenektir.

Bershka Giyim Mağazaları

H&M Mağazaları

H&M mağazaları, yukarıda sunulan mağazalara oranla en uygun fiyatlı olup, aşağı yukarı Mango ve Bershka ile aynı ürün çizgisinde ürün üretimi yapan bir mağazadır. H&M, aynı zamanda makyaj malzemeleri ve aksesuarları üretimi de yaparak, son dönemlerde makyaj piyasasını yakından takip edenlerin ilgilerini indirimleriyle çekmiştir. Kampanya zamanlarında ve kampanya zamanları dışında alışveriş yapmaya uygun bir mağaza olan H&M, modayı yakından takip eden giyim mağazalarından biridir.

H&M Giyim Mağazaları

Koton Mağazaları

Listemizdeki Türkiye menşeili tek giyim mağazası olarak ismini yazdıran mağaza Koton, modayı yakından takip eden ve uygun fiyatlara sahip, zaman zaman özel kreasyonlar yaratıp müşterinin beğenisine sunan bir mağazalar zinciridir. Fiyatları diğer mağazalara göre daha uygundur ve daha sıradan ürünlerden daha tarz ürünlere kadar geniş seçeneklere sahiptir.

Koton Giyim Mağazaları