Klimalar sadece soğutma değil ısıtma amaçlı olarak da kullanılan elektronik aletlerdir. Klima fiyatları geniş bir aralığa sahip olduğundan dolayı her bütçeye uygun bir ürün bulmak oldukça kolaydır. İç ortamın havasını dengeleyici bir özelliğe sahip olması nedeni ile oldukça fonksiyoneldir. Ev ve işyerlerinde güvenle kullanılabilir bir özelliğe sahip olması nedeni ile ürün çeşitliliği de oldukça fazladır. Kombi ya da ısıtıcı gibi cihazlara alternatif olarak üretilmiş olan klimalar sahip oldukları estetik tasarım sayesinde oturma odası ya da salonlarda da rahatlıkla kullanılır. 4 mevsim kullanım için ideal şekilde tasarlanmış olması nedeni ile oldukça fonksiyoneldir. Klima fiyatları kendi içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak farklılaşır. Doğru klima seçimi için kullanılacak alan ve ortamda bulunacak kişi sayısı doğru belirlenmesi gerekir. Şartlar doğru tespit edildiğinde klima modelleri ile nemden, ani ısı değişikliklerinden ve nefes almayı güçleştirici partiküllerden korunabilirsiniz.

Farklı Tasarımlara Sahip Klima Modelleri

Klima fiyatları kadar bu ürünlerin sahip olduğu modeller de oldukça önemlidir. Çünkü her model kullanıcısına ayrı bir hizmet sunar. Salon tipi klimalar ev içerisinde kullanılacağından dolayı daha özel şekilde tasarlanır. Kullanımı oldukça pratik olan bu cihazlar ile ev içindeki ısı anında değiştirilir. Bu nedenle ani soğuma ya da tam tersi ani ısınma gibi durumlara etkili bir çözüm sunar. Ani ısı değişkenliğinden insan bünyesinin etkilenmesinin önüne geçer. Uzaktan kumanda seçeneğine sahip olan modeller ile oturduğunuz yerden klimanın ısısını ayarlayabilir hatta açıp kapatabilirsiniz. Bu modeller yeni nesil teknoloji ile donatılmış olan modellere kıyasla daha klasiktir. Akıllı teknoloji ile donatılmış olan klimalar ise cep telefonu ya da tablet gibi teknolojik cihazlar yardımı ile kolayca kontrol edilir. Bu yönü ile son derece pratiktir. Klima fiyatları kullanıcıya sunulan hizmetin kolaylığı ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Klimalar enerjiden sağladığı tasarruf nedeni ile oldukça ekonomiktir. Klimanın ait olduğu enerji sınıfı tüketilen enerji miktarını belirlemede önemli bir faktördür. 

Klima Btu Nedir

Klima Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Klima fiyatlarını etkileyen en önemli unsur ürünün sahip olduğu kapasitedir. Yüksek soğurma ve ısıtma kapasitesine sahip modeller farklı fiyatlardan satışa sunulur. Klimalar çalışma prensibi bakımından sesli ya da sessiz biçimde çalışır. Sessiz olan modeller yeni nesil teknolojiye sahiptir. Bu nedenle bu klima fiyatları diğerlerinden farklıdır. Klima üretimi esnasında kullanılan motorun çeşidi ve gücü klima fiyatlarını etkiler. Dayanıklı ve güçlü motora sahip olan modeller uygulandıkları alanda daha kısa sürede ısıtma ya da soğutma sağlar. Klima çeşitleri sıcaklık dengeleyici bir unsur olsa da yaşam alanlarındaki nem dengesi için de oldukça önemlidir. Ortamdaki yüksek nem miktarını düşürerek nemden dolayı oluşan rahatsızlıkların ve nefes problemlerinin önüne geçer. Enerji verimliliği özelliğine sahip olan klima fiyatları klasik modellere kıyasla değişkenlik gösterir. Çünkü enerji verimliliğine sahip olan bu modeller doğaya ve hiçbir canlıya herhangi bir şekilde zarar vermeden güvenle ve rahatlıkla kullanılır.

Hayatı Konforlu Kılan Klima Fiyatları

Klimalar sahip oldukları ebat ve fonksiyonlara bağlı olarak farklı fiyatlara satışa sunulur. Her ortamda rahat bir biçimde kullanılmak üzere tasarlanmış çok sayıda modele sahiptir. Sabit olarak kullanılan ağır modellerin dışında dilenen her yere rahatlıkla taşınabilir özelliğe sahip taşınabilir klima  modelleri de bulunur. Bu nedenle ürün alırken kullanım alanını iyi bir şekilde belirlemiş olmak gerekir. Taşınabilir olan modeller portatif bir özelliğe sahip olduğundan kurulumu ve yerinden sökülmesi oldukça kolaydır. Klima modelleri arasında yer alan bir diğer ürün ise hava içerisinde yer alan zararlı maddeleri temizleme özelliğine sahip olan iyonize özellikli klimalardır. Bu klimalar insan sağlığı açısından oldukça avantajlıdır. Çalıştığı ortamdaki havayı temizleyerek rahat bir şekilde nefes alıp vermeye yardımcı olur. Hava aracılığıyla yayılan partiküllerin önüne geçtiği için alerji ve astım rahatsızlıkları olanlar için rahat bir nefes imkanı sunar. Koçtaş sitesi içerisinde yer alan filtreleme özelliği sayesinde klima fiyatlarını detaylı şekilde listeleyebilir size en uygun olan ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Koçtaş’ın müşterilerine sunmuş olduğu klima kampanyaları fırsatlarından faydalanarak dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Koçtas Tanıtım