Terlikler evde rahatlıkla giyilebilen ve ayakları sıcak tutan ayakkabılar olarak bilinir. Hem kadınlar hem de erkekler için birçok farklı terlik modeli mevcut ve tercih edilecek olan terlik hem konfor hem de tarz açısından kişisel tercihlere bağlı.

Topuklu Terlik Rahat Mı?

Öncelikle topuklu terlik modellerinin rahatlığı tamamen kullanıcının tercihine ve alışkanlığına bağlı. Topuklu ayakkabı giyinme alışkanlığı olan kişiler topuklu terlik modellerini daha rahat bulabilirler. Ancak topuklu ayakkabılarla pek alışık olmayan kişiler için topuklu terlikler rahatsızlık verebilir. Topuklu terlik modellerinin rahatlığı kullanılan malzeme ve topuk yüksekliği gibi faktörlere bağlı. Daha yumuşak ve esnek malzemelerden yapılan topuklu terlik ayakta daha rahat hissettirebilir. Ayrıca topuk yüksekliği de önemli. Çok yüksek topuklu terlikler ayakta ağırlık hissi ve ağrıya neden olabilirken, daha düşük topuklu terlikler daha rahat bir kullanım sunarlar.

Erkek Terlik Modelleri

Erkek terlik evde rahatlıkla giyilen ve ayakları sıcak tutan ayakkabı modelleri. Klasik terlikler genellikle düz tabanlı ve sade tasarıma sahip. Deri, süet veya nubuk gibi malzemelerden yapılan klasik terlikler, erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen erkek terlik modelleri arasında. Kapalı terlikler ise ayakları daha iyi saran ve soğuk havalarda daha fazla sıcaklık sağlayan modeller. Havalandırmalı erkek terlik modelleri ise sıcak havalarda tercih edilebilecek erkek terlik modelleri. Bu terlikler genellikle file veya benzeri malzemelerden yapılır ve ayakların nefes almasını sağlar. Terlik sandaletler ise açık havalarda giyilebilen ve şık bir görünüm sunan terlik modelleri. Bu terlikler, sıcak havalarda ayakların rahat etmesini sağlarlar.

Kadın Terlik Trendleri

Kadın terlik sıcak yaz günlerinde kadınların gardırobunda vazgeçilmez bir yer sahibi. Hem rahat hem de şık tasarımlarıyla kadınların tercihleri arasında yer alan kadın terlik, her yıl farklı trendlerle karşımıza çıkar. Bu yılın kadın terlik trendleri arasında platform tabanlı terlikler, şeffaf terlikler, peluş terlikler, taşlı terlikler ve deri terlikler ön plana çıkıyor. 2023 yaz sezonunda yüksek platform tabanlı terlikler oldukça popüler olabilir. Platform tabanlı terlikler hem boyu uzatıcı bir etki yaratırken hem de şık bir görünüm sunuyor. Şeffaf terlikler ise plajlarda sıklıkla tercih edilen bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Ayakları serin tutmanın yanı sıra şeffaf tasarımlarıyla oldukça şık bir görünüm sunan bu terlikler 2023 yazında kadınların gardırobunda sıklıkla yer alacak. En rahat ve konforlu terlik modellerine güvenilir bir şekilde sahip olmak için Derimod online mağazasına göz atabilirsiniz.