Modern üretim teknolojileri ile üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan Puffy çift kişilik yatak modelleri, iyi bir uyku deneyimi için titizlikle tasarlanır. Süngerden yay sistemine, kumaştan ölçülere kadar her bir detayıyla kullanıcılara konforlu bir dinlenme – uyku alanı sağlayan çift kişilik yataklar, farklı ihtiyaçlara çözüm sağlayacak çok sayıda alternatif içerir. Yıkanabilir kılıf, konfor pedi, yazlık – kışlık kullanım, nefes alabilen doku, vücudu destekleyen yay sistemi, ısı düzenleme özelliği, hafızalı sünger gibi özellikleriyle hem konforlu hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Bu zengin seçki sayesinde kullanıcıların beklentilerine ve alışkanlıklarına en uygun olan çift kişilik yatak modelini kolayca bulması ve iyi bir uyku deneyimi yaşaması oldukça kolaydır. Üstelik Adaptive teknolojisine sahip Puffy marka çift kişilik yataklarda eşlere maksimum konfor sağlayan kişiye özel yatak sıcaklığı avantajı vardır. Siz de Puffy çift kişilik yatak modelleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı tercih ederek konforlu bir dinlenme alanına sahip olabilir, iyi bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.

Çift Kişilik Yatak Modelleri ve Özellikleri

Farklı anatomilere sahip kişilerin birlikte maksimum konforla dinlenebilmesi için tasarlanan çift kişilik yataklar, çeşitli özelliklere sahip modellerden meydana gelir. Bu yatak modellerinin öne çıkan ortak özelliği ise 5 farklı ölçü seçeneğine sahip olmasıdır. Kullanıcıların yaşam alanlarına ve fiziksel yapılarına uygun yatağı bulabilmeleri için üretilen Puffy çift kişilik yatak ölçüleri sırasıyla 140×190 cm, 150×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm ve 200×200 cm’dir. Bu ölçü seçeneklerinin yer aldığı Puffy çift kişilik yatak modellerinin öne çıkan özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Visco Hafızalı Sünger: Kullanıcıların vücut şeklini alan hafızalı sünger, vücudun her bir noktasını destekleyerek ultra konforlu bir uyku süreci sağlar. Kullanıcılar yataktan kalktığında ise kısa sürede eski halini alır.
 • Konfor Pedi: Çıkarılabilir konfor pedi, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kolayca yatağa entegre edilir. Kullanılmayacağı zaman ise kolayca çıkarılabilir.
 • Yıkanabilir Kılıf: Fermuarlı kılıflara yer verilen bazı çift kişilik yatak modellerinde kılıf çıkarılarak yıkanabilir.
 • Terleme Önleyici Yapı: Ödüllü Adaptive teknolojisi sayesinde nemi dağıtır ve buharlaştırarak yataktan uzaklaştırır. Bunun sonucunda da vücut ısısını dengeleyerek terlemeyi önler.
 • Pocket Yay Teknolojisi: Her bir yayın kendi özel bölmesinde yer aldığı bu sistemde hem vücudun her noktası ayrı şekilde destelenir hem de dönme hareketlerinin diğer kullanıcıyı etkilemesi önlenmiş olur.
 • DHT Yay Teknolojisi: Bu teknolojinin kullanıldığı no-turn özellikli yatakların mevsime göre çevrilmesi gerekmez. Dört mevsim kullanıma uygun şekilde üretilirler.
 • Kötü Koku/Alerji Önleme: Anti-bakteriyel yapı ve alerji önleyen Fresche teknolojisi sayesinde kötü koku oluşumuna neden olan bakterilerin üremesini engeller.
 • Sırt Ağrılarını Önleme: Omurganın doğal eğrisini destekleyen VZS teknolojisi, aynı zamanda omuz, eklem ve basenlerdeki ağrıları azaltmaya da yardımcı olur.
 • Dönüş Hareketlerinden Etkilenmeme: Uyku sırasında kullanıcıların dönüş hareketlerinin yatağın diğer tarafında yansımasını önleyen bu özel tasarım eşlerin daha kaliteli bir uyku deneyimi edinmesini sağlar.

İyi Uyku Deneyimi için Çift Kişilik Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çift kişilik yatak seçiminde her iki kullanıcının anatomik yapısı, ihtiyaçları, kullanım alışkanlıklarının dikkate alınması gerekir. Bununla birlikte seçilecek yatağın sünger özellikleri/kalınlığı, yay sistemi, kumaş türü, mevsim açısından uygunluğu, ölçüleri, kullanıcılara sunduğu ek avantajlar mutlaka dikkate alınmalıdır. İyi bir uyku deneyim için çift kişilik yatak seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise şöyle sıralanabilir:

 • Kullanıcıların fiziksel yapıları gereği standart çift kişilik yatak ölçüleri yeterli değil ise Puffy’nin 140×190 cm ile 200×200 cm arasında değişen ölçü seçeneklerinden yararlanılabilir.
 • Skolyoz gibi bel ve omurgayı etkileyen bir rahatsızlık söz konusu ise pocket yay sistemine sahip omurga dostu çift kişilik yatak modelleri incelenebilir.
 • Eklem, sırt, omuz ağrısı ve yorgun uyanma sorunları için markanın visco hafızalı sünger, pocket yay sistemi ve VSZ teknolojisine sahip çift kişilik yataklarını incelemekte fayda vardır.
 • Deliksiz ve kaliteli bir uyku süreci için dönüş hareketlerini eşlere yansıtmayan çift kişilik yataklar tercih edilmelidir.
 • Kullanıcıların terleme sorunu varsa veya farklı sıcaklıklarda uyuyabiliyorlarsa kişiye özel ısı avantajına sahip olan, Fresche teknolojili çift kişilik yatak modelleri ile iyi bir uyku deneyimi yaşanabilir.

Siz de iyi bir uyku deneyimi yaşamak istiyorsanız Puffy tarafından üretilen yatak modellerini yakından inceleyebilir, avantajlı çift kişilik yatak fiyatları sayesinde uzun yıllar kullanabileceğiniz konforlu bir yatağa sahip olabilirsiniz.