Bir çanta, kıyafetinizi güzel bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olabilecek en önemli aksesuarlardan biridir. Sizi daha da şık hissettirmek için sadece önemli bir rol oynamakla kalmaz; aslında, günlük temel ihtiyaçlarınızı yerine getirmenize veya eşyalarınızı taşımanıza yardımcı olan bazı işlevsel roller taşır. Bu nedenle, kendiniz için en uygun çanta seçerken, hem stilini hem de işlevselliğini göz  önünde bulundurmanız gerekir. Bu düşünce, doğru yatırımı yapmanıza ve yaş için sürebilen ve farklı  durumlara göre uygun olabilecek bir çanta satın almanıza yardımcı olabilir. 

Evet, bugünkü konumuz. Kiyafete en uygun çanta modelleri nasil seçilir? En uygun çanta modelleri seçiminde nelere dikkat edilir? Hangi vücüt tipine göre çanta seçilir? Bazı önemli hususlari burda tartışacağız.

En Uygun Çanta Seçerken Kaliteye Dikkat

Kalite, kendiniz için mükemmel bir en uygun çanta satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli ve ilk şeylerden biridir. Gereksinimlerine göre seçebileceğiniz farklı malzeme türleri vardır. Deri genellikle daha uzun süre dayanabilen en kaliteli el çantasıdır. Ayrıca güzel ve şık görünüyorlar. Sizin için bir tane satın almadan önce el çantasının dikişini ve içini de kontrol etmelisiniz. Susen çantası, sadece daha uzun süre dayanmayacak, aynı zamanda size farklı malzeme ve stiller den oluşan geniş bir koleksiyon sunacak yüksek kaliteli çantalar sunuyor.

Çanta Seçiminde Doğru Boyutu Seçin

Boyut, daha uygun bir çanta seçmek için bir başka önemli husustur. En uygun bir çanta bulmak için size yardımcı olacak vücudunuza göre çanta boyutu dikkate almak gerekir gerekir. Vücut tipinize göre uygun olmayacaksa, taşıdığınız el çantasının ne kadar güzel ve şık olduğu önemli olmayacaktır. Tüm kişiliğinizi mahvedebilir, bu yüzden doğru kararı vermeniz gerekir.

Çoğu moda uzmanına göre, eğer kısaysanız, o zaman küçük bir çanta seçmeniz gerekir, çünkü büyük  bir çanta işinizle ve kıyafetinizle iyi uyumlu olmayacaktır. 

Bütçenize Göre Çanta Seçin

Diğer hususların yanı sıra, mükemmel bir çanta satın alırken bütçenizi göz önünde bulundurmak ve bütçenizde kalmak daha iyidir. Susen’de uygun fiyatlarla yüksek kaliteli çantalar alabilirsiniz. Tarzınıza ve bütçenize daha uygun en iyi seçimi yapabilirsiniz. Bir çanta kendi türünde bir yatırımdır ve en az iki yıl dayanmalıdır. 

Rahat taşımaya En Uygun Çanta Olsun  

El çantası, omuzlarınızdan asla kaymayacak kadar rahat olmalı ve kollarınızın altına sığmalıdır. İnsanlar bu tür çantalar için ödeme yapmayı severler, özellikle de çalışan kadınlar yüksek konfor seviyesine sahip çantalar taşımayı severler. Bu nedenle, rahat bir çanta bulurken, aşağıdakiler gibi  bazı önemli şeyleri fark etmeniz gerekir. 

  • Bu kolay çanta omzunuzdan kayıyor mu?
  • Kolunuzu bu kadar rahatsız edici bir şekilde dışarı itiyor mu? 
  • Çantanın tutacakları ellerinde veya kollarında bir miktar ağrıya sebep oluyor mu?

Bu sorular gereksinimlerinize göre uygun bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır.

Cepler ve Fermuarlar

Mükemmel bir el çantası verimli bir şekilde organize edilmelidir. İhtiyaçlarınıza göre çanta ceplerini ve fermuarlarını aramanız gerekir. Bir iş çantasında, cep telefonunuzu veya anahtarlarınızı saklayabileceğiniz en az bir harici fermuarlı veya düğmeli cep bulunmalıdır. Bazı iç çanta cepleri, paranızı, kredi kartlarınızı veya banka kartlarınızı, bazı makyajlarınızı veya diğer birçok önemli şeyi de saklamanıza yardımcı olabilir. Birden fazla ceple, önemli eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. 

En iyi çanta rengi seçin 

Gündelik kullanım veya iş için bir çanta satın alacak olsanız da, renk çok önemlidir. Tarzınıza ve kişiliğinize daha iyi uyan mükemmel rengi seçmelisiniz. Çanta dükkanına gittiğinizde, çok harika renkler elde edersiniz ve en iyi seçeneğinizi bulamayabilirsiniz. Bu nedenle, burada bir çanta satın alacağınız kıyafeti veya vesileyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Yine de, renklerden emin değilseniz, giysilerinizin çoğuyla birlikte gelen baskın bir rengi deneyebilirsiniz. En güvenilir yol, herhangi bir stille eşleşebilecek yalnızca bir nötr renge sahip düz bir çanta satın almaktır. 

En iyi çanta rengi seçin 
Susen bayan Fashion koleksiyonundan bayanlar için el ve omuz çantası.

Vücut Tipinize Göre En Uygun Çanta Modelleri

Vücut tipinize göre çanta seçin
Susen bayan Fashion koleksiyonundan

Bu sezon yeni bir çanta için alışveriş yaparken, Çanta seçerken vücut tipinizi göz önünde bulundurun. Her çanta her kadın için ideal değildir. Sizin için mükemmel çantayı bulmak için bu ipuçlarını izleyin. Genel olarak konuşursak, el çantaları söz konusu olduğunda, vücut tipinizin zıt şekli en gurur vericidir. Alışveriş yaparken, giyinme odasına gidin, çantayı normalde yaptığınız gibi taşıyın ve aynadaki tüm açılardan kontrol edin.

Kıyafete ve vücut tipinize göre en uygun çanta modelleri nasil seçilir? Şimdi bu konuyu da ele alalım…

Uzun Ve İnce

Serseri gibi kısa, sarkık bir şekle sahip el çantaları seçin. Kısa askılı omuz çantalarından kaçının, çünkü sizi daha da uzun gösterirler. Boylarından daha geniş olan çantaları seçin. Bir el çantası iyi bir seçimdir. 

Küçük

Hollywood’da gördüklerine rağmen, büyük boy çantalar küçük kadınlar için değil. Büyük çantalar çerçevenizi ezme eğilimindedir. Sizi yormadan, daha kısa görünmesini sağlar, onlar gibi uzun askısı ile omuz çantaları kaçının.

Büyük Beden

Eğrilerinizi dengelemek için büyük, yapılandırılmış veya kutulu bir çanta seçin. Çok geç kalmayın.

Herkes

Pahalı bir çantaya para harcıyorsanız, sık sık giyebileceğiniz birini seçin. Dolabınızdan nadiren çıkacak bir çantaya 500 dolar veya daha fazla harcamanıza gerek yok. Bunun yerine birkaç ucuz çanta satın alıyorsanız, siyah veya kahverengi renkte klasik bir günlük çanta seçin. Diğer çantalarınız için eğlenceli, korkak stiller ve metallerle deney yapın.