Bu makalemizde sizlere güzelliği ile dillere destan olan Tuba Büyüküstün tanıtacağız. Su gibi dupduru güzelliği ile ekranlara çıktığında hayranlarını ekrana kilitlemektedir. Peki, bu güzel kadın kimdir? Güzelliğinin yanı sıra muhteşem oyunculuğu ile de bilinen bu güzelimiz başarılı bir oyuncudur. Birçok dizide ve filmde yer alan Tuba Büyüküstün ekranların aranan ismi olmuştur. Kısa zamanda bu başarıya ve üne kavuşan Büyüküstün’ün ilk oynadığı dizi 2003 yılında yayınlanan Sultan Makamı dizisinin son 4 bölümü olmuştur. 

Son 4 bölümde yer aldığı dizide bile kısa sürede seyirciyi etkilemeyi başarmıştır. 2004 yılında Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandırdı. Yine 2004 yılında Gülizar dizisinde Gülizar karakterini canlandırdı. Gülizar rolü ile Sırbistan- Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. 2005 yılında Ihlamurlar Altında dizisinde başrol oyuncusu olarak büyük bir çıkış yaptı. Aynı yıl Babam Ve Oğlum adlı sinemada Aysun karakterini canlandırdı. 2007 yılında Asi dizisi ile yine başrolü oynadı. Oynadığı tüm dizi filmlerde kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. 

Tuba Büyüküstün Kimdir? Nereli Ve Kaç Yaşında

Makalemizin bu kısmında Tuba Büyüküstün kimdir, nereli ve kaç yaşında gibi sorularınızı cevaplayacağız. Makalemizin devamında maddeler halinde sizlere en ince detayı ile açıklamış bulunmaktayız. Tuba Büyüküstün güzelliği kadar fiziği ile de dillere destan bir güzelimizdir. Bu yüzden Büyüküstün’ün boy ve kilosu da hayatı kadar merak edilmektedir. Oynadığı dizilerde muhteşem oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ile de çok fazla dikkat çekmektedir.

Ekrana pür dikkat kilitlenen hayranları adeta Tuba Büyüküstün ile birlikte gülerken aynı zamanda onunla birlikte ağlamaktadır. Güzel oyunculuğu sayesinde tüm oynadığı rolü tüm samimiyeti ile seyircilere geçirmeye başarmıştır. Gönülçelen, 20 Dakika, Kara Para Aşk, Cesur Ve Güzel gibi dizilerde de başrol oynayarak başarısından dolayı birçok ödüle layık görüldü. 42. Uluslararası Emmy Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterildi ve Emmy’e aday olan ilk Türk oyuncu ünvanını almaya hak kazandı. 

  • Tuba Büyüküstün Nereli: Erzurum kökenli güzelimizin anne tarafı Kırım Göçmeni baba tarafı Girit Göçmeni kökenlidir. 
  • Doğum Yeri: İstanbul
  • Tuba Büyüküstün Kaç Yaşında: 5 Temmuz 1982
  • Boyu: 1,73 cm
  • Kilosu: 56 kilogram 
  • Burcu Nedir: Yengeç Burcu 
  • Meslek: Oyuncu 
Tuba Büyüküstün Kimdir

Hayatı Ve Biyografisi 

Merak ettiğiniz ne varsa Tuba Büyüküstün Kimdir ile ilgili bizler tüm sorularınızı cevaplıyor olacağız. Hayatı ve biyografisi makalemizin bu kısmında sizlerle buluşuyor olacak. 5 Temmuz 1982 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncumuz İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi sahne dekorları ve kostüm tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Henüz üniversite öğrencisi iken bir reklam filminde oynayarak kariyeri doğrultusunda ilk adımı atmıştır. Özel yaşamına gelecek olursak, 2011 yılında kendisi gibi başarılı bir oyuncu olan Onur Saylak ile evlendi. 2012 yılında ikiz kızları dünyaya geldi. Kızlarına Toprak ve Maya isimlerini verdiler. 

Bu güzel evlilik ne yazık ki 2017 yılında sona erdi. Gerek dizi olsun gerek sinema filmi, başarı merdivenlerini bir bir tırmandı ve birçok ödüle layık görüldü. Ülkemizde ilklere de imza atan Tuba Büyüküstün hayatını işine ve kızlarına adadı. Oynadığı her rolün hakkını veren güzel oyuncumuz muhteşem oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ile de sevenlerini ekrana kitlemektedir. Hayatının geri kalanında da çok güzel projelere imza atmadı dileği ile.