Oyuncu Sıla Türkoğlu son zamanların en başarılı oyuncusu olarak gündeme gelmektedir. Arama motorlarında sıkça aratılan ünlü oyuncu en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Sıla Türkoğlu oyunculuk yeteneğiyle olduğu kadar güzelliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Peki Sıla Türkoğlu kimdir? Kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Gelin birlikte bakalım.

Sıla Türkoğlu Kimdir?

1999 doğumlu olan güzel oyuncu İzmir’de doğdu. 23 yaşında olan Sıla Türkoğlu üç kız kardeşin en küçüğüdür. Sıla Türkoğlu Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Lise yıllarında setlerdeki yeri alan Sıla Türkoğlu’nun bir dönem de oyunculuk eğitimi aldığı bilinmektedir. Oyunculuğa 2018 yılında yayınlanan ‘Ağlama Annem’ dizisiyle giriş yaptı. Yardımcı oyuncu olarak rol aldığı bu dizide Alev karakterini canlandırmıştır.


2019 yılında hafta içi her gün Kanal7′ de yayınlanan Yemin dizisinde Suna karakterine can verdi. Asıl ününü 2020 yılında Emanet dizisiyle kazandı. Bu dizide Seher karakterini canlandıran oyuncu Halil İbrahim Ceylan ile rol almıştır. Dizi de başrolü oynaması asıl ününü kazanmasına yardımcı olmuştur. Geçtiğimiz günlerde sette yaşanan kriz nedeniyle güzel oyuncu Emanet dizisine veda etmiştir. İlk olarak dizinin yapımcısı Karamel Yapım’dan bir açıklama gelmiş bunun üzerine ise Sıla Türkoğlu avukatı aracılığıyla sosyal medyadan yaptığı açıklama ile diziden ayrılma gerekçelerini duyurmuştur.


Sıla Türkoğlu şimdi ise Show TV ekranlarında yer alan Kızılcık Şerbeti dizisinde Doğa karakteri ile rol alıyor. Dizinin başrolünü ise oyuncu Doğukan Güngör ile paylaşmaktadır. Dizide idealist ve çalışkan bir kızı oynamaktadır. Güzel ve başarılı oyuncu Sıla Türkoğlu’nun aşk hayatı da merak konusu. Emanet dizisinde rol arkadaşı olan Halil İbrahim Ceylan ile aşk yaşadığını daha önce itiraf etmişti. Ancak dizinin sonlanmasıyla birlikte ikili de ilişkilerini bitirmişti. Şimdiler de ise yeni dizisinde tol arkadaşı olan Doğukan Güngör ile aşk yaşadığı iddiaları gündemde. Rol aldıkları dizide evli bir çifti oynayan ikilinin aşkı gerçeğe dönüştü.

Sıla Türkoğlu Kimdir

Sıla Türkoğlu Doğum Tarihi?

18 Nisan 1999’da İzmir’de dünyaya gelen Sıla Türkoğlu, 1.68 m boyundadır. Kilosu ise 55 kg’dır. Doğum tarihinin 18 Nisan olması sebebiyle toprak grubu olan Koç burcunun özelliklerini taşımaktadır.

Sıla Türkoğlu Aslen Nereli?

İzmir Bornova doğumlu olan Sıla Türkoğlu lise eğitimini tamamladıktan sonra en büyük hayali olan oyunculuğa yönelmiştir. Kariyer basamaklarını yeni tırmanmaya başlayan Sıla Türkoğlu üniversite eğitimi de almak istediğini ifade etmektedir.
Aslen İzmirli olan oyuncunun anne ve babası halen İzmir’de yaşamaktadır. Çok fazla göz önünde bulunmayan Sıla Türkoğlu’nun ailesi hakkında fazla bir bilgiye ulaşılamamaktadır.

Kendisini enerjik, hareketli ve pozitif olarak tanımlayan Sıla Türkoğlu, bu özelliklerini doğup büyüdüğü şehre bağlıyor. Çocukluk döneminden itibaren sanatla iç içe olan oyuncu, ortaöğretimini tamamladıktan sonra oyunculuk kariyeri için İstanbul’a taşınmış. İlk zamanlar zorlandığını ifade eden genç oyuncu asla pes etmediğini ifade ediyor.

Sıla Türkoğlu’nun Sosyal Medya Hesapları

İnstagram: @silaaturkoglu
Instagramda 1 milyon takipçisi bulunan Sıla Türkoğlu, cesur pozları ile de adından sıkça bahsettiriyor. Sosyal medyada geniş bir hayran kitlesi bulunan oyuncu yaptığı paylaşımlar ile de oldukça dikkat çekiyor. Verdiği cesur pozlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Twitter: @silaturkogluu – Sıla Türkoğlu Twitter hesabını da aktif olarak kullanmaktadır.

Sıla Türkoğlu’nun Oynadığı Dizi ve Filmleri 

Diziler:

  • Ağlama Anne (2018)
  • Yemin (2019)
  • Emanet (2020)
  • Kızılcık Şerbeti (2022)

Filmler:

  • Baba Ben Geldim (2019 Kısa Film)