Güzelliği ve başarısı ile bilinen Serenay Sarıkaya kimdir sizlere biraz ondan bahsedeceğiz. Oynadığı filmlerde ve dizilerde seyirciyi ekrana kilitleyen başarılı rolleri ile ünlü güzelimiz Serenay Sarıkaya, hayatımıza 2006 yılında Şaşkın filmi ile girmiştir. Kendisi hem oyunculuğu hem de fiziği ile Türk oyuncu ve modeldir.

2006 yılında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik yarışmasında jüri özel ödülü almasının ardından keşfedilerek hayatımıza girmeyi başarmıştır. Kendisinin hayatımızdaki yeri ve serüveni katıldığı güzellik yarışmasından kaynaklanmaktadır. Lakin elbetteki başarılı bir oyuncu olması da yıldızının sönmemesine neden olmuştur. Şimdilerin vazgeçilmez oyuncusu olan Serenay Sarıkaya başarı merdivenlerini hızla çıkmayı başarmıştır. 

Serenay Sarıkaya Kimdir? Doğum Tarihi Nedir? Aslen Nereli?

Seranay Sarıkaya 1 Temmuz 1992 doğumlu ve doğum yeri olan Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yengeç Burcu olan Sarıkaya burcunun özelliğini çok fazla taşımaktadır. Duygusal ve anaç ruhlu yapısı ile tüm yakın çevresinin göz bebeği olmuştur. Duygusallığı ile de bilinen ünlü oyuncumuz oyunculuk başarısının bir kısmını da duygusallığına borçlu olduğunu düşünüyoruz. Peki, Serenay Sarıkaya aslen nereli? Aslen Ankaralı olan Sarıkaya 7 yaşına kadar da Antalya’da yaşamıştır. 

Serenay Sarıkaya Kimdir

Serenay Sarıkaya Ebeveynleri Kimdir?

Muhteşem oyunculuğu ile hayatımıza dâhil olan Serenay Sarıkaya hakkında bilmek istediğiniz her şey ve hayatı ile ilgili tüm detayları burada bulabilirsiniz. Ümran Seyhan ve Mustafa Sarıkaya’dan dünyaya gelen Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1992 de Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Ardından Antalya’ya taşınarak ailesi ile birlikte orada yaşamaya başlamıştır. Annesi ile babasının boşanması ardından liseyide Antalya’da tamamladıktan sonra annesi ile birlikte İstanbul’a taşınmışlardır. Babası ikinci kez evliliğinden dolayı babası ile görüşmeyen Sarıkaya baba eksikliği ile büyümenin zorluklarını anlattı. “ Küçük yaşlarda tamda baba sevgisine ihtiyacım olduğu zamanlarda babamın hayatımda olmaması en büyük eksikliklerimden birisi” dedi. 

Serenay Sarıkaya Eğitim Hayatı

Hakkında merak ettiğiniz birçok konuda bilgi verdiğimiz Serenay Sarıkaya eğitim hayatı da oldukça merak konusu olmuş durumda. Annesi ile babasının kendisi 7 yaşındayken ayrılmalarının ardından Serenay Sarıkaya liseyide Antalya’da okumuştur. Antalya Saime Salih Konca Lisesinde tamamlamasının ardından annesine İstanbul’da yaşamak istediğini dile getirmiştir.

Başta bu fikir korkutsada sonrasında Annesi ile birlikte İstanbul’a taşınmışlardır. Üniversite okumayan Serenay Sarıkaya güzellik yarışmasına katılmak istediğini söylemiştir. Annesinin de bu fikri desteklemesinin ardından 15 yaşında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışmasına katılarak yarışmada jüriyi etkilemeyi başarmıştır. Bu şekilde de eğitim hayatına son vererek ekran başında kendini sevdirmeyi başarmıştır. 

Serenay Sarıkaya’nın Hayat Hikâyesi 

Serenay Sarıkaya’nın hayatı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Üstelik oynadığı tüm dizi ve filmler hakkındaki bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz detaylara birlikte göz atabiliriz. 2006 yılında güzellik yarışmasında güzelliğini tescil ettirmesinin ardından aynı yıl ilk oyunculuk serüvenine başlamıştır.

2006 yılında şaşkın filminde oynamıştır. Ardından 2008 yılında Plajda, 2010 yılında Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, 2011 yılında Hoşça kal, 2013 yılında Behzat Ç. Ankara Yanıyor, 2016 yılında ise İkimizin Yerine filmlerinde yer almıştır. Oynadığı diziler ise yıllarıyla şu şekilde sıralanmaktadır; 2008 yılında Peri Masalı ve Limon Ağacı, 2008-2010 yılında Adanalı, 2010-2013 yılında Lale Devri, 2013 Yer Gök Aşk, 2013-2015 yılında Medcezir dizilerinde oynamıştır.