2018 yılından günümüze kadar gelen ve son yıllarda şarkıları ile büyük bir çıkış yapan KÖFN Grubu şarkılarının ahengi ile bilinmektedir. 2018 yolundan bu yana birçok şarkı yapan ancak 2022 yılında “Bi Tek Ben Anlarım” şarkısı ile isimlerini çok daha geniş bir kitleye duyurmayı başarmışlardır. Şarkı “Tozluyaka” dizinde kullanılarak bilinşrliğinde hızlı bir artış sergilemiştir. Ardından ise başrollerinde Burcu Özberk ve Murat Boz’un oynadığı 2023 yapımı “Rüyanda Görürsün “ filminde de kullanılmıştır. Üstelik geçtiğimiz yıl En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ve En İyi Şarkı Kategorilerinde Altın Kelebek Ödülünü de kazanmayı başarmışlardır. Dilerseniz gelin birlikte en çok merak edilen konulardan biri olan KÖFN kelimesi ne anlama geliyor birlikte inceleyelim.

Köfn Kelimesi Ne Anlama Geliyor?

Geçtiğimiz yılın en iyi çöküş yapan şarkısı ödülüne layık görülen ve tüm Türkiye’nin dilinden düşmeyen “Bi Tek Ben Anlarım” şarkısının grubu olan KÖFN kelime anlamı ‘sepet’ manasında kullanılmaktadır. İsmini Köfün kelimesinden almıştır. Grubu, yaptıkları çalışmaların tamamını attıkları bir sepet olarak gördüklerini ifade etmişlerdir. Dilerseniz yine merak edilen bir diğer konu olan Köfn grubunda kimler var birlikte inceleyelim.

Köfn Kelimesi Ne Anlama Geliyor

KÖFN Grubunda Kimler Var?

Kulaklarımızdan silinmeyen ve gün içerinde sürekli mırıldandığımız bir şarkı haline gelen Bi Tek Ben Anlarım şarkısı ile KÖFN grubu iki kişiden oluşmaktadır. Grubun gitar, vokal ve şarkı yazarı olan sevgili Salman Tin ve live performer, prodüktör ve aranjörü Bilge Kağan Etil oluşturmaktadır. Muhteşem bir uyum içerisinde olan bu ikili, birlikte çok başarılı işlete imza atarak Altın Kelebek tarafından da ödüllendirilmişlerdir. Dilerseniz Salman Tin kimdir birlikte inceleyelim. 

Salman Tin kimdir?

Gitarist, vokal, besteci ve söz yazarı olan Salman Tin, KÖFN grubunun bir üyesidir. 1992 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Adanalıdır ve orada doğup büyümüştür. Sakarya Üniversitesinde Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İş ortağı olan Bilge Kağan Etil ile 2017 yılında tanışarak birlikte müzik çalışmaları yapmaya başlamışlardır. Dilerseniz birde Bilge Kağan Etil beyefendiyi tanıyalım.

Bilge Kağan Etil kimdir? 

Yetenekli müzisyen Bilge Kağan Etil, 1989 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatında müzik okumaya karar vererek Doğan Sarıcı ile Müzik Teorisi ve piyano çalışmalarından sonra Konya Selçuk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir. Bir dönem sahnelerde profesyonel bir şekilde davul çalmıştır. Sonrasında okuduğu bölümü istemediği için okumaya devam etmemiş ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Teknolojileri bölümünü okumuştur. Ardından 2017 yılında Salman Tin ile tanışarak ikili çalışmalarını devam ettirmişlerdir. 2018 yolunda gruplarına KÖFN adını vermişlerdir. Salman Tin ile kurdukları bu grupta Bilge Kağan Etil, aranje ve prodüksiyon görevini üstlenmiştir. Dilerseniz bu muhteşem ikili nasıl ünlü oldu birlikte inceleyelim. 

KÖFN Nasıl Ünlü Oldu?

Son yılların en çok dinlenen şarkılarından bir tanesi olan “Bi Tek Ben Anlarım” şarkısı ile adeta bütünleşen KÖFN grubu nasıl ünlü oldu dilerseniz biraz bundan bahsedelim. Öncelikle belirtmek isteriz ki işini severek yapan her insan elbet birgün başarıya ulaşacaktır. Hal böyle olunca sevgili KÖFN Grubu da ününe ün katmayı başarmıştır. 2017 yılında şarkı ve söz yazarı olan Salman Tin ve Bilge Kağan Etil’in tanışmasının ardından çalışmalara başlamışlardır. 2018 yılında KÖFN Grubunu kurarak isimlerini duyurmayı da başarılı bir şekilde üstlenmişlerdir.