Modellikten oyunculuğa yolculuk yapan Kıvanç Tatlıtuğ’a dair merak ettiğiniz her şey bu yazımızda. Başarılı oyuncu internette ismi en çok aranan Türk oyuncularından. Kanal D ekranlarında yayınlanan Gümüş dizisinde canlandırdığı Mehmet karakteriyle büyük bir  hayran kitlesine ulaştı. Başarılı olmasıyla, yakışıklılığı ve evlilik hayatıyla gündemden hiç düşmeyen Kıvanç Tatlıtuğ hakkında işte merak ettiğiniz her şey!

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

Eski manken olan başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, lise eğitimine kadar Adana’da yaşadı. Sonrasında ise babasının kalp rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’a taşındılar. Lise eğitimini burda tamamlayan Kıvanç Tatlıtuğ, çocukluk yıllarından itibaren basketbola karşı meraklıydı. Birçok ünlü kulüpte basketbol oynadı. İstanbul’a gelince de Beşiktaş basketbol takımında oynamaya başladı. Ancak sakatlığı nedeniyle basketbolu bıraktı, bir süre mankenlik yaptı.

Mankenlik yaptığı dönemde katıldığı yarışmalarda birinci olmasıyla tanınan Kıvanç Tatlıtuğ, hayali olan oyunculukta da adını duyurmaya başladı. Özellikle Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği  Behlül Haznedar olarak büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Rol aldığı dizilerdeki başarıları da ona birçok ödül kazandırdı. 

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir

Doğum Tarihi?

27 Ekim 1983 doğumlu olan Kıvanç Tatlıtuğ 40 yaşında. Adana’da dünyaya gelen oyuncu lise dönemine kadar da burada yaşadı. 

Aslen Nereli?

‘Adanalıyım. Ayağım toprağa basarak büyüdüm.’ Bu sözler Kıvanç Tatlıtuğ’a ait. Adana‘da doğan Kıvanç Tatlıtuğ, baba tarafından Boşnak kökenli ve Arnavut’tur. Annesi ise Edirnelidir. 

Kıvanç Tatlıtuğ Nasıl Ünlü Oldu?

Annesinin bir mankenlik ajansı reklamını görmesi ve oğlunun fotoğrafını buraya göndermesiyle Kıvanç Tatlıtuğ, mankenliğe ilk adımını atmıştır. Bu işi sevmiş ve bir süre devam etmiştir. Ardından gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç Tatlıtuğ, bir süre profesyonel anlamda mankenlik yapmıştır. İki yıl profesyonel olarak çalıştıktan sonra, 2002 Best Model Of Turkey yarışmasına katılarak birinci oldu. Sonrasında Best Model Of The World yarışmasına katılarak burada da birinci oldu.

Böylece hem Türkiye’de hem de dünyada tanınır oldu. Bu birincilikler sayesinde Fransız mankenlik ajansından gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç Tatlıtuğ, Paris’e taşındı ve 1,5 yıl da burada yaşadı. Fransa’da iken Türkiye’den de birçok teklif gelmeye devam etti. Küçük yaşlardan beri oyuncu olmak isteyen Kıvanç Tatlıtuğ, dizi ve filmlerde rol almak üzere Türkiye’ye döndü. Oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra ilk dizisi olan Gümüş’de rol aldı. Oyunculukta en büyük başarısını ise şüphesiz Aşk-ı Memnu dizisiyle yakaladı. Bu dizide canlandırdığı Behlül karakteri ile Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ Ödülünü kazandı.

Kıvanç Tatlıtuğ Nasıl Ünlü Oldu

Kıvanç Tatlıtuğ Ailesi Kimdir?

Ailesi de merak edilen Kıvanç Tatlıtuğ’un annesi, babası, eşi de internette çok aranıyor. Başarılı oyuncunun ailesi kimdir? Kardeşleri var mı?

Annesi Nurten, babası Erdem Tatlıtuğ‘dur. Beş kardeş olan Kıvanç Tatlıtuğ’un iki kız kardeşi, bir abisi ve bir de erkek kardeşi vardır. Eşi Başak Dizer ise stil danışmanıdır. Kıvanç Tatlıtuğ ile de Aşk-ı Memnu dizisinde stil danışmanlığı yaptığı sırada tanışmıştır. Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çiftinin Kurt Efe adında bir oğulları bulunuyor. Çift birlikteliklerini gözlerden uzak yaşıyor.

Ailesine çok önem veren Kıvanç Tatlıtuğ, kız kardeşi Melisa‘nın oğlu olan yeğeniyle de vakit geçirmekten hoşlanıyor. Kalabalık bir aile ortamında büyüdüğü için böyle bir aile kurmak istiyor. 

Kıvanç Tatlıtuğ Dizi Ve Filmleri

Dizileri;

 • Gümüş 
 • Menekşe ile Halil
 • Aşk-ı Memnu
 • Kuzey Güney
 • Kurt Seyit ve Şura 
 • Cesur ve Güzel 
 • Çarpışma 
 • Ezel

Filmleri;

 • Aşıklar Bayramı
 • Hadi Be Oğlum 
 • Kelebeğin Rüyası 
 • Organize İşler Sazan Sarmalı 
 • Nuh Boğuldu 
 • Amerikalılar Karadeniz’de 2
 • Oyuncak Hikayesi 3