Öncelikle belirtmek isteriz ki Deliha filmini izlemediyseniz hemen izlemeli ve bol kahkahalı bir gün geçirmelisiniz. Gupse Özay başrollerinde oynadı bu filmin aynı zamanda senaryosunu da yazan kişidir. Yani kendi filmde oynadığı karakteri bizzat kendisi oluşturdu. Birçok başarılı komedi filmlerini hem yazıp hem de oynadığıda bilinmektedir. Komedi kadın denildiğinde akıllara gelen ilk isimlerden biri olan Gupse Özay kimdir gelin birlikte inceleyelim. 

Gupse Özay Kimdir?

Güzelleri güzeli oyuncumuz Gupse Özay 30 Temmuz 1984 İzmir doğumludur. Çerkes asıllı Türk oyuncu, yönetmen ve senaristtir. İzmir Özel Türk Kolejinden mezun olmasının ardından Ege Üniversitesi Radyo Televizyon Ve Sinema Bölümünü okumuştur. Normalde aşırı derecede mütevazı ve utangaç yapısı olan sevgili Gupse Özay komedi filmi denildiğinde içerisinden adeta bir canavar çıkmaktadır. İnce ve bol kahkaha attıran esprileri ile hem film yazıyor hem de hayal ettiği o karakteri oynayarak ona hayat veriyor. Dilerseniz birlikte Gupse Özay nereli birlikte inceleyelim. 

Gupse Özay

Gupse Özay Nereli?

Başarılı ünlü isim Gupse Özay hayatı ile ilgili birçok konu fazlası ile merak edilmektedir. 30 Temmuz 1984 İzmir doğumludur. Doğma büyüme İzmirli olan Özay lise ve üniversiteyi de yine İzmir’de okumuştur. Ardından işi gereği İstanbul’a gelerek yaşamını sürdürmüştür. İzmir’e de sık sık gezmeye gittiği bilinmektedir. Dilerseniz birlikte Gupse Özay yaşı kaç birlikte inceleyelim. 

Gupse Özay Yaşı Kaç?

Komedi filmi denildiğinde akıllara gelen ilk isimlerden olan Gupse Özay, son zamanlarda hayatı ile sevenlerinin dikkatini bir hayli çekiyor. Bizde ünlü ismimiz hakkında merak ettiğiniz ne varsa sizler için derledik. Dilerseniz güzeller güzeli oyuncu, senarist ve yönetmenimiz Gupse Özay kaç yaşında onu inceleyelim. 30 Temmuz 1984 doğumlu olan Özay günümüzde 39 yaşındadır. Gencecik yaşında birçok başarılara imza atmayı da başarmıştır. 

Gupse Özay Eşi Kimdir?

Yakın zamanda dünya evine giren ve anne olan Gupse Özay bu özel zamanda filmlerine bir süre ara vermiştir. Sevgili Özay 2014 ayılında Deliha filminde tanıştığı Barış Ardıç ile 6 yıl birlikteliğinin ardından 29 Temmuz 2020 tarihinde İzmir’de evlenmiştir. Hemen ardından kızları Jan Asya 9 Eylül 2022 tarihinde dünyaya gelerek çekirdek ailelerine dahil olmuştur. Dilerseniz birlikte Gupse Özay nasıl ünlü oldu inceleyelim. 

Gupse Özay Nasıl Ünlü Oldu?

Azminin üniversite yıllarına dayandığı bilinenle Gupse Özay Üniversite yıllarında arkadaşları ile birlikte çektikleri “Yaman Yaşamışım” adlı belgesel ile ödül almaya hak kazanmıştır. Kariyeri için birçok yol denemiş ve azmetmiştir. Sonrasında 4 yıl kadar reklam yazarlığı yapmıştır. Sonrasında işten ayrılarak dizi sektörüne ilk adımını atmıştır. Birkaç dizi denemesinden sonra, arkadaşları ile psikolog skeçlerini gerçekleştirmiştir. Bu sayede “Yalan Dünya” dizisinde oynamıştır. Dilerseniz birlikte Gupse Özay’ın dizi ve filmlerine göz atabiliriz. 

Gupse Özay Dizi Ve Filmleri

Genellikle komedi dizilerinde yer alan Gupse Özay kendi yazmış olduğu filmler ile de oldukça sık bir şekilde gündeme gelmiştir. Dilerseniz birlikte hangi yılda hangi dizi veya filmde yer almış birlikte inceleyelim. 

Diziler:

  • 2012 – 2014 Yalan Dünya

Filmler

  • 2014 – Deliha 
  • 2016 – Küçük Esnaf
  • 2016 – Görümce 
  • 2017 – Tatlım Tatlım
  • 2018 – Deliha 2
  • 2020 – Eltilerin Savaşı