Fahriye Evcen dünyaca ünlü güzelimiz ve oyuncumuzdur. Başarı dolu hayat hikâyesi ve dillere destan güzelliği ile Fahriye Evcen ilgilinizi çekeceğinden eminiz. Yaptığı iş ile adını duyuran ünlü oyuncumuzun seside en az oyunculuğu kadar kusursuzdur. Yalnız sesi ile değil oyunculuğu ile tanınmayı tercih etmiştir. Fahriye Evcen gülüşü ile hayat veren kadınlarımızdandır. Peki, bu güzel kadın kimdir hayatı ve biyografisi nedir merak ediyor musunuz? Tüm bu sorularınızın cevabı İçin makalemizin devamına göz atmanız yeterli olacaktır. Fahriye Evcen ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını makalemizin aşağı kısmımda bulabilirsiniz. 

Fahriye Evcen Kimdir? Hayatı Ve Biyografisi

Güzelliği ve muhteşem oyunculuğu ile tanınan Fahriye Evcen kimdir dilerseniz birlikte inceleyelim. Hayatı ve biyografisi merak ediyorsanız bizi okumaya devam edebilirsiniz. Fahriye Evcen 4 Haziran 1986 yılından Almanya’da doğdu. Çocukluğunu Almanya’da geçiren güzel oyuncumuz orada zor zamanlardan geçtiğini belirtti. Türkiye’de tatile geldiğinde sevgili Oya Aydoğan’nın bir programına seyirci olarak katıldı. Aydoğan Fahriye Evcen’nin güzelliğine kapılarak onu yapımcı ile tanıştırdı. Ardından bir dizi teklifi alan Fahriye Evcen Yaprak Dökümü adlı dizide Necla karakteri ile bizlerle buluştu. Televizyona çıktığı ilk günden bu yana güzelliği ve oyunculuğu ile seyircileri büyüleyen Fahriye Evcen başarı adımlarını hızla çıktı. Sonrasında birçok dizi ve filmde yer alırken hayatının aşkı ile tanışarak evlendi.

Fahriye Evcen Nereli Ve Doğum Yeri Neresi?

Makalemizin bu kısmında sizlere Fahriye Evcen kimdir ve aslen nereli bu konulardan bahsedeceğiz. Kaç yaşında olduğu da merak edilen oyuncumuz hakkında tüm detaylara buradan ulaşabileceksiniz. Fahriye Evcen’nin doğum yeri Almanya iken annesi Çerkez kökenli babası tarafı ise Kavala göçmenidir. Fahriye Evcen ise aslen Samsun’un Bafra ilçesi ve Sarıçevre köyündendir. Solingen’de doğan ve çocukluk döneminde zor dönemlerden geçtiğini söyleyen Fahriye Evcen Solingen şehrinde Türklerin yaşadığı evi yakmaya başladıklarında ışıkları kapatarak oturduklarını ifade etti. Birkaç yıl sonra tatil amaçlı geldiği Türkiye’de hayatı baştan aşağı değişti ve ve oynadığı ilk dizisi olan Yaprak Dökümü ardından başarı merdivenlerini bir bir tırmandı. 

Fahriye Evcen

Boyu, Kilosu Ve Burcu Nedir?

Bu makalemizde Fahriye Evcen kimdir merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Makalemizin yukarı kısmında nereli ve doğum yeri ve tarihi gibi sorularınızı cevaplarken bu kısmında sevgili Fahriye Evcen’nin boyu, kilosu ve burcu hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Fahriye Evcen 1,69 metre boyunda ve 58 kilogram ağırlığındadır. Boyuna göre oldukça fit ve güzel bir vücuda sahip olan Evcen yüzünün olduğu kadar fiziğinin de güzelliği ile bilinmektedir. 4 Haziran 1986 doğumlu olan Fahriye Evcen’nin burcu ise ikizler burcu olmaktadır. Başarı dolu hayatında Fahriye Evcen eşi Burak Özçivit ile de çektikleri bir sinema filminde tanışmıştır. 

Fahriye Evcen Mesleği Nedir? Nasıl Meşhur Oldu?

Güzelliği ile dillere destan olan Fahriye Evcen kimdir ve mesleği nedir merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz. Fahriye Evcen’nin mesleği oyunculuktur ve işini son derece kusursuz bir şekilde icra etmektedir. Hayranlarının pür dikkat izlediği filmlerde oyunculuğu ve güzelliği ile bizleri ekrana kilitlenmektedir. Nasıl meşhur oldu derseniz de Oya Aydoğan’nın bir programına katıldı ve ardından Oya Aydoğan’nın dikkatini çekmeyi başardı. 

Özel Hayatı

Fahriye Evcen kiminle evli sorularınızı hemen cevaplayalım. Oynadıkları bir filmde Burak Özçivit ile birbirlerine aşık oldular ve evlendiler. Peki bu güzel çiftin kaç çocuğu var? 2019 yılında oğulları Karan’ı kucaklarına aldılar ve 2022 yılında ise ikinci bebeklerini bekliyorlar.