Güzelliği ve başarısı hakkında kendisinden sık sık bahsettirmeyi başaran Burcu Esmersoy oyuncu ve sunucu olarak hayatımızdaki yerini almıştır. Okul hayatı da oldukça başarılı olan güzeller güzeli sunucumuz Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünden mezun olmuştur. Ardından eğitim hayatına devam etme kararı alarak New York Üniversitesi’nde Hospitality, Tourism And Sports Management eğitimi almıştır. 1997 yolunda ise güzellik yarışmasına katılmıştır. Katıldığı yarışmada “ Miss İnternational “ seçilerek Türkiye’yi Japonya’da temsil etmiştir. Orada ise “Dostluk Güzeli” seçilmiştir. 1998 yılında ise Günel Zeynalova- Didem adlı klipte Didem karakteri olarak yer almıştır. 

Burcu Esmersoy’un Ailesi Kimdir?

Sevgili Burcu Esmersoy’un ailesi hakkında ufak bilgilere sahip olunmaktadır. Annesi ve babasının boşanmış olduğu ve Çerkes kökenli olduğu bilinmektedir. Sunucumuz henüz 5 yaşındayken annesinin ve babasının boşanmasının ardından kendisini babaannesinin büyüttüğünü dile getirmiştir. Annesinin onu terk etmesinin ardından annesini asla affetmeyeceğini dile getirmiştir. Birde ablası olan Burcu Esmersoy’un ablası günümüzde Garanti Bankasında çalışmaktadır. Babası ile de görüşmeyen güzel sunucumuz babasının yaptığı bir açıklamada sakızının cenazesine dahi gelmemesini vasiyet ettiğini dile getirmiştir. 

Dede tarafından Mısırlı, babaanne tarafından ise Çerkestir. Güzeller güzeli sunucu Burcu Esmersoy 28 Şubat 2006 yılında Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile İtalya’da bir kilise nikahı yapmıştır. Çok uzun sürmeyen evlilikleri 2 yıl sürdü. Dans etmeyi çok sevildiğini ve en sevdiği dans şarkısının Dennis Ferrer’in Touched The Sky olduğunu sevgili Ayşe Arman ile yapmış olduğu bir röportajda bildirmiştir. Burcu Esmersoy hayatı hakkında birçok konu merak konusu olmuştur. Sizlerde güzel sunucumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. Dilerseniz birlikte bir diğer başlığımız olan Burcu Esmersoy aslen nereli incelemeye geçebiliriz. 

Burcu Esmersoy Aslen Nereli?

Mesleği sunuculuk olan ve ciddi anlamda mesleğini severek ve hakkıyla yapan Burcu Esmersoy sunmuş olduğu programlarda seyircileri ekrana kilitlemeyi başarıyor. Akıcı konuşması olsun, güzelliği olsun, gülüşü olsun kendisine hayran bırakarak izlenme sağlamaktadır. Hal böyle olunca sevenleri de hakkındaki bilgileri merak ediyor. Dikerseniz Burcu Esmersoy aslen nereli birlikte inceleyelim. Bu güzel sunucumuz aslen Kafkasyalı’dır. Hayatı olduğu kadar nereli olduğu da bir hayli merak konusu olan Burcu Esmersoy’un doğum tarihi de en az aslen nereli olduğu kadar merak konusu olmuştur. Bizlerde güzeller güzeli sunucumuz hakkında merak ettiğiniz tüm detayları burada toparladık. Dilerseniz birlikte aşağı kasımdaki Burcu Esmersoy’un doğum tarihi nedir başlığımızı birlikte inceleyebiliriz. 

Burcu Esmersoy Aslen Nereli

Burcu Esmersoy Doğum Tarihi Nedir?

İşini severek yaptığını bildiğimiz Burcu Esmersoy 8 Ekim 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Terazi burcudur ve burcunun özelliklerini taşıdığı bilinmektedir. İstanbul’da doğan ve orada büyüyen sunucumuz ve oyuncumuz aslen Kafkasyalıdır. İlginç bir hayat hikayesi olan Burcu Esmersoy’un annesi ile babasının boşanmasının ardından çok muhafazakar birisiyle evlendiğini ve evlendiği kişiden daha önce bir evlilik yaptığını gizlediğini, bunun için ona anne demesinin yasak olduğunu teyze olarak seslendiğini ifade etmiştir. Burcu Esmersoy’un doğum tarihi ve burcu nedir sorusu kadar hayatıda merak konusu olmuştur. 

Burcu Esmersoy Kaç Dil Konuşuyor?

Gülüşü ile kendisini sevdirmeyi başaran Burcu Esmersoy çok iyi derecede iki dil bilmektedir. Anadili denilecek kadar iyi bir şekilde İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Başarı dolu hayat hikayesi ve bugünlerine tek başına geldiğini düşünürsek oldukça başarılı ve güçlü bir Kadın olarak dimdik ayakta durması ile kendisine bir kez daha hayran bırakmayı başarmıştır.