Yakışıklılığı ile tüm kızların genç sevgilisi olan Burak Özçivit kimdir sizlere bundan bahsedeceğiz. 24 Aralık 1984 yılında dünyaya gözlerini açan Burak Özçivit 1,85 m boyunda ve adının geçtiği her yerde yakışıklılığı ile bilinen bir ünlümüzdür. Mankenliği ile hayatımıza giren Burak Özçivit aynı zamanda muhteşem bir oyuncudur.

Birçok dizi ve sinema filminde yer alarak sevenlerini ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Yay burcu olan Özçivit burcunun özelliğini de taşıması ile bilinmektedir. Eğitim hayatı ise, 2000 yılında Kazım İşmen Lisesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde eğitim görmüştür. Dilerseniz Burak Özçivit aslen nerelidir birlikte inceleyelim. 

Burak Özçivit Aslen Nereli?

Bu kısımda hepinizin beğenerek takip ettiği sevgili Burak Özçivit hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz. Aslen nerelidir dilerseniz birlikte inceleyelim. Burak Özçivit 24 Aralık 1984 doğumlu ve İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Doğma büyüme İstanbullu olan Burak Özçivit günümüzde de hala İstanbul İstinye Sarıyer’de ikamet etmektedir. Burak Özçivit hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağı kısımda yer alan Burak Özçivit nasıl ünlü oldu makalemize göz atabilirsiniz. 

Burak Özçivit Nasıl Ünlü Oldu?

Muhteşem oyunculuğu ile hayatımıza dâhil olan ve son derece yakışıklı olması ile dikkat çeken Burak Özçivit nasıl hayatımıza dâhil oldu sizlere bundan bahsedeceğiz. Burak Özçivit ünersiteyi bitirmesinin ardından 2003 yılında Best Model Of Turkey yarışmasında gelecek vadeden seçildi.

Yarışmanın ardından Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başlamıştır. 2005’te Best Model Of Turkey yarışmasına tekrar katılarak bu kez Best Model Turkey seçilmeyi başarmıştır. Buna bağlı olarakta Best Model Of The World’e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. Dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmesinin ardından oldukça rağbet görerek Kanal D ekranlarında ilk dizisine yani Zoraki Koca dizisinde oynamıştır. 

Burak Özçivit Alevi mi Sünni mi?

Ekranların vazgeçilmez ismi olan Burak Özçivit Alevi mi yoksa Sünni mi çok merak konusu olarak araştırılmaktadır. Öncelikle kesinlikle böyle bir ayrım yapmadığımızı ve siz değerli okurlamızın da yapmayacağını bildiğimizden araştırmamızda yalnızca merakınızı giderebilmek için bu bilgiyi verme kararı aldığımızı söylemek isteriz.

Dilerseniz merakınızı gidermek adına Burak Özçivit Alevi mi yoksa Sünni mi onu inceleyelim. Burak Özçivit Gaziantepli bir Kızılbaş Türkmen Alevisi olduğu bilinmektedir. Dilerseniz bu yakışıklı oyuncumuz ile ilgili Burak Özçivit özel hayatı yazımızı birlikte inceleyebiliriz. 

Burak Özçivit Özel Hayatı  

Özellikle genç kızları ekran başına kilitleyen Burak Özçivit özel hayatı ile de oldukça merak konusu olmayı başarmıştır. Genç kızların sevgilisi diye de adlandırabileceğimiz bu yakışıklı manken ve oyuncumuz evli ve çocuk sahibidir. 2015 yılında Fahriye Evcen ile ilişki yaşamaya başlayan Burak Özçivit, bu güzel ilişkilerini 29 Haziran 2017 yılında Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen evlilik törenleri ile taçlandırdılar.

2018 yılında baba olacağını öğrenen Burak Özçivit 13 Nisan 2019 yılında İstanbul Amerikan Hastanesinde dünyaya gelen oğulları Karan Özçivit ile ebeveyn olmayı başarmışlardır. Bulunduğumuz yılda ise ikinci kez baba olma adayı olan Burak Özçivit heyecanlı ve bekleyiş içerisine girdiklerini belirtmiştir. Dilerseniz Burak Özçivit’in anne ve babası kimdir onu inceleyelim. 

Burak Özçivit Özel Hayatı  

Burak Özçivit’in Annesi Ve Babası Kimdir?

Mutlu aile tablosu ile de bilinen Burak Özçivit annesi ve babası da oldukça merak edilen bir konu haline gelmiştir. Burak Özçivit’in annesi Ceyhan Özçivit ve babası Bülent Özçivit’tir. 

Filmografi

Filmler:

 • Zarafa – 2013
 • Aşk Sana Benzer – 2015
 • Kardeşim Benim – 2016
 • Kardeşim Benim 2 – 2017
 • Can Feda – 2018

Diziler:

 • Eski 18 – 2006/2007
 • Zoraki Koca – 2007/2008
 • Baba Ocağı – 2008/2009
 • İhanet – 2009/2010
 • Küçük Sırlar – 2010/ 2011
 • Muhteşem Yüzyıl – 2011/2013
 • Çalıkuşu – 2013/2014
 • Kara Sevda – 2015/2017
 • Kuruluş Osman – 2019/ Günümüz