Ünlü ve güzel oyuncumuz Beren Saat kimdir, sizlere hayatı hakkında bilgi vereceğiz. Şüphesiz herkesin tanıdığı ve oynadığı film ve dizileri severek takip ettiği ünlü oyuncu Beren Saat son derece başarılı bir oyuncudur. Bunların yanı sıra eğitim, meslek, evlilik gibi birçok konuda hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Başarılı oyuncumuz oynadığı birçok dizi ve filmde son derece sevilen bir karakter olmaktadır. Televizyon dünyasına ilk olarak Aşkımızda Ölüm Var dizinde seyircileri ile buluştu. İlk başrolünü ise Aşka Sürgün dizisinde oynadı. Peki, Beren Saat nasıl meşhur oldu, kariyeri ve biyografisi hakkında tüm merak ettiklerinizi makalemizin devamında bulabilirsiniz. Dilerseniz hep birlikte Beren Saat kimdir bunu inceleyelim. 

  • Doğum: 26 Şubat 1984 Ankara, Türkiye
  • İkamet: İstanbul 
  • Meslek: Oyuncu
  • Evlilik: 29 Temmuz 2014 Kenan Doğulu ile dünya evine girdi
  • Kilo: 50
  • Burcu: Balık Burcu

Beren Saat Hangi Üniversiteden Mezun Oldu?

Makalemizin bu kısmında Beren Saat hangi okullardan mezun oldu sizinle onları paylaşacağız. Oyunculuğu ile göz kamaştıran güzel oyuncumuzun öğrenim hayatı da epey parlak geçmiştir. Beren Saat ilk ve orta derecedeki eğitimini TED Ablara Kolejinde tamamlamıştır. Üniversitesini ise, Ted Ankara Koleji Başkent Üniversitesinde tamamlamıştır. İşletme bölümünü tercih ederek üniversite hayatını bu şekilde ilerletmeyi başarmıştır. Üniversitede okuduğu yıllarda başvurmuş olduğu Türkiye’nin yıldızları adlı televizyon programına başvurusu onaylanmıştır. Başvurusunun ardından programa katılan Beren Saat programı ikinci olarak tamamlamıştır. Bu programa katılmasının ardından ise beğenilmesi sonucu televizyona ilk adımını bu şekilde atmış bulundu. Sonrasında ise başarı merdivenlerini hızla tırmandı ve günümüzün en beğenilen oyuncuları arasında yer aldı. 

Beren Saat Nasıl Meşhur Oldu?

Ünlü oyuncumuz Beren Saat hakkında merak ettiğiniz tüm detayları makalemizin tamamında bulabilirsiniz. Güzelliği be muhteşem oyunculuğu ile bilenen bu sanatçımız üniversite yıllarında kendi başvurusu ile bir televizyon programına katıldı. Türkiye’nin Yıldızları adlı tv programını ikinci olarak tamamlayan güzel oyuncumuzu programın yönetmeni keşfederek 2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var dizisinde oyunculuğa ilk adımı atmış bulunmaktadır. Bu dizi ile meşhur oldu ve ardından 2005 yılında Aşka Sürgün adlı dizide rol almıştır. Fakat Beren Saat asıl Hayırla Sevgili dizisinde seyirciyi ekrana kilitleyerek adını duyurmuştur. Beren Saat’in kariyeri ve biyografisi için daha fazla bilgi almak istiyorsanız dilerseniz makalemizin devamına birlikte göz atabiliriz. 

Kariyeri Ve Biyografisi 

Makalemizin bu kısmında sizlere Beren Saat’in kariyeri ve biyografisi hakkında bilgilendirme yapacağız. Beren Saat 26 Şubat 1984 yılında Ankara’da doğdu. Babası Hüseyin Avni Saat ve annesi Ayla Saat’tir. Beren Saat’ten beş yaş büyük bir de abisi Cem Saat vardır. Oynadığı diziler sırası ile, Aşkımızda Ölüm Var (2004), Aşka Sürgün (2005-2006), Hatırla Sevgili (2006-2008), Aşk-ı Memnu (2008-2010), Fatmagül’ün Suçu Ne? (2010-2012), İntikam (2013-2014) ve 2019’da başlayan Netflix Orginal Dizisi Atiye karakterını canlandırdı.

Bunların yanı sıra birçok filmde de yer alan Beren Saat kariyeri ve biyografisi ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bu kısımda bulabilirsiniz. Oynadığı filmler ise, Güz Sancısı (2009), Gecenin Kanatları (2009), Gergedan Mevsimi (2012), Benim Dünyam (2013), Muhteşem Yüzyıl Kösem (2015-2016) filmlerinde yer almıştır. Özel hayatında ise 2012 yılında Kenan Doğulu ile birlikte olmaya başladı. 23 Şubat 2014’te İstanbul’da nişanlanan çift, 29 Temmuz 2014’te Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde evlendiler. Oyunculuk serüveninden bu yana birçok ödüle layık görülen Beren Saat katıldığı projelerin tamamının hakkını sonuna kadar vermiştir.