Güzelliği ve muhteşem oyunculuğu ile bilinen Bensu Soral 2017 yılında Yol Ayrımı dizisi ile hayatımıza girdi. Ardından 2013-2014 yıllarında Vicdan adlı dizide, daha sonra Boynu Bükükler dizisinde, ardından Tatlı Küçük Yalancılar ve son olarak en çok ses getiren dizilerden olan içerde dizisinde oynamıştır. Ayrıca Murat Dalkılıç’ın ‘’Kader’’ adlı şarkısının klibinde de oynamıştır. Tanındığı günden bu yana gerek güzelliği gerekse kusursuz oyunculuğu ile bilinen Soral ablası Hande Soral’ın yardımları ile tanınmayı başarmıştır. Kendisinden önce oyunculuk mesleğine atılan ablasının yardımları ile ekran başına geçmeyi ve bizi büyülemeyi başarmıştır. Birde Bensu Soral’ın çift yumurta ikizi kardeşi Bedirhan Soral vardır.  Peki, Bensu Soral kimdir? Dilerseniz Bensu Soral hakkında detaylı bilgiye sunduğumuz kısımdan inceleyebilirsiniz. 

 • Doğum Tarihi: 23 Mart 1991
 • Doğum Yeri: İnegöl, Bursa
 • Burcu: Kova
 • Meslek: Oyuncu
 • Boy: 1,7 m
 • Kardeşleri: Hande Soral, Bedirhan Soral
 • Ebeveynleri: Sebahat Soral, Hamdi Soral
 • Eğitim: İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesi, Acıbadem Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Bensu Soral Kimdir

Bensu Soral Ve Ailesi Kimdir?

Bu güzel oyuncunun kendi yaşamı kadar ailesi de çok merak konusu olmuştur. Bensu Soral ailesine düşkünlüğü ile bilinmektedir. Annesine olan benzerliği ve babasına duyduğu gurur ile birçok kez sevenlerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bensu Soral ailesine olan düşkünlüğü ile de bilinmektedir. Dilerseniz Bensu Soral’ın ailesi kimdir hakkında detaylı bilgiye sunduğumuz kısımdan inceleyebilirsiniz. 

 • Hande Soral: Bensu Soral’dan 4 yaş büyük olan ablası kardeşinden önce oyunculuğuna başlamış ve seyircileri tıpkı kardeşi gibi ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. 
 • Bedirhan Soral: Bensu Soral’ın çift yumurta ikizi olan kardeşi Bedirhan Soral’da oyunculuk eğitimi almıştır. Fakat henüz hiçbir dizide oynamamıştır. 
 • Sebahat Soral: Tartışmasız güzelliklerini annelerinden almış olan Bensu Soral ve Hande Soral annelerine düşkünlükleri ile bilinmektedir. Sebahat Soral güzelliği ile birçok habere konu başlığı olmuştur.
 • Hamdi Soral: genç oyuncuların babası Hamdi Soral mobilyacılık mesleğini icra etmektedir. Bensu Soral babasından bahsederken adeta gözlerinin içi parlıyor ve kendisinden ‘’En büyük destekçim’’ diye bahsediyor. 

Eşi Hakan Baş Kimdir?

Sevenlerini her yaptığı işte ekranlara kilitlemeyi başaran Bensu Soral kimdir ya da ailesi kimdir gibi birçok sorularınıza yanıt vermiş bulunduk. Şimdi ise eşi Hakan Baş hakkında kimdir ne iş yapıyor gibi sorularınızı yanıtlayacağız. Hakan Baş 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Liseyi Üsküdar Amerikan Lisesinde tamamlamıştır. Hakan Baş aynı zamanda eski rekortmen milli yüzücüdür. Üstelik Fenerbahçe ve milli takım adına birçok müsabakaya katılmıştır. Yatırım bankacılığı mesleğini icra eden Hakan Baş, Cornell Üniversitesi’nde Ekonomi lisansının ardından New York’ta Bank Of Amerika’da iki yıl, İstanbul’da Raymond James’te bir yıl boyunca yatırım bankacılığı alanında önemli görevler üstlenmiştir. 

Yale Üniversitesi’nde tamamladığı MBA yüksek lisansının ardından 2010’da Türkiye sınırlarına dönen Hakan Baş, bir süreliğine Garanti Bankasının Stratejik Planlama departmanında Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2010 yılında bir oyun şirketi kurarak dünyanın 3. En büyük sosyal oyun şirketi konumuna getirmeyi başarmıştır. 2011 yılında Alper Özdemir ile birlikte Krombera isimli dijital pazarlama ajansını kurmuştur. 

Bensu Soral ve Eşi Hakan Baş