Güzelliği dillere destan olan, başarılı, sevenlerini ekrana kilitleyen sevgili oyuncumuz Afra Saraçoğlu çok merak edilen hayati ile sizlerle buluştu. Selanik ve Girit kökenli bir aileden gelen sevgili oyuncumuz Afra Saraçoğlu, 2 Aralık 1997’de Balıkesir’in Edremit’te doğmuştur. Güzel oyuncumuz kariyerine 2016 yılında İkinci Şans filmi adım atmıştır. 

Bu rolü ise annesinin Afra Saraçoğlu’nun fotoğrafını Özcan Deniz’e göndermesi ile almıştır. Ardından Özcan Deniz Saraçoğlu’nu deneme çekimlerine çağırmıştır ve çekimler oldukça olumlu geçtiği için Afra Saraçoğlu rolünü hakkıyla kazanarak hayatımıza dahil olmuştur. Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerinde oynadığı İkinci Şans filminde güzel oyuncumuz kızları rolünü almıştır.

Afra Saraçoğlu Kimdir

Afra Saraçoğlu Eğitim Hayatı

Afra Saraçoğlu hayati olduğu kadar eğitim hayati da bir hayli dikkat çekmektedir. Bundan mütevellit bizlerde sevgili güzel oyuncumuz hakkında tüm bilgileri bir araya toparlama kararı aldık. Sizler için derlediğimiz bu içeriğimizde Afra Saraçoğlu’nun eğitimi gelin birlikte inceleyim. 

İlk ve ortaokulu Antalya’da tamamlamasının ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü kazanarak okumaya devam etmiştir. Ardından annesinin Özcan Deniz’e fotoğraf göndermesi ile oyunculuk serüveni için ilk adımını atmıştır. Hayatımıza bu şekilde dahil olan güzel oyuncumuz Afra Saraçoğlu’nun eğitim hayatı da bu şekilde yön bulmuştur.

Afra Saraçoğlu Mesleği 

Son dönemlerin en çok izlenen dizisi olan Yalı Çapkını’nın güzeller güzeli başrol oyuncusu Afra Saraçoğlu mesleği fiziğininde oldukça güzel olmasından dolayı sevenlerine acaba dedirtiyor. Mankenlik geçmişi var mı? Ya da şuan mankenlik yapıyor mu merak konusu olmaktadır. Sizin için araştırarak Afra Saraçoğlu halkında tüm bilgileri derledik. Hayatımıza 2016 yolunda dahil olan güzelimiz oyunculuk yapmaktadır. Üstelik çekmiş olduğu birçok film ve dizide de oldukça büyük bir başarı elde etmiştir.

Afra Saraçoğlu Doğum Tarihi ve Yaşı

Yaşına göre oldukça başarı elde ettiği mesleğinde sevenlerini kendisine ve ekranlara bağlamayı başarmıştır. 2 Aralık 1997 yılında Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya gelmiştir. 26 yaşında olan güzel oyuncu Afra Saraçoğlu oldukça başarılıdır. Yay burcu olan güzel oyuncumuz özgürlüğüne düşkün ve kısıtlanmaktan hoşlanmadığını dile getirmiştir. Yani burcunun özelliklerini fazlasıyla taşımaktadır.

Afra Saraçoğlu Ailesi Kimdir?

Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya gelen Afra Saraçoğlu, aslende yine Balıkesir Edremitlidir. Henüz çocuk yaşlarında annesi ve babasının boşanmasının ardından Antalya’ya taşınarak annesi ile yaşamıştır. Annesi bir gayrimenkul şirketine çalışarak geçimini sağlamıştır. Güzelliğini annesinden aldığı ön görülen Afra Saraçoğlunun annesinin ismi ise Lütfiye’dir. Güzel oyuncumuz annesi sayesinde ünlü olarak hayatımıza girmiş ve kendisini bir hayli sevdirmeyi başarmıştır. 

Sevgili Afra Saraçoğlu 1.75 m boyunda ve 49 kilogram ağırlığındadır. Bir zamanlar modellikte yaptığı bilinmektedir. Kariyerinin henüz başındayken yapmış olduğu bir röportajda “ Türkan Şoray gibi kurallarınız var mıdır?” Sorusuna “ Henüz 20 yaşındayım şuan için asla sevişme sahnesinde yer almam. 26, 27 yaşlar için henüz bilemiyorum. Muhtemelen oynayacağım diziye göre değilkenlik gösterebilir. “ demiştir. Maskilen, mükemmeliyetçi ve deli dolu bir yapısı olduğunuda ardından eklemiştir. 2018 yolundan 2022 yoluna kadar süren aşk hayatında ise kendisine sevgili Mert Yazıcıoğlu eşlik etmiştir. 2022 yılının sonlarına geldiğimizde güzel çiftten ayrılık haberi gelerek tüm sevenlerini üzmüştür.

Dizi Ve Filmleri

Dizileri

• 2017/2018 – Fazilet Hanım Ve Kızları

• 2019 – Kardeş Çocukları

• 2020 – Öğretmen

• 2022/ Devam Ediyor – Yalı Çapkını

Filmleri

• 2016 – İkinci Şans

• 2017 – Kötü Çocuk

• 2018 – İyi Oyun

• 2018 – Aşk Bu Mu?

İnternet

• 2021 – Yeşilçam

Reklam

• 2018 – Hummel

• 2018 – Pantene

• 2021 – Cornetto 

• 2022 – Elidor

• 2023 – Garnier