Yamaha Motor Türkiye 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel sosyal medya kanalları üzerinden yayınladığı filmde trafiğin cinsiyeti olmadığına vurgu yaparak kadınlara, “TAKMA! SÜRMEYE DEVAM ET” mottosuyla çağrıda bulundu. Özellikle son 3 yıldır yürüttüğü farkındalık projeleri ile toplumsal cinsiyet eşitliğine odaklanan Yamaha Motor Türkiye, yeni filmi ile trafikte motosikletli kadının güçlü, cesur ve özgür duruşuna atıfta bulunuyor. 

Motosiklet kültürünü her yaş ve cinsiyete aşılamayı ve özellikle erkek sürücü oranına göre yüzde 1’lerde seyreden kadın sürücü oranını yükseltmeyi önceliğine koyan Yamaha Motor Türkiye, son 3 yıldır sürdürdüğü projelerle bu alanda önemli çalışmalara imza atıyor.2021 yılında başlattığı “Kadınlara Özel Bedelsiz Güvenli Sürüş Eğitimi” projesini sürdürülebilir bir zemine oturtan marka, yine 3 yıldır sektörde bir ilk olan R25 Kadınlar Kupası ile yarış pistlerinde de kadın varlığını yükseltmeye devam ediyor. 

Hayatın her alanında olduğu gibi trafikte de daha eşitlikçi alan yaratmak için her geçen gün yeni bir proje üreten Yamaha Motor Türkiye 8 Mart Kadınlar Günü özelinde sosyal medya kanalları üzerinden bir farkındalık filmi yayınladı. Filmde “TAKMA! SÜRMEYE DEVAM ET” mottosuyla, erkek egemen toplumda oluşturulan tüm tabulara inat trafikte kadının ötekileştirilmelerden uzak cesur, özgür ve güçlü duruşuna vurgu yapılıyor. 

Instagram: https://www.instagram.com/p/CpgIpBEL6h8/

#TakmaSürmeyeDevamEt

Künye:

Reklamın Başlığı: Yamaha Motor Türkiye ”Takma! Sürmeye Devam Et!” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Farkındalık Kampanyası
Reklamveren:  Yamaha Motor Türkiye
Reklamveren Temsilcisi:  Nafia Öztürk ve Ece Odyakmaz
Reklam Ajansı:  Dantatsu Creative Agency İstanbul
Kreatif Direktör: Cankat Kalyoncu
Yaratıcı Grup: Burak Tuna, Çağrı Yaşayancan, Alperen Hızlı, İlcan Özuluca
Müşteri İlişkileri Direktörü: Yunus Emre Çelik
Stratejik Planlama: Cankat Kalyoncu, Mert Ali Silahyürekli
Prodüksiyon: Çağrı Yaşayancan, İlcan Özuluca
Prodüksiyon Şirketi:  Bideo Video Reklam Prodüksiyon Stüdyosu
Medya Planlama ve Satınalma Ajansı: Dantatsu Creative Agency

PR Ajansı: Karnaval Marka Ajansı