Muhtemelen liderliği ile bilinen alfa kadını duymuşsunuzdur. Ya da dikkat çekmekten kaçınan beta kadını. Peki Sigma Kadın hakkında neler biliyorsunuz?

İnatçı, kendi bildiğini okuyan, başkalarından emir almaktan hoşlanmayan kadınlarla karşılaşmışsınızdır. İşte bu özelliklere sahip kadın tam bir sigma kadındır. Dışarıdan bakınca bu kadınlar yanlış anlaşılsa da bu özellikleri onları olduğu kişi yapmaktadır. İşte size sigma kadını anlamak için bir fırsat. Sigma Kadın Ne Demek? Özellikleri Nelerdir? Bu yazımızda Sigma Kadın ve onların kişisel özellikleri hakkında merak ettiğiniz her şey yer alıyor.

Sigma Kadın Ne Demek?

Herhangi sosyal bir statüde ilk sırada olmak isteyen kadınlar genellikle Sigma kadındır. Sigma Kadın, alfa kadınlar kadar güçlü, kendine güvenen, bağımsız ve yalnız olmaktan hoşlanan kadınlardır. Bir Sigma Kadın için yalnız kurt demek hiç de yanlış olmaz. Ancak alfa kadına kıyasla daha içe dönüktürler. Bu özelliği sebebiyle alfa kadının bir sigma kadından daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz ancak durum tam olarak böyle değil. Bu kişilik tipleri, kadınları kıyaslamak için değil; kadınları ve onların ihtiyaçlarını daha iyi anlamamız için vardır. Öyleyse sigma kadını yakından tanımak ve anlamak için hadi başlayalım.

Sigma Kadın Ne Demek

Sigma Kadın Özellikleri Nedir?

Hayatınızda bir Sigma kadın olabilir veya siz bir Sigma kadınsınızdır. Peki etkileyici ve kendine has kişilik yapıları olan Sigma Kadın özellikleri nelerdir, birlikte bakalım. Yalnızlığı seven Sigma Kadın biraz başına buyruktur. Kendi seçtiği yoldan gitmeyi tercih eder. Sosyal olmak için ekstra çaba göstermesine gerek yoktur ancak kendisiyle arkadaş olmuştur. İçe dönük bir yapısı vardır.

Bir şeyi yapmak için başkalarının desteğine ihtiyacı yoktur. Bağımsız düşünür, hayatını başkaları için yaşamaz. Kendi kuralları olan sigma kadın toplumsal baskılardan etkilenmez. Sigma Kadın ne istediğini bilir. Zamanını boşa harcamaz. Lafı dolandırmaktan hoşlanmaz, bunun yerine açıkca konuşmayı tercih eder. Kendinden ödün vermez. Eğer bir Sigma Kadın ile birlikteyseniz; bilirsiniz ki o sadık bir eştir. 

Son derece kendine güvenen Sigma kadın, iddialıdır da. Bu özelliği ile bulunduğu ortamda hayranlık uyandırır. Doğal çekiciliği sayesinde ilgi hep üzerindedir. Yardım isteme konusunda zorlanır ve çok nadiren yardım istemektedir. Daima kendi başının çaresine bakar ve bu durumdan da hoşnuttur. Sigma Kadın özgündür. Başkalarını taklit etme ihtiyacı duymaz. Kendi karakterine sadıktır ve olmadığı biri gibi görünmeye çalışmaz. Yalandan nefret eder. Dürüstlüğe oldukça önem veren Sigma kadın, söyleyeceğiniz şey onu incitecek olsa bile doğruyu duymayı tercih eder. 

Farklı görüşlere açık olan Sigma Kadın seni asla yargılamaz. Ona göre insanlar karmaşıktır ve hayatta sadece siyah ve beyazlar değil griler de vardır. Sizinle ilgili ilk izlenimi iyi değilse bile sizi tanımak için fırsat verir. Bir Sigma Kadın ile karşılaştıysanız onların ne kadar yaratıcı olduğunu bilirsiniz. Yaşadıkları sorunlara bu yaratıcılığı sayesinde kolayca çözüm bulur. Bu yapısı nedeniyle tavsiye için aranan bir karakterdir. Sizi asla yanlış yönlendirme yapmaz ve cevapları nettir. 

Sigma Kadın Özellikleri Nedir

Sigma Kadını Nasıl Anlaşılır?

Alfa ve omega tepki olarak ortaya atılan sigma tabiri bağımsız ruhu temsil eder. Sigma Kadın, yalnızlığı sevdigi için de bu özelliğe sahiptir. Bağımsız ruha sahip olmak sonradan kazanılan bir alışkanlık değildir. Soğukkanlı ve baskın bir karaktere sahip Sigma Kadının ikna gücü yüksektir ve manipülasyon konusundaki başarıları ile bilinir. Zekası ile ilgi çeken  bir kadın görürseniz bu kişinin sigma kadın olma özelliği yüksektir. Bu zekaları onlara harika bir mizah anlayışı  da katmaktadır.

Sigma Kadın genel olarak içine kapanık bir yapıya sahiptir. Ancak gerektiğinde bir Afla kadın gibi hareket etmesini de bilir. Yalnızlığı sevdikleri için takım olarak hareket etme de pek başarılı değillerdir. Güçlü olmayı sever ancak bu gücünü her yerde göstermez, gerektiğinde kullanır. Alfa’nın en büyük rakibi olan Sigma Kadın sakin güç olarak nitelendirilebilir. Sevdiklerine çok fazla değer veren Sigma Kadın onlar için her şeyi yapabilir. Başkalarını incitmekten korkan Sigma Kadın, bu duygusallığını da saklama ihtiyacı hisseder. Daima güçlü kadın gibi görünmeye çalışır.

Sigma Kadın (Female) Sendromu Nedir?

Günümüzde rekabet ortamının fazlalaşmasına bir de yüksek kariyer hedefleri eklendiğinde bireyler bir takım sendromlar yaşamaktadır. Psikolojik rahatsızlıklar içinde tanımlanmayan sendromlar, grup içi davranışlarda sorun teşkil etmektedir. Sigma Kadın da yalnızlığı sevmesi nedeniyle bu tür durumlarda problem yaşayabilmektedir.

Modern çağın kadını Sigma Kadın için oluşan Female Sendromu halsizlik, depresyon, konsantrasyon güçlüğü gibi birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Yine yaşanan bu sendrom kadını iş dünyasında da mücadelede güçsüz bulabilmektedir. Eğitimli, çalışkan ve güçlü olan sigma kadın, çalışma hayatında sosyal statüdeki rollerinin azalmaması nedeniyle haddinden fazla yorulur. Sigma Kadın mükemmelliyetçi bir yapıya sahip olduğundan karşılaştığı tüm zorluklarla kendi başına savaşmayı seçer. Bu durum onu zaman zaman halsiz bırakabilir.