Daha önceki yazılarımızda kadın kişilik tiplerinin 6 sınıfa ayrıldığından bahsetmiştik.  Omega Kadın da psikolojik olarak siniflara ayrılmış bu kadın tiplerindendir. Peki Son derece romantik olan omega kadın nedir? Özellikleri nelerdir? Omega Kadın nasıl anlaşılır? Omega Kadın hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazımızda.

Omega Kadın Nedir?

Bir Omega Kadın kendi dünyasında yaşayan ve içe dönük bir yapıya sahiptir. Kendisini ilgilendirmeyen konular ile meşgul olmaz ve kariyer hayatında oldukça başarılıdır. Özgüveni yüksektir ve kendini ait hissetmediği gruplardan uzak durur. Tüm bunların yanında omega kadınının inatçı olduğunu söylemesek olmaz. Öyle ki pire için yorgan yakabilir. 

Omega kadını daha yakından tanımak istiyorsanız okumaya devam edin!

Omega Kadının Özellikleri Nelerdir?

Omega Kadının sosyal bir hayata sahip olduğu söylenemez. Kendine yakın hissettiği birkaç kişiden oluşan bir arkadaş grubu vardır. İşte Omega kadının özellikleri;

  • İçe dönük kişilik yapısına sahiptir. Tanımadığı insanlar ile aynı ortamda olmaktan çekinir. Bu tarz ortamlara katılmaya mecbur kaldığında kaygılı hisseder. Bu nedenle yeni tanıştığı insanlarla zaman geçiremez ve bağlantı kurmakta zorlanır. 
  • Yalnızlığı sever. Omega Kadın kalabalık arkadaş ortamlarında bulunmak istemez. Arkadaş edinirken niteliğe önem verir. Çevresinde hayatının belli dönemlerinde edinmiş olduğu birkaç arkadaşı vardır. Çoğu kişi omega kadınının yalnız olduğunu düşünür. Ancak omega kadınlar için  2-3 tane kaliteli arkadaş yeterlidir.
  • Omega Kadınlar çok zekidir. İlk görünüşte insanlar zekasını anlamayabilir. Ancak omega kadın kıvrak zekası sayesinde iş ve günlük hayatında problem çözücüdür. Kendisine meydan okunduğunda elinden gelenin en iyisini yapmak için uğraşır ve bu çabası herkes tarafından takdir edilir.
  • Empati yetenekleri çok fazladır. Çok fazla yorum yapmamakla birlikte insanların acılarını, üzüntülerini hissederler. Empati yeteneğinin yüksek olmasına karşın başkalarının düşüncelerinden etkilenmez. 
  • Kendisine yarar sağlamayan konular hakkında konuşmaktan nefret eder. Hiçbir zaman havadan sudan konuşmayı sevmez. Bunun yerine derin konulardan bahsedildiğinde son derece ilgilidir. Farklı görüşten insanlarla saatlerce bu konuyu tartışabilir. 
  • Zihni hayatın entelektüel ve ilginç yönleri ile o kadar meşgul ki çevresine çok dikkat etmez ve düzensiz biri olduğunu söylemek mümkün. Hem özel hem de profesyonel hayatında oldukça dağınık. İşyerindeki masasının üzeri karmakarışıktır. Eşyalarının yerini ancak kendisi bilir. Organize olmak konusunda pek de iyi değildir.
  • Omega kadınının daima çocuksu bir yanı vardır. Omega Kadın içindeki çocuğun masumiyetine önem verir. Asla o çocuğun büyümesine izin vermez. 
  • Sigma kadınlar ile ortak özellikleri bulunan omega kadın liderlik etmek ya da bir grubu takip etmek istemiyor.
Omega Kadının Özellikleri Nelerdir

Omega Kadın Nasıl Anlaşılır?

Omega Kadın özelliklerinden bahsettik. Peki Omega kadın nasıl anlaşılır? Siz veya partneriniz Omega kadın mı? Omega Kadın kişilik tipinde iseniz kendinizi hiçbir yere ait hissetmiyorsunuz demektir ve  İnsanların sizi anlamamasından nefret ediyorsunuz. Sosyalleşmek yerine evde tek başına kitap okumayı, video oyunlar oynamayı veya film izlemeyi tercih ediyor olabilirsiniz. 

Sadece 2-3 arkadaşınız vardır ve insanlar genellikle sizin yalnız olduğunuzu söyler veya düşünür. Profesyonel yaşamınızda ise yaratıcılığınız ve zekaniz için sık sık övgü ve takdir alırsınız. Empati yeteneğiniz yüksektir ve insanlar kusursuz fikirkeriniz karşısında size hayran kalır. Bu saydığımız durumların çoğunu siz de yaşıyorsanız yüksek ihtimalle Omega kadınısınız.