Kripto para borsaları, sunduğu avantajlarla yatırımcılar için Bitcoin ve altcoin’leri uygun komisyonlarla, web platformları ve mobil uygulamalar üzerinden satın almaya olanak tanıyor. Kripto para borsası dendiğinde temel özellikler içinde ise, borsa coin’leri yer alıyor. Kucoin borsasının KCS coin’i, Binance’ın BNB’si ve FTX borsasının FTT coin’i bu seçenekler içinde yer alıyor. Yatırımcılar, borsada komisyon indirimi almanın yanı sıra, uzun vadeli yatırımlarında potansiyel barındırması nedeniyle de borsa coin’lerini tercih ediyor. Peki yatırımcılar için iyi bir fırsat sunan, en iyi borsa coin’i hangisi?

Hem enflasyonist yapısı, hem de yüksek değer kazanma potansiyeli barındırması ile Kucoin token, birçok analiste göre en iyi borsa coin’leri içinde gösteriliyor.

Kucoin Token Nedir?

Kucoin’de spot işlemlerinin yanı sıra vadeli işlemler, stake işlemleri gibi seçenekler de sunan borsanın özellikleri içinde, aynı zamanda iyi bir borsa token’i de var. Kucoin token, eski adı ile Kucoin Shares iddialı özellikleriyle birçok yatırımcının tercihi haline gelmiş bir coin. Klasik borsa token’lerinin barındırdığı tüm özelliklere sahip olan Kucoin token, KCS simgesi ile işlem görüyor. Peki token’in özellikleri neler?

KCS Coin Özellikleri Neler?

Kucoin borsası, kripto para alım satımında yüzde 0,1’lik komisyonu ile en düşük komisyonu sunan borsa olması ile öne çıkıyor. Bununla birlikte, KCS token sahipleri bu komisyon tutarında da indirim alabiliyor ve çok ciddi bir komisyon indirimi ortaya çıkıyor. Yatırımcılar, sahip oldukları KCS token sayısına göre, yüzde 80’e varan oranda komisyon iadesi alabiliyor. KCS token sahipleri için komisyon indirimi ciddi bir avantaj olsa da durum bununla sınırlı değil. 

Ayrıca SOL Fiyat, SOLUSDT gibi verilere de kolayca Kucoin üzerinden erişebilirsiniz.

Hisse Senedi Mantığı İle Kâr Payı Sunan Coin

KCS token, BNB ya da FTT gibi birçok borsa token’nin sahip olduğu komisyon indirimi gibi avantajların hepsini barındırıyor. Ancak KCS’nin fırsatları bununla da sınırlı değil. Kripto para, yatırımcılar için aynı zamanda borsada bir hisse senedi mantığına sahip. Peki bu nasıl oluyor? 10 milyon yatırımcısı ve yüksek işlem hacmi ile dünyada ilk 5’te yer alan Kucoin borsası, her çeyrekte elde ettiği kârın bir kısmını, KCS sahiplerine dağıtıyor. Her yatırımcı, kaç KCS token’e sahipse o oranda kâr alıyor. Bu da, hisse senedi endekslerindeki temettü hisselerini andırıyor.

Düzenli Olarak Azalan Arz

KCS token’in arzının düzenli olarak azalması, yatırımcılar için KCS’yi ön plana çıkaran diğer bir detay. Bir kripto paranın arzının azalması, talebin sabit kalması durumunda bile fiyatın yükselmesine neden olabilir. KCS token’in arzının azalmasının temel faktörü ise, Kucoin borsasının elde ettiği kârın bir kısmı ile düzenli olarak KCS satın alması ve yakıma göndermesi. KCS’nin arzının azalması, uzun vadeli olarak borsa token’leri içinde KCS’yi ön plana çıkarabilecek konular içinde yer alıyor. Borsanın ciddi bir komisyon geliri olduğu düşünülürse, arzın düşmesi çok önemli bir kriter.

Kucoin Token Fiyatı Ve Geleceği

Kucoin token, 9 doların üzerindeki fiyatı ve 1 milyar dolara yakın piyasa değeri ile, dünyanın en büyük 75 coin’i içinde yer alıyor. KCS token, geçmiş yıllarda ulaştığı ciddi piyasa değeri ile yatırımcıların dikkatini çekmiş bir varlıktı. 1 dolarlı seviyelerden işlem görürken, 27,5 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran KCS token, erken yatırımcıların ciddi bir gelir elde etmesine neden olmuştu. Kucoin token, 2022 yılında yaşanan düşüşün ardından gerilese de, 2023 ve 2024 yıllarında eski seviyelerini görebilir. Bu noktada, borsanın yatırımcı sayısının artması, arzdaki azalma ve kripto para piyasasındaki genel bir boğa piyasası trendi belirleyici olabilir. 

En Iyi Kripto Para Borsası