Kadınların vazgeçemediği saç şekli şüphesiz ki kıvırcık saç modeli olmuştur. Hem kullanışlı yapısı ile hem de görünüşü ile birçok gönülde taht kurmayı başarmıştır. Kıvırcık saç İçin bilinen bir gerçek vardır ki oda kıvırcık saç bakımı oldukça kolaydır. Görünüşü ile de kusursuz görünen kıvırcık saçın bakımı nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim. Nem oranı yüksek olan şampuanlardan kullanmalısınız. Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su ile değil ılık su ile yıkamalısınız. Saçlarınızı sert havlular ile kurulamak yerine pamuklu tişört tercih edebilirsiniz. Taraf seçiminiz seyrek dişli taraklardan yana olmalı. Saçlarınıza yüksek ısı vermekten kaçının. Saç maskeleri, serumlar ve losyonlardan faydalanabilirsiniz. Kıvırcık saç, günlük rutinlerinlerinizdeki ufak değişiklikler dışında sizi çok fazla uğraştırmayan saç tipleridir. Eğer doğuştan kıvırcık saçlara sahipseniz çok şanslı olduğunuzu söylemek isteriz. Dilerseniz birlikte kıvırcık saç bakım rutini nasıl olmalı bu konuya göz atalım. 

Kıvırcık Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Makalemizin bu kısmında sizlere kıvırcık saç ile ilgili bilgilendirmeler yapacağız. Saçlarınız kendiliğinden kıvırcık ya da sonrasında kıvırcık saç sahibi olduysanız ne kadar şanslı olduğunuzu bilmenizi isteriz. Çünkü kıvırcık saç bakım rutini diğer saç tiplerine göre çok daha basittir ve günlük yaşantınızda çok fazla zamanınızı harcamaz. Peki, kıvırcık saç rutini nasıl yapılır? Dilerseniz maddeler halinde anlatımımız ile gelin birlikte inceleyelim. 

 • Kıvırcık saçlar kabarmaya çok meyilli saç tipleridir. Bu yüzden nemlendiricisi yüksek ürünler tercih etmelisiniz. 
 • Saçlarınızı kurutmamak İçin fazla şampuan kullanmaktan kaçınmalısınız. 
 • Saçlarınızı kaynar su ile yıkamaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine soğuk ya da ılık su ile yıkamalısınız. 
 • Kuru ve sert saçlara sahipseniz saç kremi kullanarak saçlarınızı daha yumuşak bir hale getirebilirsiniz. 
 • Duştan sonra saçlarınızı ıslakken taramalısınız. 
 • Saç kurutma makineleri saç tellerini kurutarak zarar vermektedir. Bu yüzden saçlarınızı kurutmadan önce kıvırcık saçları kontrol altına alıp pürüzsüzleştirmek için tasarlanan saç kremlerini kullanmalısınız. Ardından hava dağıtıcı uçlardan kullanarak saçlarınızı bu şekilde şekillendirmeyi deneyebilirsiniz. 
 • Gün içerisinde de parlak saçlara sahip olabilmek için kuru saç yağları kullanabilirsiniz. 
 • Gece rutini de kıvırcık saçlar İçin oldukça önemlidir. Yastık kılıflarınızı İpek yastık kılıfları tercih etmelisiniz. Bu şekilde saçlarınız elektriklenmeyecektir. 
Kıvırcık Saç Bakım Rutini

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Yağları Nelerdir?

Saçlarınız ile baş etmek zor mu geliyor? Kıvırcık saç modeline sahip değil iseniz saçlarınız ile baş etmek bazen zor olabilir. Ama bazı durumlarda kıvırcık saç modelleri sizleri zorlayabilir. Makalemizin yukarı kısmında kıvırcık saçlarınız var ise günlük rutin bakımınızı nasıl yapmanız gerektiğini maddeler halinde açıkladık. Burada ise kıvırcık saç bakım yağları neler olmalı, saçlarınız kıvırcık ise hangi yağları kullanmalısınız onlardan bahsedeceğiz. Dilerseniz birlikte maddeler halinde tanıtmış olduğumuz saç bakım yağlarına göz atabiliriz. 

 • Chi Argan Oil Plus Moringa Saç Bakım Yağı: Antioksidanlar ve E vitamini bakımından oldukça zengindir. Saçlarınıza parlaklık ve canlılık verir. 
 • Moroccanoil Bakım Yağı: Son derece popülerliği ile bilinen bu yağı mutlaka duymuşsunuzdur. Bu yağ saçlarınızın dolaşmasını önler ve elektriklenmeyi neredeyse sıfıra indirir. 
 • Palmer’s Olive Oil Conditioning Spray Oil: Bir diğer ismi ile zeytinyağlı bakım yağı içerisinde A, B ve E vitaminleri vardır. Uçları kırılan saçlar İçin ekstra yumuşaklık sağlar. 
 • Shea Yağı: saçlarınızın nemini korur ve canlılık verir. 
 • Jojoba Yağı: ismini de sık sık duyduğunuz bu yağ saçlarınızın kolay açılması İçin yardımcı olur. 
 • Yıpranma Karşıtı Hindistan Cevizi Bakım Yağı: Hava şartlarından kabaran saçlarınızın kabarıklığını önler. Saçlarınızın kıvrımlarının daha uzun süre dayanmasını sağlar. 
Kıvırcık Saç Bakımı

Hangi Şampuan Kıvırcık Saçlara İyi Gelir?

Hayat kurtarıcımız olan kıvırcık saç kadınların sık sık tercihi haline gelmiştir. Bir kere kıvırcık saç denendiğinde kolaylığı ve rahatlığına alışılarak bir daha vazgeçemiyor kadınlarımız. Bakımlarının da oldukça kolay olduğu bu saç şekli kadınlara inanılmaz bir rahatlık sunmaktadır. Makalemizin üst kısmında kıvırcık saçlar için bakım yağları nelerdir onları ele aldık. Bu kısmında ise hangi şampuan kıvırcık saçlara iyi gelir onlardan bahsedeceğiz. Dikerseniz maddeler halinde sunmuş olduğumuz makalemizin devamına gelin birlikte göz atalım. 

 • Aveada Be Curly: Buklelerinizi yatıştırırken aynı zamanda belirginleştiren bir şampuandır. Şampuanın içerisindeki buğday proteini ve organik aloe birleşimi sayesinde bukleleriniz çok daha güçlü duracaktır. 
 • Kerastase Curl Manifesto Bain Hydration: Dalgalı ve kıvırcık saçlar için özel olarak üretilmiştir. Manuka balı, seramid ve gliserin içeren bu şampuan saçlarınızdaki nemi korur ve yumuşaklık verir. 
 • Davines Love Curl: Kıvırcık ve dalgalı saçlar İçin kullanılan bir şampuandır. Bu ürün aslına bakarsanız kıvırcık saçlılarım aradığı tüm özellikleri içerisinde barındıran bir üründür. Bukleleri belirginleştirir, saçları yumuşak ve parlak gösterir, şampuanlama sonrasında kuruttuğunuz saçlarınızın buklelerini korur ve kolay taranmasını sağlar. Yani bir şampuandan beklediğiniz tüm özellikler bu şampuanda mevcuttur. 
 • Bonacure Hyaluronic: Bir diğer ismi ile nem yükleme şampuanıdır. Saçlarınızın nemini gün boyu korur ve böylelikle saçlarınız sertleşmez yumuşak kalır. 
 • Alterna Caviar: Bir diğer biliniş ile elektriklenme önleyici şampuandır. Saçlarınızın kabarmasını ve elektriklenmesini önler. 
 • Insight Anti Frizz: Nemlendirici şampuan kıvırcık kuru ve yönetimi zor saçlar İçin özel olarak üretilmiştir. Sizinde saçlarınız haddinden fazla kuru ve artık şekillendirmekte zorlanıyorsanız muhakkak edinmeniz gereken bir şampuan türüdür. 

Kıvırcık Saç Bakımı İçin Püf Noktaları Nedir?

Bu makalemizde sizler için kıvırcık saç bakımını, bakım yağlarını, şampuanlarını ve günlük rutinlerini ele aldık. Eğer kıvırcık saça sahip iseniz kullanmanız gereken tüm detayları en ince detayına kadar araştırdık.  Makalemizin bu kısmında da kıvırcık saç bakımı için püf noktaları nelerdir? Bunu paylaşacağız sizlerle. Dilerseniz birlikte maddeler halinde açıkladığımız makalemizin devamına göz atabilir. 

 • Saçlarınıza özel olarak üretilen ve iyi gelen şampuanları tercih etmelisiniz. 
 • Şampuan işleminden önce saçlarınıza bakım yapmalısınız. 
 • Saçlarınızı nasıl taraya bilir ya da şekillendirebilirdiniz bunların yöntemini öğrenmelisiniz. 
 • Kıvırcık saçlarınızın bakımını yalnızca gün içerisinde değil uyurken bile sürdürmeniz gerekmektedir. 

Evet, sevgili takipçilerimiz bir makalemizin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Ekstra zaman harcatmayacak olan kıvırcık saç bakımlarını sizler için ele almış bulunmaktayız. Günlük rutinlerinizde kullandığınız ürünleri değiştirmeniz dışında fazladan bakım istemeyen kıvırcık saçlara hala sahip değilseniz işe kuaförünüzden randevu oluşturarak başlayabilirsiniz. Makalemizin kıvırcık saç bakımı püf noktaları kısmındaki maddeler hakkında bilgi sahibi olabilmek için de makalemizin üst kısımlarını okumamız yeterli olacaktır.