Makyaj denilince bir çoğumuzun aklına ilk olarak ruj gelir. Çünkü dudaklar birçok insan için dikkat çekici, ilk bölge olarak düşünülmektedir. Rujlar yüzümüze farklı bir hava katmak için ve daha çekici ve seksi görünmek için birçok kadının vazgeçilmez, makyaj malzemesidir. Sanırım günümüzde birçok farklı tarza ve rengarenk rujlara sahip olmayan kadın yoktur. Ancak ruj seçimi yaparken de dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Örneğin ten renginiz ya da rujların kalıcılığı gibi. Doğru bir ruj seçimi ile artık sizde mükemmel dudaklara sahip olabilirsiniz.

Göz alıcı dudak rengi, birçok insanı cezbetmeye yeterde artar bile. Bir çok erkekte kadınlarda özellikle de pembe ve kırmızı rujların çok daha çekici durduğunu düşünüyor. Sizler de dudaklarınıza farklı bir hava katmak için en trend rujları satın alarak harika dudaklara sahip olabilirsiniz. Yazımızın devamında dudak rengi için ruj önerisi bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Dudak Rengi İçin Ruj Nasıl Seçilir? 

Makyaj kadınların güzelliklerini destelemek amacıyla birçok kadın tarafından neredeyse her gün kullanılmaktadır. Ancak iyi bir makyaj dudak rengi ile uyum sağlamadığını sürece iğrenç bir görüntü sergiler. Peki dudak rengi için ruj nasıl seçilir? Bu yil makyaj trendleri ne olacak? Bu sorularınızı duyar gibiyiz. Bizler güzelliğinizi tamamen ortaya çıkaracak, size en uygun ruj seçimi için gerekli bütün bilgilere sitemizde en ince ayrıntısına kadar yer verdik.

Bizi takipte kalarak kadınlara yönelik en ince güzellik detaylarına sahip olarak ve uygulayarak çok daha fazla çekici görünebilirsiniz. İlk olarak dudak rengi için ruj seçimini ten rengine, göz rengine ve hatta saç rengine göre seçmeniz gerekmektedir. Ten rengine göre ruj seçimlerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Beyaz Tenliler; Belki de kırmızı ruj tonlarının en çok yakıştığı ten rengi beyazdır. Açık tene sahip olan insanlar ister siyah ister ten rengi olsun bir çok ruj rengi farketmezsizin sürerek mükemmel bir görüntü elde ederler.
  • Esmer Tenliler; Esmer tenli insanların ruj seçiminde dikkat etmeleri gereken en önemli detay, açık renkli ruj seçmek olacaktır. Bu ten rengine sahip olan kadınlar için pembe tonları ruj seçimi  mükemmel bir tercihtir.
  • Buğday Tenliler; Buğday tenli kadınlar açık kahve tonları ve pembe tonları rujlar ile harika bir görüntü yakalayabilirler.

Dudak Rengi İçin Ruj Önerisi 

Özellikle de kadınlar nude rujları görselliği açısından hiç tereddüt etmeden alırlar. Fakat başkasında gayet güzel görünen bir nude ruj sizde çok daha farklı bir görüntü sergileyebilir. Bu yüzden dudak renginin açık veya koyu bir ton olması ruj seçiminde önemli bir etkendir.

En iyi dudak rengi için ruj önerisi, her tene hitap eden açık renkli mat rujlardır. Açık renkli rujların genellikle bir çok ten tonuna, uyum sağlayabileceği uzmanlar tarafından saptanmıştır ve vurgulanmıştır. Sizler için en favori ruj renklerini şöyle sıralayabiliriz; 

Charlotte Tilbury Mat Devrim Ruj 

Bir çok kadının son trend rujları arasında en çok tercih edileni Charlotte Tilbury mat devrim ruj ‘dur. Bu ruj ile çarpıcı bir güzelliği dudaklarınızda yansıyabilirsiniz.

Charlotte Tilbury Mat Devrim Ruj 
Charlotte Tilbury

Dior Rouge Dior Doldurulabilir Ruj

Oldukça klasik gibi görünse de Dior Rouge doldurulabilir ruj, bir çok kadının vazgeçilmez ruj markasıdır.

Dior Rouge Dior Doldurulabilir Ruj
Dior Rouge Dior

IT Cosmetics Pillow Lips Kolajen İçeren Ruj 

Kalitesinden asla ödün vermek istemeyen bir çok kadının ruj seçimi de IT Cosmetics Pillow Lips Kolejen içeren rujlardan yana. 

IT Cosmetics Pillow Lips
IT Cosmetics Pillow Lips

L’ Oreàl Color Riche Orijinal Saten Ruj

Hangi kadın dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak istemez ki! L’ Oreàl Color Riche orijinal ruj ile artık bu hayal değil.

Oreàl Color Riche
Oreàl Color Riche

Glossier Parlak Ultralip  

Dudaklarını ile ön plana çıkarmak isteyen her kadının en havalı seçimi mutlaka Glossier Parlak Ultralip ruj.

Glossier Parlak Ultralip  
Glossier Parlak Ultralip  

Rare Beuty Lip Souffle Mat Likid Ruj 

Mat rujlar bir çok kadının daha asil ve daha çekici durmasını sağlamaktadır. Üstelik mat ruja bir de oldukça pratik bir kullanıma sahip olan likid rujda eklenince Rare Beuty Lip Souffle mat likid ruj kadınlar tarafından en trend ruj ilan edildi.

Rare Beuty Lip Souffle

Bobbi Brown Ezilmiş Parlatıcı Jelly Stick 

Birçok kadın şeffaf renklerden vazgeçemez. Bobbi Brown ezilmiş parlatıcı jelly stick, şeffaf renk tonu için en iyisi.

Bobbi Brown
Bobbi Brown

Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Ruj  

Maybelline ruj denilince bir çok kadın için akan sular durur. Oldukça kaliteli rujlar üreten bu firmanın belki de en yeni ve estetik ruj seçimi  süper Stay Matte ink likid ruj’ dur. 

Maybelline Super Stay Matte Ink
Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Ruj  

Fenty Beuty Slip Shine Şeffaf Parlak Ruj 

Bu markanın bu ruju gelmiş geçmiş en iyi şeffaf parlak rujlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Doyumsuz bir parlaklık için bu ruju hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Fenty Beuty Slip Shine
Fenty Beuty Slip Shine

Mac Cosmetics Mat Ruj 

Konu ruj olanca da her zaman gündemde kalmak isteyen kadınların tercihi mutlaka Mac Cosmetics mat rujdan yana. Bu rujla çarpıcı ve seksi görünmeye hazır ol.

Mac Cosmetics Mat Ruj 
Mac Cosmetics