2021 geride bıraktık ve 2022 makyaj trendleri kadınlar arasında bu yılda trend. Kadınlar, hayatlarındaki her şeyin mükemmel olması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çünkü bir kadın doğası gereği ince ayrıntıları göz ardı edemeyecek kadar kusursuz yaratılmıştır. Kadınlar, her şeyin en mükemmeline sahip olmak isterler, evet hem de konu ne olursa olsun. Buna makyaj malzemeleri de dahil.

Doğru bir makyajın ne kadar önemli olduğunu, ucuz ve kullanışsız makyaj malzemelerinin cildimize ne kadar zarar verebileceğini ve yeni makyaj trendlerini sizler için araştırdık. Yazımızın devamında 2022 makyaj trendleri, en yeni makyaj renkleri ve en popüler kozmetik ürünlerine dahil en küçük ayrıntılara kadar ulaşabilirsiniz. Konu ne olursa olsun güzelliğinizden asla taviz vermemenizi diliyoruz.

2022 yılında Makyaj Trendleri Ne Olacak?

Makyaj konusunda ise kalın ve kapatıcılığı yüksek fondötenlerin yerini ince yapılı ve spf korumalı olanların aldığını görüyoruz. 2021 yılında genel olarak doğal ve sade makyajlar daha çok tercih edildi. Elmacık kemikleri, yüz kontürleri ve keskin yüz hatlarına olan dokunuşların çok fazla tercih edilmediğini gördük. Bakır ve nüde tonların genel bir hakimiyeti vardı. 2022 yılında ne olacak ise bu makyaj trendlerinden biraz ters bir hareket göreceğiz. Derin gölgeli hatlar, mat ve koyu rujlar, buğulu eyeliner  yeniden moda olacak. İşte sizin için detaylarıyla araştırdığımız makyaj trendlerine bakalım.

Makyaj Trendleri: Stick Makyaj Malzemeleri

Stick denilince ilk olarak akla yoğun nemlendirici ruj gelse de aslında stick makyaj malzemeleri, 2022 makyaj trendleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle stick makyaj malzemeleri, etkisi büyük bir kapatıcı çeşitidir. Göz altı morlukları, çiller ve dövmeleri kapatmak için etkili bir fondöten çeşiti olan stick kapatıcı, ruj şeklinde olmasından dolayı da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kusursuz bir cilt için makyajın olmazsa olmaza stick makyaj malzemeleridir.

Stick Makyaj Malzemeleri

Makyaj Trendleri: Kaş Laminasyonu

Kim kusursuz ve deyim derindeyse yay gibi kaşlara sahip olmak istemez ki? Her kadın güzelliğini desteklemek amacı ile güzellik rejimine yeni bir şeyler eklemek ister. Koyu renkli kaşlar ile makyajsız dahi güzel görünmek artık mümkün. Makyaj trendleri arasında önemli bir yere sahip olan kaş laminasyonu uzmanlar tarafından neredeyse acısız bir şekilde uygulanmaktadır. Bu sayede kaşlar istenilen şekilde şekillendire bilmektedir. Makyaj trendleri arasında bu yılda kaş laminasyonu ilk sıralarda yer almaktadır.

Kaş Laminasyonu

Makyaj Trendleri: Mor Allık

Eski çağlardan beri kadınlar güzellik arayışı içine her dönem dahil olmuşlardır. Yeni makyaj trendleri ile günümüzde kadınlar makyaj malzemeleri ile çok daha bakımlı ve güzel görünmektedirler. Bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz ki allıklardır. Allık kozmetik malzemeleri arasında ilaç gibidir. Makyajı son olarak o tedavi eder ve iyileştirir. Yüzü tazelik ve güzellik katan allıklar arasında mor allık 2022’ de popüler olmuş durumda. Sizler de pembe ya da bordo allık yerine mor allığı tercih ederek, makyaj trendine ayak uydurabilirsiniz.

Mor Allık

Makyaj Trendleri: Minimal Kremler

Cildimiz çoğu zaman güneşin, rüzgarın yani mevsimlerin gazabına uğrar. Bunun önüne geçmek için  yıllardır en bilindik yöntemler ise güneş kremleri ve nemlendirici bakım kremleri idi. Fakat günümüzde yerini bu kremler minimal kremlere bıraktı. Minimal kremler cildi soyarak cildi yenileyen yeni mucizevi kremler olarak da bilinmektedir. Yeni makyaj trendleri arasında en çok ilgi gören bir ürün olan minimal kremler ile hücreler yenilerek adeta ciltte tamir etme etkisi yaratmaktadır. Sizler de hâlâ minimal kremler ile tanışmadıysanız eğer çok şeyi kaçırmışsınız demektir.

Minimal Kremler

Işıltılı Bir Görünüm

Yaz makyajlarının olmazsa olmazı aydınlatıcı formüllerdir. Aydınlatıcılar cildimizdeki kusurları kapatarak, cildimize aydınlık ve ışıltı verir. 2022’ de de ışıltılı bir görünüm ile makyaj trendlerinin gözdesi olan aydınlatıcı ürünleri satın alarak farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz.

Işıltılı Bir Görünüm

Koyu Dudak Kalemleri

Makyaj malzemelerinde asla yeri değişmeyen tek makyaj malzemesi dudak kalemleridir. 2022 makyaj trendleri arasında da her yıl olduğu gibi koyu dudak kalemleri ilk sırada yer almaktadır. Daha dolgun ve mükemmel dudaklara sahip olmak için dudak kalemleri size büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca dudak çevrelerine uyguladığınız bu işlem, dudak eşitsizliği yaşayan kişilerin de âdeta imdadına yetişiyor.

Parlak Dudaklar

Sezonun en dikkat çeken güzellik hamlesi parlak dudaklar oldu. Parlak dudaklar ile sade ve duru bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Her zaman dikkatleri üzerinize çekme taraftarıysanız eğer rengarenk rujlar üzerine de dudak parlatıcı sürerek, bu yıl da herkesten farklı olduğunuzu bir kez daha vurgulayabilirsiniz.

Kırmızı Dudaklar

Sizler de yeni makyaj trendlerine ayak uydurmak istiyorsanız, makyaj çantanızda kırmızının bir kaç tonu olan rujlardan bulundurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kırmızı dudaklar her zamanmuhteşem ve etkileyici görünür. 2022 makyaj trendleri de geleneğini bozmayarak bu yılda her yıl olduğu gibi kırmızı rujlara öncelik tanıdı.

Bonus: Göz alıcı dudak rengi için ruj önerisi Multaka Okuyun……

Kırmızı Dudaklar

Renkli Göz Makyajları

Makyaj yaparken en çok vaktimizi alan ve özen gösterdiğimiz yer gözlerimizdir. Göz makyajı oldukça önemlidir. Çünkü bakışlarımız ile duygularımızı etrafa yansıtırız. Kusursuz göz makyajı, makyajınızın tüm seyirini değiştirebilir. Bu yüzden yeni makyaj trendleri arasında renkli göz makyajları ön plandadır. Rengarenk göz makyajlarının üzerine uygulanacağınız kedi gözü eyeliner ile kusursuz bir makyaj deneyimi yaşayabilirsiniz.

Renkli Göz Makyajları

Hafif Ten

Çoğu insan makyaj malzemelerini çok abartılı bulmaktadır. Eğer sizde sadelikten yanaysınız hafif ten bazlı uygulanan makyajlar ile günlük hayata uyum sağlayabilirsiniz. Ayrıca özel gün ve gecelerde de etrafınıza sade ve doğal bir güzellik sergileyebilirsiniz. 2022 makyaj trendleri arasında hafif- ten makyajda de yerini almış durumda.