Piezo burun estetiği yeni yöntem ameliyatı son yıllarda oldukça fazla uygulanıyor özelikle kadınlar burun estetiğinde yeni yöntem Piezo burun estetiği tercih ediyor. Bu yeni yöntem özellikle genç kızlar arasında oldukça popüler olan Piezo burun estetiği son yıllarda da kendinden sıkça bahsettiriyor. Piezo burun estetiği (Rinoplasti) tekniği ise tıp alanında burun estetiği konusuna bulunan son tekniklerden bir tanesi.

Son teknoloji ile üretilmiş bu teknik ile burundaki yumuşak doku, damar ve sinirlere zarar vermeden burnu tekrar şekillendirmek hedeflenmektedir. Burun kemiği kırılarak yapılan klasik burun estetiği tekniklerinden farkı Piezo tekniğinin farkı ne burun kemiğinize ne de burundaki yumuşak dokularınıza zarar vermemesi. Artık adını sıkça duyduğumuz bu teknik hem cerrahların hem de hastaların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Piezo burun estetiği özellikle genç kızlar arasında oldukça popüler

Piezo burun estetiği

Ses Dalgaları ile Tedavi: Piezo Burun Estetiği

Tıp birçok alanda olduğu gibi burun estetiği konusunda da kendin fazlaca geliştirmiş durumda. Piezo burun estetiğ de üretilen son teknolojiyi kullanan yöntemlerin başında geliyor. Bu tekniği bu kadar özel yapan şey ise ses dalgaları. Bu teknikte klasik yöntemlerin aksine burun kemiğine, yumuşak dokulara, damarlara ya da sinirlere zarar verilmiyor.

Bu yeni dönem rinoplasti uygulaması sayesinde milimetrik hesaplamalar kullanılarak ses dalgalarının burnu yeniden şekillendirmesi sağlanıyor. Hiçbir dokuya zarar vermeyen bu uygulama çoğu zaman operasyon sonrası revizyona bile ihtiyaç duymadan sorunsuz bir şekilde tamamlanıyor.

Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği olmaya kadar verenlerin aklına en çok takılan soru ise burun estetiği fiyatları. Burun estetiği denince işin içerisine farklı ameliyatlar farklı teknikler ve farklı klinikler giriyor. Dolayısıyla ücretlerde de geniş bir fiyat skalası görülüyor.

Bırakın farklı ameliyatların farklı fiyatlara tabi olmasını, aynı ameliyatın da farklı kliniklerde farklı fiyatları oluyor. En doğru cevap için güvendiğiniz estetik merkezlerine danışmanızda fayda var. Kısa bir ön muayene ile sizin için en doğru ameliyat tekniğini ve Piezo burun estetiği ücretini öğrenebilirsiniz.

Burun Estetiği Olmak Sandığınızdan Daha Kolay

Burun estetiği gerek ameliyatların uzunluğu gerek de riskleri yüzünden hastaların korkmalarına yol açmakta. Özellikle uzun ameliyat süreleri sebebiyle birçok hasta ameliyat olmaya çekiniyor. Piezo burun estetiği burundaki dokulara zarar vermemesinin yanı sıra burun ameliyatı süresini de oldukça kısaltıyor.

Bu sayede, klasik yöntemlere göre çok daha kolay ve risksiz olan bu yöntem hastaların ilk tercihi haline gelmiş durumda. Üstelik ses dalgaları aracılığıyla gerçekleştiren Piezo burun ameliyatı, herkese ve her yaşa uygulanabilir.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları

 • Piezo tekniği diğer burun ameliyatı türlerinin aksine burundaki dokulara zarar vermez. Burun kemiği kırılıp tekrar şekillendirilmediği için de diğer türlere göre çok daha çabuk iyileşmektedir.
 • Piezo yöntemi ile yapılan burun estetiklerinde geleneksel rinoplasti ameliyatlarına göre daha kesin bir sonuç elde edilir.
 • Bu estetik türü burun dokularına zarar verilmeden milimetrik hesaplamalar kullanılarak yapılır. Böylece diğer yöntemlere göre çok daha güvenilirdir.
 • Operasyon sırasında kullanılan ultrasonik ses frekansı sayesinde burna daha kolay ve düzgün şekil verilir.
 • Klasik burun ameliyatı yöntemlerinde karşılaştığımız ameliyat sonrası yüzde şişme ya da morarma gibi durumlar burundaki kemiğin kırılması ve dokuların zarar görmesi sebebiyle meydana gelir. Piezo tekniğinde böyle bir durum olmadığından ameliyat sonrasında şişme ya da morarma görülmez.
 • Ameliyat sonrası ağrı yok denecek kadar azdır.

Hastalara Piezo Yöntemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

 1. Burun estetiği olmak isteyen ancak burun kemiğinin kırılmasından korkan hastalarda,
 2. Öncesinde başarısız burun estetiği geçirmiş olan hastalarda,
 3. Kemerli bir burna sahip hastalarda,
 4. Olması gerekenden dar ya da geniş bir burna sahip hastalarda,
 5. Burun ucu istenen şekilde olmayan hastalarda,
 6. Burnu sağa ya da sola doğru çarpık olan hastalarda,
 7. Kaza gibi ani bir darbeye mazur kalıp burun şekli bozulmuş hastalarda,
 8. Burnunda doğuştan şekil bozukluğu olan hastalarda,
 9. Nefes almada güçlük çekecek kadar burunda şekil problemi yaşayan hastalarda Piezo yöntemi uygulanmaktadır.

Ameliyatı Doğru Ellerde Olmak Çok Önemli

Piezo burun estetiği milimetrik hesaplamalar gerektiren bir operasyon türü. Oldukça ince bir işçilikle yapılan bu ameliyatı tecrübeli doktorlara yaptırmak da çok önemli. Operasyon yaklaşık 2-3 saat aralığında sürüyor ve her ne kadar riski az olsa da yapması bir hayli zor. Piezo yöntemiyle burun estetiği olmaya karar verdiyseniz çevrenizdeki klinikleri ve tecrübeli doktorları araştırmanızda fayda var.