Sağlıklı, genç ve beslenmiş cildin ışıltısını kaçırmak zor. Böyle sağlıklı bir cilt bakım, makyajsız bile gün boyu nemli görünür. Doğal olarak parıldayan bir ciltle doğduğunuz için kutsanmış olsanız bile, stres, kirlilik ve cildinizde sert kimyasalların kullanımı cildinizin doğal parlaklığını ve parlaklığını kaybetmesine neden olabilir. Her şey dahil ve etkili bir cilt bakım rutini uygulayarak yine de mükemmel şekilde parlayan bir cilde kavuşabilirsiniz.

Sadece cilt tipinizi belirleyin ve cildinize uygun cilt bakım ürünlerini seçin. Zararlı kimyasallar, parabenler ve koruyucular içeren ürünlerden uzak durun. Örneğin, parlayan bir cilt için bir yüz kiti seçerseniz, içeriğinde sülfat ve paraben bulunmadığından emin olun. Ürünlerinizi aldıktan sonra, maksimum etkiyi elde etmek için bunları doğru sırayla uygulamaya başlayabilirsiniz.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Cilt bakımının temel kuralı, önce en hafif formülasyonları uygulamak, ardından daha ağır olanlara doğru ilerlemektir. Bu yüzden serumlarla başlayıp daha sonra kalın kremler kullanmanız gerekir. Parlayan bir cilt için hangi rutini izlemeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte sabahtan akşama cilt bakım rutini nasıl olmalı? Okumaya dedam edin…

Sabah Cilt Bakım Rutini

Sabahları, günlük cilt bakımınıza başlamak için en iyi zamandır. Parlayan bir cilt için sabah cilt bakım rutininizin bir parçası olarak yapmanız gerekenlere bir göz atalım.

Yüzünüzü Temizleyin

Yüzünüzü su ve hafif bir temizleyici ile temizleyin. Bazen cildinizde bir önceki gece çıkardığınız makyajın izlerinin kaldığını hissedebilirsiniz. Nazik bir temizleyici kalıntıları temizler. Ayrıca gece boyunca cildinizde biriken fazla yağın giderilmesine yardımcı olur. Cildinizi kurutabilecek ve sizi istediğiniz ışıltıdan mahrum bırakabilecek sert temizleyicilerden uzak durmaya özen gösterin. Bunun yerine, cildinizin nemini sağlam tutmaya yardımcı olmak için nemlendirici bileşenler içeren temizleyicileri tercih edin.

Toner kullanın

Yüzünüzü yıkarken cildinizin pH dengesi değişebilir. Tonerler cildinizin pH dengesini korumaya yardımcı olur. Tonerin bir başka işlevi de gözenekleri küçültmektir. İyi bir toner uygulayarak cildinizi onu takip eden ürünlere daha açık hale getirmeye hazırlarsınız. Bir toner seçerken, aloe vera ve salatalık gibi bileşenler içeren birini seçin. Kuru ciltler için gliserinli tonerler iyi çalışır. Yağlı bir cildiniz varsa, içinde salisilik asit olan birini kullanabilirsiniz.

Serumla Şımartın

Parlayan cilt söz konusu olduğunda, serumlar harikalar yaratabilir. Serum, belirli cilt sorunlarını gidermek için aktif bileşen konsantrasyonlarına sahip bir cilt bakım ürünüdür. Akne, ince çizgiler, kuruluk ve hatta hiperpigmentasyon sorununu çözmek için bir serum kullanabilirsiniz. Serumu, istediğiniz ışıltıyı elde etmenize yardımcı olacak bir cilt düzeltici olarak düşünebilirsiniz. Serumu uyguladıktan sonra, cildinizin onu emmesi için bir süre orada oturmasına izin verin. Sabah rutininizin bir parçası olarak C vitamini içeren serumları tercih edebilirsiniz.

Etkili Nemlendirin

Serum cildiniz tarafından tamamen emildikten sonra yüzünüzü nemlendirmek önemlidir. Bunun için nemlendirici kullanabilirsiniz. Bir nemlendirici, hidrasyonu kapatmaya ve nem kaybını önlemeye yardımcı olur. Başka bir yol da parlayan ciltler için yüz kremi uygulamaktır. Nemlendirme ve cilt parlamasının ikili faydalarını elde etmenize yardımcı olabilir. İster nemlendirici ister yüz kremi seçin, bunu mevsime göre yaptığınızdan emin olun. Bu, yaz aylarında daha hafif ve kış aylarında daha ağır formülasyonları tercih etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Güneş Koruyucu Uygula

Cildiniz için başka ne yaparsanız yapın mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Güneşin verdiği zarar, gençlik ışıltınızdan sizi mahrum etmenin en yaygın nedenidir. Cildinizin kuru, mat veya yaşlı görünmesini istemiyorsanız her zaman güneş kremi kullanın. Bulutlu günlerde bile güneş kremi gereklidir.

Yüz Spreyi ile Bitirin

Parlayan bir görünüm için o mükemmel bitişi elde etmek için bir yüz spreyi kullanın. Seyreltilmiş gül suyu ve birkaç damla esansiyel yağı karıştırarak kolayca bir yüz spreyi hazırlayabilirsiniz. Sadece bir sprey şişesine aktarın ve gerektiğinde hafif bir spreyle rötuş yapın.

Sabah Akşam Cilt Bakım Rutini

Akşam Rutini

Gününüz bittikten sonra cildinizin yenilenmesine ve yenilenmesine yardımcı olmanız gerekir. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Temizleyici ile Yıkayın

Çoğu cilt bakımı rutini, yüzünüzü günde iki kez – sabah ve akşam olmak üzere – temizlemenizi önerir. Ancak gece temizliğiniz sabah ritüelinizle aynı olmayacak. Makyaj yapıyorsanız, önce onu çıkarmanız gerekir. Bir makyaj temizleyici veya yağ bazlı bir temizleyici bunu etkili bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir. Ardından, tüm kir, kirlilik ve makyaj izlerini temizlemek için su bazlı bir temizleyici ile devam edin.

Gece Parlayan Krem Uygulayın

Cildiniz nemliyken gece parlayan bir krem ​​sürün. Bu, nemi hapsetmeye ve cildi içeriden canlandırmaya yardımcı olacaktır. Gece kremlerinin gündüz kremlerinden biraz daha ağır olacak şekilde tasarlandığını unutmayın.

Göz Kremi Kullanın

Gözlerinizin altında koyu halkalar varsa, sağlıklı bir cilde sahip olma hayaliniz tamamlanmış sayılmaz. Bir göz kremi bunu düzeltmenize yardımcı olabilir. Kremi gece sürerek cildinizde çalışması için bolca zaman tanımış olursunuz. E Vitamini, aloe vera veya salatalık gibi maddeler içeren bir göz kremi tercih edin. Göz çevresinde şişlik fark ederseniz, etkili sonuçlar almak için soğuk kompres kullanabilirsiniz.

Sarmak için

Mükemmel parlayan bir cilde ulaşmak imkansız bir iş değildir. Yukarıda belirtilenler gibi uygun bir cilt bakım rutini uygulayarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak temiz ve kimyasal içermeyen ürünler kullandığınızdan emin olun. Cilt bakım ürünleriniz zararlı maddeler içeriyorsa, cildiniz zarar görür. Öte yandan, zararlı koruyucu içermeyen ürünlerin cilt üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur. Bu yüzden cildiniz için doğru seçimi yapın. Zararsız cilt bakım ürünlerini nasıl seçeceğinizden emin değilseniz, Lotus Herbals ile gidebilirsiniz. Bu güvenilir marka, cilt için tamamen kimyasal içermeyen ve güvenli ürünler sunar.