French oje nasıl yapılır sorularınızı yanıtlayabilmek adına sizler için en iyi araştırmaları yaptık sevgili takipçilerimiz. Sizlere french oje en iyi şekilde nasıl sürülür, hangi modeli nerede tercih etmelisiniz, ne şekilde süslemeler yapılabilir, hangi renklerde french oje yapabilirsiniz, french manikürü nasıl yapılır bu makalemizde merak ettiğiniz ne var ise onları teker teker açıklayacağız. Sizler için en iyi ve trend modelleri en ince detayına kadar araştırarak bulmaktayız. Her bilgiyi en ince detayına kadar yazarak sizlere sunmaktayız. Yalnızca tırnak bakımı değil aradığınız ne var ise sizin için kurmuş olduğumuz makalemizde mevcuttur. Dilerseniz hep birlikte makalemizin devamında açıkladığımız french oje nedir onu inceleyim.

French Oje Nedir?

French oje kadınların manikür ve pedikür işleminin ardından el ve ayak parmaklarının tırnak yataklarına yapılan renklendirme işlemidir. Tırnaklarınızı oldukça temiz ve bakımlı gösteren bu french oje tekniğinin bir sürü sürülme şekli vardır. Adım adım sizlere en ince detayına kadar anlatacağımız french oje sürülüşünü anlattığımız makalemizde french oje nasıl yapılır gibi sorularınızın cevabını vermiş olacağız. French manikür yapımından hemen sonra tırnaklara yapılan ve tırnak yatağının bakımlı ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Bakımlı elleriniz bir numaralı dostuna değişik modellerdeki ve renklerdeki french oje çeşitleri diyebiliriz. Dilerseniz sizlerle french oje nasıl yapılır biraz ondan bahsedelim. 

French Oje Nasıl Sürülür? (8 Adım)

Çıktığı günden bu yana en çok tercih edilen tartışmasız ki french oje olmuştur. French oje nasıl yapılır sizlere adım adım anlatacağız. Tüm adımları teker teker uyguladığınız takdirde kusursuz bir french oje görüntüsüne sahip olacaksınız. Renk renk, çeşit çeşit, desen desen modeller ile her özel gününüze en çok yakışacak frenc manikür modellerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Sıra geldi french oje için yapmanız gereken adımlara.

1. Tırnak Temizleme

İlk olarak tırnaklarınızı temizlemelisiniz. Geçmişten kalan ojeleriniz var ise bir pamuk ve aseton yardımı ile onları tamamen temizlemelisiniz. Köşelerde, tırnak diplerinde oje kalıntıları kalmamalıdır. Kusursuz bir görüntü elde etmek için en önemli aşmalardan bir tanesi tırnak temizleme aşamasıdır.

Tırnak Temizleme

2. Tırnaklarınızı Kesin

Eğer tırnaklarınız istediğiniz boyutun üzerinde ise kesme işlemi ile dilediğiniz boyuta getirmelisiniz. Tırnaklarınız uzadığında french oje görünümü açısından çok fazla tercih edilmemektedir. Yine de tabi ki nasıl yaptırmanız gerektiğindeki seçim size kalmaktadır. Ama çabuk kırılmaması adına bizim tavsiyemiz daha kısa kullanılmasında fayda vardır. 

Tırnaklarınızı Kesin

3. Törpü İşlemi

Kesim işlemi ardından daha pürüzsüz tırnak uçları elde etmek adını tırnaklarınızı vermek istediğiniz şekle göre törpülemelisiniz. Dilerseniz oval dilerseniz küt dilerseniz kare ne şekil vermek isterseniz o tarzda törpüleyebilirsiniz. 

Törpü İşlemi

4. Tırnaklarınızı Suda Bekletin

Eğer tırnaklarınızı ılık suda bekletirseniz ölü derileriniz yumuşayacaktır. Kenardaki ölü derileri yumuşadıktan sonra temizlemek çok daha faydalı olacaktır. Ellerinizi sıcak suya koymadan önce vaseline sürerek daha güzel yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Yumuşaması için 10 dakika kadar beklettiğiniz takdirde ellerinizi çıkardıktan sonra havlu kâğıt yardımı ile vaseline temizleyiniz. 

Tırnaklarınızı Suda Bekletin

5. Tırnak Etlerini İttirin

Tırnak etlerinizi kestiğiniz takdirde tırnaklarınıza ve etlerinize zarar verebilirsiniz. Bundan mütevellit manikür çubuğu ile ittirme işlemini yaparak daha sağlıklı, güzel ve temiz görüntü elde edebilirsiniz. 

Tırnak Etlerini İttirin

6. Baz Oje Uygulayın

Bu kısımda kullanmanız gereken oje renklerini söylemek isteriz. En alt için bir kemik beyaz, ya da çok açık pembe, uçlar için beyaz ve en üst için şeffaf renkte ojeleri yanınıza alın. Bunun dışında hazır french manikür setlerinden de satın alabilirsiniz. Fırçayı tırnak etlerinden uçlara doğru seri bir şekilde çekerek uygulayın. Tüm tırnakların bazını uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin ve sıra geldi ikinci kata.

Baz Oje Uygulayın

7. Beyaz Oje Sürme İşlemi

Tırnağınızın uç kısmına kalınlığını kendinize göre ayarlayarak çekmelisiniz. Düz bir şekilde çekmekte tedirgin oluyor iseniz yara bandı ya da manikür bantlarından kullanabilirsiniz. Böylelikle düz bir beyaz oje elde etmiş olacaksınız. Alt kısma sürdüğünüz oje tamamen kuruduktan sonra bantları yapıştırmalısınız ki alt kısımdaki oje bozulmasın. Aynı şekilde bantları yapıştırdıktan sonra sürdüğünüz beyaz kısım tamamen kuruduktan sonra bantları çıkarın ki ojelerinizin şekli bozulmasın.

Beyaz Oje Sürme İşlemi

8. Şeffaf Top Coat 

Ojeleriniz tamamen kuruduktan sonra en son tırnak yatağınızın tamamına şeffaf oje sürün ki hem daha canlı görünsün hem de çok daha dayanıklı bir ojeniz olsun. Ve işte sonunda manikürlü french oje işleminiz tamamlandı.

Şeffaf Top Coat 

Pratik French Oje Sürmenin Kolay Yolları

French oje sürmek size zor geliyor olabilir. Birçok kadın evde kendi manikürünü yaptıktan sonra oje sürerken zor olduğunu düşündüğü için french oje sürmekten kaçınmaktadır. Makalemizin bu kısmında sizlere french oje nasıl sürülür kolay yollarından bahsedeceğiz. Dilerseniz sizler için hazırladığımız french oje sürmenin kolay yollarını gelin hep birlikte inceleyelim. 

  • Beyaz Tırnak Kalemi: İlk olarak sizlere tavsiyemiz beyaz tırnak kalemi olmaktadır. Hem kolay kullanışı hem de pratikliği sizlerin gönlünü fethederek listelerimizde en üst sırada yer almaktadır. Tırnağınızın iç kısmına uygulayarak çok rahat ve düz bir şekilde french ojenin beyaz kısmını elde edebilirsiniz. 
  • French Manikür Yüzüğü: Tırnaklarınıza yüzük şeklinde yerleştirerek istediğiniz incelikte ve kalınlıkta ayarlayabilirsiniz. Ardından beyaz ojeyi sürerek kurumasını beklemelisiniz. Tamamen kurduğuna emin olduktan sonra yüzüklerinizi çıkarabilirsiniz.
  • Sünger Yöntemi: Küçük bir sünger yöntemi ile beyaz ojeyi uç kısma sürerek tırnak yatağınızda dilediğiniz boyutta ayarlayarak sürebilirsiniz. 
  • Avuç Yöntemi: Evde hiçbir malzemeniz yok ise beyaz ojeyi avcunuzun içine düz bir şekilde çizerek tırnağınızı avcunuzun ojeli kısmına bastırarak beyaz oje sürme işlemini tamamlamış olacaksınız. 
  • French Tırnak Oje Bandı: Beyaz kısmı sürmenin bir diğer kısmı ise tırnak oje bandı olmaktadır. Bandı tırnağınızdaki kalınlık incelik derecesine göre ayarlayarak bandı yapıştırınız. Daha sonda beyaz ojeyi sürerek iyice kurumasını bekleyiniz. Ardından bandı çıkarabilirsiniz. 

En Seksi French Oje Modelleri

Gelelim french oje modelleri nelerdir makalemize. Manikür işleminin ardında yapılan french manikür işlemi ile çok daha güzel bir görünüm elde etmektedir. Gelin birlikte french oje modellerini birlikte inceleyelim.

Bir Gelin İçin Kadınsı Fransız Manikürü: Gelinlerin en özel günlerinde kullandığı muhteşem bir görünüme sahiptir. Görseli indirerek manikürcünüzden o modeli isteyebilirsiniz.

Kadınsı Fransız Manikürü
Bir Gelin İçin Kadınsı Fransız Manikürü

Sarı Kısa Fransız Çivileri Manikürü: Küt bir şekilde törpülediğiniz tırnaklarınızın uç kısmına sarı renkte oje sürerek renklendirme işlemi yapabilirsiniz.

Sarı Kısa Fransız Çivileri Manikürü

Parlak Gökkuşağı Fransız Manikürü: Tırnak uçlarınıza renkli ojeleri sürerek gökkuşağı modeli elde edebilirsiniz.

Parlak Gökkuşağı Fransız Manikürü
Parlak Gökkuşağı Fransız Manikürü

Fransız Akrilik Çivi Mat Tasarım: Beyaz kısmı düz çekmek yerine sivri bir şekilde çekerek değişik bir model elde edebilirsiniz.

Fransız Akrilik Çivi Mat Tasarım
Fransız Akrilik Çivi Mat Tasarım

Kısa Kare Fransız Çivileri Manikürü: Tırnaklarını uzun kullanamayanlar için kısa kare çivileri manikürü önermekteyiz.

Kısa Kare Fransız Çivileri Manikürü
Kısa Kare Fransız Çivileri Manikürü