Cilt güzelliği, pek çok kadının dikkat ettiği önemsediği ve konu hakkında araştırmalar yapıp uyguladığı bir bakım durumudur. Üstelik en önemli makyajın güzel bir cilt olduğunu da unutmamak gerekir. Cilt ne kadar güzel ve sağlıklı ise makyaja duyulan ihtiyaç bir o kadar azalır. Bunun yanında güzel bir cilt, özgüven sahibi yapar. Nasıl mı? Makyajsız dışarıya çıkmak, herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan her durumda güzel olduğunu hissetmek tüm kadınların hayalidir öyle değil mi? İşte bu nokta da sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak oldukça büyük bir önem taşımaktadır. 

Güzel bir cilde sahip olmak, bakımlı olmaktan geçer. Bakımlı olmak da cilde uygun ürünler ile cildi nemlendirmek ve cildin ihtiyaç duyduğu sağlığı ona vermekten geçer. Cilt bakımı denildiği zamanda akla pek çok uygulama ve yorum gelmektedir. Ancak en önce bilmeniz gereken şey, kesinlikle cildin sağlıklı ve canlı bir şekilde görünmesidir. Bunun için ilk yapılması gereken uygulama cildi temiz tutmaktır. Her ne olursa olsun günün sonunda cilt temizlenmeli, gerekli nemlendirici uygulanmalı ve belli rutinler yerine getirilmelidir. Eğer gün içinde makyaj yapan bir insansanız, cildinize uygun makyaj temizleme ürünleri ile cilde zarar vermeden nazik bir şekilde makyajı temizlemeniz gerekmektedir.

Makyaj Temizleme Yağı ve Önemi 

Makyajı temizlemek, cilde yapılabilecek en büyük iyileklerdendir. Gün içinde cildin hava almasını engelleyen makyajdan kurtulmak, cilde nefes aldırmak, makyajın tıkadığı gözenekleri açmak cildin ihtiyaç duyduğu en iyi bakımdır. Cilt bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Belirli rutinleri yerine getirdikten ve cilde iyi gelen ürün seçimini yapabildikten sonra emin olun cildiniz sizi mutlu etmeye başlayacaktır. 

Makyaj temizlemek için hangi ürünler kullanılır dersiniz? Bunun için pek çok ürün çıkar karşımıza. Yağlar, sular, jeller ve daha pek çok ürün. Makyaj temizleme yağı tüm cilt tipleri için uygun, cilde zarar vermeden nazikçe makyajı temizleyen bir üründür. Yağ formunda olan bu ürünler, makyaj temizleme pamuğu sayesinde hafif bir ovalama ile makyajı kolayca çıkaracaktır. Rimel, eyeliner, far. Kullandığınız ürün ne olursa olsun göz makyajınızı da kolay bir şekilde temizleyecek olan makyaj temizleme yağı, son dönemlerde pek çok kadının tercih ettiği temizleme ürünlerinden biridir. 

Kore cilt bakım ürünleri denildiği zaman bakımına ve cilt güzelliğine önem gösteren birçok kadının ilgisi canlanmaktadır. Tüm cilt tipleri için uygun bakım ve temizlik ürünleri ile herkesin ihtiyacını karşılayan Kore kozmetiği, makyaj temizleme yağı denilince de dikkat çeken markalara sahiptir. Bu markalardan birisi olan Manyo, özellikle organik makyaj temizleme yağı ile dikkat çekmektedir. İçeriğindeki cilde sağlık veren besleyici yağlar ile makyajı temizlerken cildin bakımını yerine getiren Manyo makyaj temizleme yağı, gözenekleri tıkamadan siyah noktaları da tedavi edici bir özelliğe sahiptir. Makyajı temizlediği gibi gözenek ve ciltte birikmiş fazla sebum aynı zamanda kiri de temizleyen bu makyaj temizleme yağı, cildi nemlendirmesi ile de birçok cildin seveceği bir içeriğe sahiptir. 

Huxley makyaj temizleme yağı da, göz cilt dudak gibi cildin tüm bakım ve temizlik ihtiyacını karşılarken, içeriğindeki özel yağlar ile de cildi güneşe karşı korumaktadır. Makyaj temizleme yağlarını da yağlı cilde sahip olanlar rahatlıkla kullanabilir. Ekstra yağlanma yapmayacağı gibi bu yağlar cilde bakım yapacak içeriklere sahiptir. Manyo ve Huxley dışında; Klairs, Shangpree, Dr. Ceuracle gibi markalar da makyaj temizleme yağları olarak cilde dost ürünlere sahiptir. 

Makyaj Temizleme Yağı ve Önemi 

Sivilce Bandı ile Sivilcelere Elveda

Sivilceler pek çok kadının korkulu rüyasıdır. Cildin en büyük problemlerinden olan sivilce ve akne, cilt görünümünde rahatsızlık yarattığı için ekstra bakım yapılması gereken bir konudur. Bazı sivilceler cilt yapısından ve yanlış ürün kullanımından kaynaklanmaktadır. Bunların tedavisi için de gerekli ürünler kullanarak sivilcelere savaş açabilirsiniz. 

Sivilceler için son dönemlerde yapılan en güzel gelişmelerin başında sivilce bantları gelmektedir. Sivilce bandı, şeffaf bir yapıda olduğu için gün içinde makyaj altına da rahatlıkla yapıştırılabilmektedir. Sivilceyi söndüren ve görünümünü azaltan sivilce bandı, small, medium ve large gibi boyutları ile beyaz uç vermiş sivilcelerin boyutuna göre tercih edilebilme özelliğine sahiptir. Cosrx sivilce bandı, Kore’nin en iyi markalarından birisi olmasının yanında sivilce sorunu yaşayan ciltler için ürünleri ve sivilce bantları ile de ülkemizde pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Gece yatmadan beyaz uç vermiş sivilcenin üzerine yapıştıracağınız bant, sabaha kadar sivilceyi söndürecek cildi tahriş etmeden yaranın kısa süre içinde iyileşmesini sağlayacaktır. Siz de sivilce ve akne sorunu yaşıyorsanız, sivilce bandı kullanarak cildinize bakım yaparken sivilcelere karşı savaş açabilirsiniz.

Sivilce Bandı ile Sivilcelere Elveda

Korendy Türkiye ile cildinize en uygun makyaj temizleme yağını seçebileceğiniz gibi sivilce bantları ile de sizi rahatsız eden sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Organik aynı zamanda bakım yapan özellikleri ile Kore kozmetik ürünleri ile cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı en kaliteli ve sağlıklı şekilde yapabileceğinizi unutmayın 🙂