Yeni yılda da dizi ve filmler en büyük tutkumuz olacak. Netflix 2023’de de bize eşlik edecek. Netflix 2023 Ocak ayı takvimi belli oldu. Ocak ayında yeni sezon netflix dizileri, ve netflix filmleri izleyicileriyle buluşuyor. Ocak ayında netflix dizileri ve filmleri ile ekran karşısında olacaklar için hazırladığımız liste yazımızın devamında. 

Netflix Dizileri 2023

Şahmaran

Olhar İndiscreto (Komşu Ev) – 1 Ocak

Röntgencilik yapan yetenekli bir hacker, seks işçisi komşusu hafta sonunda bir seyahate gittikten sonra kendini tehlikeli bir soruşturmanın içinde bulur.

Kaleidoscope 1. sezon – 1 Ocak

2023 yılının ilk gününde yayınlanan Netflix dizisi Kaleidoscope, gerilim ve suç dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Usta hırsız olan Leo Pap ve ekibinin soygun girişimini konu edinen netflix dizisi 7 milyar dolarlık servet ile tarihin en büyük soygununu konu ediniyor. Ancak ihanet ve açgözlülük yüzünden planlar istenildiği gibi gitmemektedir.

The Lying Life of Adults  1. sezon – 4 Ocak

Netflix ocak ayı dizi takviminde bir de kitap uyarlaması yer alıyor. İtalyan yazar olan Elena Ferrante’nin ayni isimli kitabından uyarlanan netflix dizisi 90’li yıllarda bir kızın hikayesini anlatıyor. Ailesi ile birlikte bir maceraya atılan kahramanımız, ailesinin ve yaşadığı şehrin farklı yanlarını görmek için bir yolculuğa çıkıyor.

Ginny & Georgia 2. Sezon – 5 Ocak

Özgürlüğüne düşkün olan Georgia, çocukları ile yeni bir hayata başlamak için taşınır. Ancak yeni başlangıçlar için giden yolda geçmiş yakasını bir türlü bırakmaz ve geçmişten gelen sırlar yeni hayatını tehlikeye atar. Ginny ve Georgia’yı taşındıkları yeni şehirde çeşitli maceralar ve zorluklar beklemektedir.

Copenhagen Cowboy 1. Sezon – 5 Ocak

Gizemli ve tabiat üstü yeteneklere sahip olan bir kadın, ömrü boyunca insanlara şans getirmesi için satılır. Suç dünyasında yolunu ararken kendisine kötülük yapan tüm insanlardan intikam almak için bir yola girer. İskandinav yapımı olan bu suç dizisinde başrolde Angela Bundalovic yer almaktadır.

Pokemon Benzersiz Yolculuklar  – 6 Ocak

Ash ve Goh Pokemon diyarındaki seyahatinde birçok maceraya atılır. Dünya taç giyme turnuvası sırasında Ash ve arkadaşları birbirinden zorlu sınavlara tabi tutulur. Pokemon evreninde geçen Netflix dizisinde Ash, Pokemon Goh ve arkadaşlarının eşsiz maceralarına tanıklık edeceksiniz.

Vikings Valhalla 2. Sezon -12 Ocak

Aksiyon türünde olan Vikings Valhalla’nın 2. Sezonu 12 Ocak’ta yayınlanacak. Netflix’in Viking dizisinin devamı niteliğinde olan bu dizi bir asır sonrasında geçmektedir. Aksiyon ve dramanın bol olduğu dizi Vikinglerin kahramanlıklarını anlatmaktadır. Kendilerini aniden İskandinavya’da kacak halde bulan yeni sezon kahramanlarımız, hırslarının ve cesaretlerinin sınanmasıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Les Combattantes (Kadınlar Savaşta) – 19 Ocak

Dizi 1914 Fransa’sında geçmektedir. Alman birlikleri sınırlara doğru ilerlerken cepheye gitmek zorunda kalan erkekler ve savaşın yıkıcı sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalan dört kadın. Dizi yaşam tarzı birbirinden tamamen farklı olan bu dört kadının hayatlarının kesişmesini konu ediyor.

Şahmaran 1. sezon – 20 Ocak

Şahmaran kehanetini anlatan fantastik dizide başrol karakteri Şahsu, tam merkezinde olduğu bu kehanetten ve onu bekleyen asktan habersizdir. Ancak bu aşk sadece iki kişinin hayatını değil iki ırkın tüm kaderini etkileyecektir. Her şeyden habersiz olan Şahsu, Mar topluluğunun yol göstericisi olan Maran’a aşık olur. Ve insanların ve yılanların kaderini etkileyecek bir aşk doğar.

Netflix Filmleri 2023

Pamela A Love Story

Madoff – 6 Ocak

Wall Street tarihinin en büyük dolandırıcılık hikayesinin arkasında bulunan Bernie Madoff’un iniş ve çıkışlarını konu olan belgesel türünde bir yapımdır. Madoff, gazeteciler, müfettişler ve dolandırıcılığa kurban edilmiş kişiler ile yapılan röportajları içermektedir. Belgeselde ayrıca Madoff’un daha önce hiç gösterilmeyen videoları da yer almaktadır. Birçok kişi Madoff’un bu suçları tek başına işlediğini düşünse de yayınlanan fragmana göre tek başına değildi. 

Solgun Mavi Gözler (The Pale Blue Eye) – 6 Ocak

Solgun Mavi Gözler, tecrübeli bir dedektifin West Point’te bulunan Askeri Akademide meydana gelen gizemli cinayetleri çözmesini konu edinen Netflix filmidir. Dedektif bu cinayetleri aydınlığa kavuşturmak için genç bir öğrenciden de yardım alır. Christian Bale’nin başrol olarak yer aldığı netflix filmi korku ve gizem unsurlarını bolca barındırıyor. Kitap uyarlaması olan film gotik bir atmosfer barındırıyor.

Kayıp Köpek (Dog Gone) – 13 Ocak

Kaybolan köpeğini bulmak için ustun bir caba gösteren bir adam ve babası. Arası iyi olmayan bu ikili kayıp köpeği bulmak için uzun bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk ikilinin ilişkilerini tamir etmek için de birçok fırsatı ortaya çıkarır. Soluksuz izleyeceğiniz Netflix filmi 13 Ocak’ta Netflix platformunda gösterime girecek.

Pamela Anderson, Bir Aşk Hikâyesi (Pamela, A Love Story) – 31 Ocak

Daha önce hiç yayınlanmamış olan arşiv görüntüleri, çarpıcı aşkları, karışmış olduğu seks kaset skandalı… Pamela Anderson’un hayat hikayesine odaklanan belgeselde popüler kültürün yakın tarihinin en renkli ve ikon haline gelmiş sanatçının ünlü olma yolundaki ilerleyişi anlatılmaktadır.