Dünyaca ünlü Netflix dizileri ve Netflix filmleri bu yıla da damgasını vurmayı başardı. Her yıl olduğu gibi bu yılda üyelerini ekrana kilitleyen Netflix, sevenlerinin beklentisini karşılamayı başardı. Üyelerinin özellikle original Netflix dizileri aradığı ve izlediği bir platform haline geldi. Sevenlerini normal televizyon izlemekten adeta soğutan ve yediden yetmişe herkes için içerik barındıran bu uygulama kurulduğu günden beri dünya üzerinde oldukça rağbet görmektedir. Aynı şekilde rağbet gören bir diğer aranan özellik ise original Netflix filmleri olmuştur. Dizi sevmeyen ve yalnızca film izlemeyi severler filmlerini seçerken Netflix’in original filmi olmasına özen gösteriyorlar. Netflix dizi ve filmlerini Eylül 2022 bir araya topladık hep birlikte göz atalım. 

Netflix Dizileri (Eylül 2022)

Bu senenin original Netflix dizileri oldukça rağbet görmektedir. Gününüzün yorgunluğunu en sevdiğiniz Netflix dizisi ile atabilirsiniz. Bu original diziler hangileri dilersin birlikte göz atalım. 

 • Winx Efsanesi / Kader 2. Sezon (16 Eylül)

Gençliğimizin winx clup çizgi filminden uyarlanan bu dizi, izlenmesi en keyifli ve en çok tercih edilen filmlerimiz arasında yer almaktadır. Beş genç peri kızının hikayesini konu alıyor. Bu beş genç peri kızımız Öbür Dünya’da Alfea adlı sihirli bir yatılı okula gidiyorlar. Gittikleri okulda sihirlerini keşfedip kontrol altına almayı öğrenirken bir yandan da canavarlar, aşk ve rekabet ile başa çıkmaya çalışıyorlar. Winx Efsanesi (Kader) Neflix Dizisi 16 Eylül tarihinde ikinci sezonu ile sizlerle buluşacak. Kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Winx Efsanesi Kader
 • Devil İn Ohio 1. Sezon ( 2 Eylül)

Gizemli bir tarikattan kaçan genç, hastasını korumak isteyen bir psikiyatrist kızı evine alıyor. Olanlardan haberdar olması çokta uzun sürmüyor. Hem ailesinin hem de kendisinin hayatını tehlikeye atıyor. Devil İn Ohio bu sürükleyici Netflix diziyi 2 Eylül’den itibaren izlemeye başlayabilirsiniz.

Devil İn Ohio
 • Watch Swap Shop / Evim Satışta 2. Sezon (2 Eylül)

Şüphesiz ki bu tarz içerikteki programlar oldukça ilgi çekmektedir. Netflixin original dizi içeriklerinden olan Watch Swap Shop (Evim Satışta), ABD’nin dört bir yanındaki ev sahipleri, hayatlarını değiştirecek anlaşmalar yapma umudu ile satılık evlerini birbirinden değerli ve yetenekli dört gayrimenkul yatırımcısına sunar. Hala izlemediyseniz hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Evim Satışta
 • Heartbreak High 1. Sezon (2 Eylül)

Heartbreak High lise Netflix dizisi olan bu muhteşem dizi, kışkırtıcı bir duvar çizimi, Hartley Lisesi’nde birbiriyle takılan herkesin foyasını ortaya çıkarır. Çizimi yapan Amerie ise olayın berbat sonuçlarıyla uğraşmak zorunda kalır. Son yıllarda sevilerek izlenen lise dizilerine bir yenisi eklenerek 2 Eylül’de sizlerin beğenisine sunulmuştur.

Heartbreak High
 • Snabba Cash / Kolay Para 2. Sezon (22 Eylül)

Snabba Cash (Kolay Para) kazanma yolları arayan, Stockholm’ün yeraltı dünyasında kolay yoldan para kazanmaya çalışan üç kişinin hikayesini ele alıyor. Zengin olma hayalleri için suç dolu bir dünyaya adım atıyorlar. Tabii elbette bu süreçte farklı zorluklar ile başa çıkmak zorundalar. Bu muhteşem Netflix dizinin yeni sezonu İçin 22 Eylül de ekranlarınızın başına geçebilirsiniz. İlk sezonunu hala izlemediyseniz hemen izlemeye başlayabilirsiniz. 

Snabba Cash Kolay Para
 • Cobra Kai 5. Sezon (9 Eylül)

Netflix’in original dizisi Cobra Kai’de 1984 yılında gerçekleşen All Valley Karete Turnuvasında yaşananların otuz yıl sonrasını anlatıyor. İki dövüşçü de yıllar içerisinde olgunlaşmış ve farklı hayatlar sürmüştür. Taraflardan biri Cobra Kai’yi yeniden açar ve yeni öğrenciler eğitmeye başlar. Böylelikle iki tarafında rekabeti yeniden başlar. Ve bu muhteşem sürükleyici dizi 9 Eylül’de 5. Sezonu ile sevenleriyle kavuşuyor. 

Cobra Kai
 • Grande Terim 1. Sezon (15 Eylül)

Başarı merdivenlerini bir bir tırmanan Fatih Terim‘in kendi ağzından dinleyeceğiniz hayatını ve en önemlisi futbol hayatını dinlemeye ve izlemeye hazır mısınız? Hem futbolcu hem kaptan hem hoca hem çok iyi bir baba hemde muhteşem Netflix belgesel diziyi sakın kaçırmayın.

Grande Terim 1. Sezon

Netflix Filmleri Eylül 2022

Bu yılın en iyi original Netflix Filmleri listesini tüm konu içerikleri ile birlikte okumaya hazırsanız, gelin birlikte inceleyelim. 

 • Âşıklar Bayramı (2 Eylül)

Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ’un ve Settar Tanrıöğen’nin oynadığı ve Kemal Varol’un ödüllü kitabından esinlenildiği Âşıklar Bayramı bir Neflix filmidir. Avukat oğul ve saz aşığı bir babanın 25 yıllık ayrılıktan sonra çıktıkları yolculukta kesişir yolları. Bir yandan geçmişlerindeki diğer yandan gelecekteki problemlerini çözmeye çalışırlar. Şimdiden iyi seyirler dileriz. 

Âşıklar Bayramı
 • Athena (23 Eylül)

Küçük bir çocuğun trajik bir şekilde öldürülmesi, Athena topluluğunda topyekûn bir savaşın fitilini ateşler. Elbette ki çatışmanın merkezinde olan kişi öldürülen çocuğun ağabeyleridir. Bu muhteşem film için 23 Eylül de televizyonlarınızın karşısına geçmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Gününüzün tüm yorgunluğu ve stresini iyi bir Netflix filmin alacağından şüpheniz olmasın. Şimdiden iyi seyirler dileriz. 

Athena
 • Love Hard / İntikam Kankam (16 Eylül)

Son yılların vazgeçilmezlerden olan lise içerikli filmler Love Hard (İntikam Kankam) seyircilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Hal böyle olunca bu tarz filmleri Netflix’te sıklıkla görmeye başladık. İntikam Kankam, havalı bir özel lisenin gözden düşen popüler kızı, okula yeni gelen gösterişsiz bir kızla birbirlerinin düşmanlarından intikam almak İçin gizli bir anlaşma yapar. Bu muhteşem filmi izlemek için 16 Eylül tarihinde Netflix’i açmanız yeterli olacaktır. Şimdiden iyi seyirler dileriz. 

İntikam Kankam
 • A Jazzman’s Blues (23 Eylül)

A Jazzman’s Blue filmimizde ise yasak aşk ve aile dramı öyküsü ele alınmaktadır. Amerika’nın güneyindeki bir mekanda çalışan blues müzikleri eşliğinde 40 yıllık sırları ve yalanları ortaya dökmektedirler. Soluksuz izleyeceğiniz A Jazzman’s Blues filmi için 23 Eylül tarihinde Netflix’i ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Şimdiden iyi seyirler dileriz. 

A Jazzman’s Blues
 • End Of The Road / Yolun Bittiği Yer (9 Eylül)

Gerilim severler ekran başına diyebiliriz. Kısa süre önce eşini kaybeden Brenda, ürkütücü bir yolculukta bir cinayet ve parayla dolu kayıp bir çanta yüzünden tehlikeye düşen ailesini korumak İçin savaşır. End Of The Road (Yolun Bittiği Yer) Tam bir aksiyon ve gerilim filmidir. Soluksuz izleyeceğiniz ve günün tüm stresini atabileceğiniz bu film için 9 Eylül tarihinde Netflix’e uğramanız yeterli olacaktır. Şimdiden iyi seyirler dileriz. 

Yolun Bittiği Yer
 • Blonde (28 Eylül)

Joyce Carol Oates’un romanından uyarlanan ve Hollywood efsanesi Marilyn Monroe’nun yaşamını cesur bir şekilde ele alan bu kurmaca öyküde Ana De Armas başroldedir. Dünya üzerinde hayranı olmayan insanın olmadığı Marilyn Monroe’nun muhteşem hayat hikayesi için kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer almaktadır. Bu muhteşem hikaye Blonde için 28 Eylül’de Netflixe uğramayı unutmamalısınız. Şimdiden iyi seyirler dileriz. 

Blonde
 • Entergalactic (30 Eylül)

New York’ta aşkı arayan iki yaratıcı insanı konu alan bu animasyon filminde müzik, sanat ve moda iç içe geçiyor. Müzik, sanat ve moda sever izleyenleri ekran başına alabiliriz. Entergalactic 30 Eylül tarihinde ekranlarınızı açarak Netflixe uğramayı unutmayın. Günün tüm yorgunluğunu ve stresini Entergalactic ile atabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz. 

Entergalactic
 • Pokemon The Arceus Chronicles (30 Eylül)

Ash, Goh, ve Dawn; ünlü Pokemon Arceus efsanesini araştırırken, Galactic Takımı’nın dünyayı tehdit eden bir planını ortaya çıkarır. Ailecek eğlenceli be güzel zamanlar geçirmek, aynı zamanda geçmişinizi yâd etmek istiyorsanız kesinlikle izlememiz gereken bir film olarak favorilerinize ekleyebilirsiniz. Pokemon The Arceus Chronicles bu muhteşem filmi izlemek için 30 Eylül tarihinde çocuklarınız ile birlikte Netflix’te buluşmayı kesinlikle unutmamalısınız. Şimdiden iyi seyirler dileriz. 

Pokemon The Arceus Chronicles